Dlouho očekávaná hra Last Train Home vychází už příští týden. Mapuje cestu československých legionářů

Dlouho očekávaná strategie Last Train Home vychází už příští týden. Hra je inspirovaná skutečnými osudy československých legionářů na konci první světové války a vzniká pod taktovkou českého vývojářského studia Ashborne Games. 

Last Train Home vzdává hold československým legionářům a odehrává se těsně po konci první světové války, kdy v Rusku zuří občanská válka sympatizantů cara proti bolševikům. Českoslovenští legionáři mají na příkaz T. G. Masaryka opustit chaosem zmítané Rusko a co nejdříve se vrátit domů. 

Last Train Home Last Train Home Foto: Ashborne Games

Jak už název hry napovídá, sloužit jim k tou bude legionářský vlak, jediná úniková cesta napříč tisíce kilometrů dlouhou transsibiřskou magistrálou, a následně i přístav ve Vladivostoku. Příběh fiktivního posledního vlaku a jeho posádky je inspirovaná skutečnými událostmi.

Právě se přehrává: Last Train Home trailer

Last Train Home trailer Video: YouTube

Obrněný vlak bude hráči slouží jako dopravní prostředek, ale i základna, z níž bude podnikat výpady do okolí, kde budou vojáci relaxovat, či se starat o své nemocné spolubojovníky. Hra tak kombinuje prvky strategického žánru a survivalu a očekává se, že díky svému námětu, hratelnosti i grafickému zpracování půjde o jeden z největších českých hitů letošního roku.

Last Train Home Last Train Home Foto: Ashborne Games

Last Train Home vyhází už příští týden 28. 11. na PC s českým dabingem. K zakoupení bude na platformách Steam, GOG, či v limitované fyzické edici s bonusy, která kromě hry obsahuje také tištěný oboustranný plakát, tištěné litografie, mini artbook a digitální soundtrack.

Související

Last Train Home Rozhovor

Myšlenka ztvárnit cestu československých legionářů přes Sibiř nás nadchla, říká vývojář hry Last Train Home

Počítačová hra Last Train Home, která dnes spatřila světlo světa, je ambiciózní projekt českého vývojářského studia Ashborne Games a rakouského vydavatele THQ Nordic. Mapuje příběh fiktivního posledního obrněného vlaku, kterým se českoslovenští legionáři vrací z občanskými nepokoji zmítaného Ruska domů po konci první světové války. "Události tří let jsme shrnuli do půlročního putování, ať už se jedná o založení republiky, boje v tunelech u Bajkalu, nebo třeba honbu za carským pokladem," říká v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Petr Kolář z Ashborne Games.

Více souvisejících

hra Last Train Home

Aktuálně se děje

včera

Delon, Alain

Delon opět zaměstnává justici. Má desítky zbraní, ale bez oprávnění

Francouzská policie provedla domovní prohlídku u legendárního Alaina Delona a nestačila se divit. Ačkoliv slavný herec nevlastní zbrojní průkaz, našlo se 72 střelných zbraní a přes tři tisíce kusů munice. Na pozemku je navíc soukromá střelnice. Zahájeno tak bylo vyšetřování kvůli podezření z nelegálního držení zbraní.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

O první jarní trenérský vyhazov se postarali v Olomouci. Po nevydařených výsledcích končí Jílek

Po čtyřech jarních kolech fotbalové Fortuna ligy přikročil první prvoligový klub ke změně trenéra. Stalo se tak v Olomouci, kde se kvůli třem prohrám a jedné remíze rozhodlo klubové vedení ukončit spolupráci s trenérem Václavem Jílkem. Zároveň ve svém pondělním prohlášení klub uvedl, že ho nahradí dosavadní asistent Jiří Saňák, přičemž ale půjde o dočasnou variantu.

včera

včera

včera

včera

Jaromír Soukup (TV Barrandov)

Soukup získal pro TV Barrandov ochranu před věřiteli. Dostal tři měsíce na nápravu

Už to není tajné. Firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa dluží téměř miliardu korun, ukazují údaje v insolvenčním rejstříku. Pražský městský soud v pondělí souhlasil s návrhem firmy a vyhlásil moratorium na majetek dlužníka, které na tři měsíce ochrání společnost před věřiteli. Je ale nutné připravit reorganizaci. 

včera

Praha hostila summit premiérů zemí V4. (27.2.2024)

Nelehký summit V4 v Praze. Představy zemí o pomoci Ukrajině se liší

Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením mezinárodního práva. Kyjev podle všech čtyř státníků potřebuje pomoc, rozdílné jsou jen představy o ní. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla dnešní diskuze politiků lehká. 

včera

včera

včera

včera

film Po čem muži touží

České romantické komedie: Spotřební zboží a nepochopení žánru? Proč kvalitativně nestačí na filmy Láska nebeská či Pretty Woman?

České romantické komedie jsou v posledních letech často zmiňované téma. V internetových diskusích panuje přesvědčení, že se u nás netočí nic jiného a nedá se na ně dívat, přesto jsou stále komerčně úspěšné. Je tomu ale skutečně tak? A jsou skloňované kasovní trháky opravdu romantickými komediemi? Nebo je to zkrátka trochu složitější? 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Severokorejské továrny se nezastaví. Rusko zásobují municí výměnou za jídlo

Podle jihokorejského ministra obrany Sina Won-sika pracují severokorejské muniční továrny na plný výkon s cílem dodávat zbraně do Ruska výměnou za potraviny a další komodity.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy