Ledecká nebude na snowboardu v Pekingu sama. Doplní ji ještě Maděrová

Přestože během čtvrtečního dne jedno jméno po oznámení snowboardcrossařky Evy Samkové z českého výběru sportovců vyslaného na blížící se Zimní olympijské hry v Pekingu vypadlo, prakticky hned bylo nahrazeno. Na olympiádu totiž pojede i snowboardistka Zuzana Maděrová. Ta se do Číny podívá na základě přerozdělení míst a znamená to tak, že Česká republika bude mít v rámci paralelního obřího slalomu na snowboardu vedle Ester Ledecké i tuto reprezentantku.

Právě díky neúčasti Evy Samkové se dostat Zuzana Maděrová mezi nominované pro Peking. Dosud byla těsně pod čarou. Kromě Samkové se pak ještě Her nemusí zúčastnit ani skikrosařka Diana Cholenská, kterou trápí přetržený zkřížený vaz v koleně.

"Samozřejmě jsem nadšená a nemůžu se dočkat! Popravdě jsem si to za poslední dny trochu vymodlila. Když jsem se to dozvěděla, nemohla jsem tomu uvěřit," zářila pochopitelnou radostí Maděrová, která v minulosti skončila teba na čtvrtém místě na juniorském světovém šampionátu, stalo se tak konkrétně v roce 2020. "Budu se snažit o co nejlepší výsledek, abych co nejlépe reprezentovala Českou republiku. Ale vzhledem k tomu, že budu jedna z nejmladších účastnic v naší disciplíně, chci si hlavně užít atmosféru a brát celou olympiádu jako skvělou zkušenost," pokračovala.

Co se týče již zmiňované skikrosařky Diany Cholenské, ta si své zranění přivodila minuý týden přo závodě v rámci Světového poháru v kanadské Nakisce. Následně musela podrobit vyšetření u profesora Pavla Koláře. Ten vyřkne očekávané doporučení příští týden. "V hlavě jsem pořád nastavená tak, že do Pekingu pojedu a porvu se o co nejlepší výsledek. Udělám maximum pro to, abych byla součástí české výpravy," nechala se slyšet Cholenská.

Aktuálně tak tedy je českých olympioniků mířících do Pekingu 112. Jedná se, jak známo, o nejpočetnější výpravu na zimní olympiádu v české historii.

Související

Ilustrační fotografie.

Rusové a Bělorusové mohou na paralympiádu jako neutrální sportovci

Ruští a běloruští reprezentanti se navzdory vojenskému útoku svých zemí na Ukrajinu mohou zúčastnit zimních paralympijských her, které v pátek začnou v Pekingu. Startovat však budou jako neutrální sportovci. Dnes o tom rozhodl Mezinárodní paralympijský výbor (IPC) s tím, že Rusko s Běloruskem budou vyškrtnuty z medailové tabulky.
Ilustrační foto

Zimní hry skončily. Češi na nich zažili druhý nejhorší výsledek v počtu medailí

Nedělním dnem byly zakončeny slavnostním ceremionálem 24. Zimní olympijské hry konané v čínském Pekingu, který tak předal štafetu pořadatelství italským městům Miláno a Cortina d´Amepzzo. Na právě skončených letošních Hrách zaznamenali čeští olympionici, kterých bylo rekordně celkem až 113, druhý nejhorší výsledek v počtu získaných medailí od roku 1994, kdy Češi nezískali ani jeden cenný kov.

Více souvisejících

olympijské hry 2022 Snowboarding olympiáda

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy