Ve třetím závodě se podařilo vyhrát Francouzovi Martinu Fourcadovi, jemuž se opět tak povedlo využít absence Nora Johannese Boea, jenž v současnbosti čeká se svou manželkou potomka. Tentokrát si tedy galský kohout vychutnal radost z vítězství po sprintu v německém Ruhpoldingu. Právě na tento závod pak rozhodně nebudou v nejlepším vzpomínat Češi. Tím nejlepším byl totiž až třicátý Ondřej Moravec.
V Oberhofu před týdnem to bylo pro české reprezentanty o dost radotnější, neboť se o jejich tehdejších umístěních mohlo říct, že byli z těch slušnějších. V závodě s hromadným startem byl Krčmář devátý, ve sprintu pak Moravec jedenáctý.
Druhému jmenovanému českému reprezentantovi se tentokrát ve sprintu v Ruhpoldingu nedařilo. Během závodu musel na jedno trestné kolo a cílem nakonec projel až na třicáté pozici. Střelecky naprosto stejně se dařilo i jeho reprezentačnímu kolegovi Jakubu Štvrteckému, jenž se umístil na místě jednatřicátém. Osmatřicátý pak skončil Michal Krčmář, jenž pro změnu během závodu natropil hned dvě střelecké minely.
Rozdílné pocity ze závodu měl po dojezdu do cíle rozhodně Martin Fourcade, jenž v době, kdy momentálně ve startovním poli chybí dosud suverénní Johannes Boe, předvádí své nejlepší výkony a vsledky v této sezóně. Díky své rychlé a především přesné střelbě protnul pomyslnou cílovou pásku o 3,1 sekundy dříve, než se to samé povedlo jeho krajanovi Fillonu-Mailletovi. Ten měl se svým věhlasnějším francouzským kolegou po celou dobu závodu téměř totožný běžecký čas.
Je to tak potřetí v řadě, kdy se tedy Fourcade radoval z triumfu. Před tím se mu tak dařilo v hromadném závodě a taktéž ve sprintu v německém Oberhofu. Navíc byl jeho čtvrteční triumf jeho jubilejním osmdesátým ve Světovém poháru a v tom letošním tak nyní průběžně celkově vede.
Závod SP v Ruhpoldingu - muži, sprint (10 km) - (16.1.2020):
1. M. Fourcade 22:41,5 min. (0 trest. okruhů)2. Fillon Maillet (oba Fr.) -3,1 (0)3. Doll (Něm.) -12,0 (0)4. Christiansen (Nor.) -22,2 (1)5. Desthieux -23,5 (1)5. Claude (oba Fr.) -23,5 (1)7. Nawrath (Něm.) -24,6 (0)8. Pryma (Ukr.) -27,3 (0)9. Kühn (Něm.) -32,0 (1)10. Pidručnyj (Ukr.) -34,8 (0)
...
30. Moravec (ČR) -1:19,7 (1)31. Štvrtecký -1:22,1 (1)38. Krčmář -1:33,2 (2)76. Šlesingr -2:20,5 (2)97. Krupčík (všichni ČR) -3:01,7 (2)
Průběžné pořadí SP (po 10 z 24 závodů):
1. M. Fourcade 4472. Desthieux 3923. Fillon Maillet 3824. J. T. Bö (Nor.) 3745. Loginov (Rus.) 3596. T. Bö (Nor.) 355
...
22. Krčmář 14828. Moravec 10342. Štvrtecký 5861. Václavík (ČR) 1968. Šlesingr 1272. Krupčík 7
20. ledna 2026 21:19
Reshtenko se postaral o první krasobruslařskou medaili pro Česko z ME po 13 letech
Související
Biatlonistka Simonová se přiznala ke krádeži. Na zimní olympiádě se ale představí
Drama v horách v Pákistánu. Hledá se slavná sportovní šampionka
Biatlon , Martin Fourcade (biatlonista)
Aktuálně se děje
včera
Tramvaje čeká v Praze několikadenní výluka. Protáhne se až do února
včera
U střelce z úřadu v Chřibské byly další zbraně. Na místě činu vystřelil asi stokrát
včera
Povedené generálky na Australian Open. Menšík i Machač na australských turnajích kralovali
včera
Do Česka by měl po mnoha letech přijet papež. Přijal pozvání od prezidenta
včera
Babišova vláda zruší televizní poplatky. Názor změnil i ministr Klempíř
včera
Pavlovi někdo vyhrožoval na internetu. Policie zadržela muže
včera
Další český hokejový úspěch. Po stříbru mužské dvacítky má ženská osmnáctka bronz
včera
Policie zadržela údajného zahraničního agenta. Měl pracovat pro Čínu
včera
Ve Spojených arabských emirátech budou jednat zástupci Ukrajiny, Spojených států a Ruska, oznámil Zelenskyj
včera
Zelenskyj: Evropa mlčí a Putin dál vyrábí rakety. Neměla by spoléhat na NATO, místo aby jednala jen čeká
včera
Trumpa k dohodě o Grónsku dotlačili poradci. Co je její náplní?
včera
Zelenskyj dorazil do Davosu, jednání s Trumpem začalo. Putin chce zaplatit členství v Radě míru zmrazenými aktivy
včera
Hraniční přechod Rafáh se příští týden otevře v obou směrech
včera
Jeden velký podvod na OSN? Rada míru popírá principy rovnosti, staví na bohatství a kultu uctívačů Trumpa
včera
V Radě míru chce být každý, prohlásil na zakládací ceremonii Trump. Na pódiu nebyl jediný západní spojenec
včera
Trump se dnes sejde se Zelenským
včera
Nový hit internetu: Nejstahovanější aplikace pomáhá bojkotovat americké zboží
včera
Babiš se chlubí, s kolika prezidenty a premiéry se setkal v Davosu. Nejsou to ani tři procenta lídrů
včera
Putin přijal pozvání do nově vznikající Rady míru, oznámil Trump
včera
Počasí: Zima si nevezme pauzu ani o víkendu, v noci teploty spadnou až na -8 stupňů
Nadcházející víkend přinese do České republiky typické zimní počasí s převahou velké oblačnosti a rizikem nebezpečných jevů na silnicích. Podle aktuální předpovědi nás v sobotu i v neděli čeká zatažená až oblačná obloha, přičemž polojasné chvíle se objeví spíše ojediněle. Řidiči by si měli dát pozor zejména na mrznoucí mlhy a výjimečné mrznoucí srážky, které se mohou vyskytnout napříč celým územím.
Zdroj: Libor Novák