Alena Dernerová

Jan Blatný v útrobách ministerstva zdravotnictví. (29.10.2020)

Trasování má být centralizované a profesionalizované. Blatný chystá změnu zákona

Trasování lidí nakažených koronavirem by mělo být centralizované a profesionalizované, ministerstvo zdravotnictví z toho důvodu připravuje změnu zákona o ochraně veřejného zdraví, jež by měla upravit postavení hygienických stanic. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to dnes řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Současný počet 3500 operátorů, kteří mohou být k trasování k dispozici, je podle něj dostatečný i do budoucna.
Jan Blatný

Covid-19: Blatný nedoporučí testování nejmladších žáků, u učitelů ho zvažuje

U žáků prvních a druhých tříd, kteří se od středy vrátí k prezenční výuce, ministerstvo zdravotnictví určitě nedoporučí plošné testování na koronavirus. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to dnes řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). U učitelů si to umí představit. S testováním pedagogů souhlasí i senátorka a neuroložka Alena Dernerová z klubu Starostů.
Alena Dernerová

Strašení druhou vlnou koronaviru je absurdní, říká senátorka s lékařským vzděláním

Senátorka Alena Dernerová (STAN), která je zároveň také lékařkou, kritizuje strašení možných příchodem druhé vlny epidemie koronaviru, a poukazuje na to, že by se měla spíše zvětšovat informovanost lidí o novém viru a způsobu jeho přenosu. Svými slovy reagovala na znovuzavedení některých plošných opatření, mezi něž mimo jiné patří také povinnost nosit na některých místech roušk
Předčasné volby do Sněmovny 2013

Repete na Mostecku: Senátní volby se budou konat na konci ledna

Praha/Most - Opakované senátní volby na Mostecku se budou konat na konci ledna. Prezident Miloš Zeman dnes jejich termín stanovil na pátek 27. a sobotu 28. ledna. Účast v nich už dříve potvrdili lékařka Alena Dernerová a hokejista Jiří Šlégr, kteří se utkali ve druhém kole.
Ilustrační foto

Senátní volby v Mostě jsou neplatné. NSS vyhověl třem stížnostem

Brno - Senátní volby v obvodu Most jsou neplatné a zopakují se jako celek. Nejvyšší správní soud (NSS) dnes vyhověl třem stížnostem. Část Severočechů.cz nepovažovala lékařku Alenu Dernerovou, vítězku voleb, za řádnou kandidátku hnutí. Mostecký magistrát chyboval, když nezohlednil odvolání kandidatury Dernerové, o které těsně před volbami jménem hnutí požádala jeho místopředsedkyně a volební zmocněnkyně Hana Jeníčková.
Ilustrační foto

Dernerová i Šlégr se zúčastní opakovaných voleb na Mostecku

Most - Alena Dernerová se zúčastní opakovaných senátních voleb na Mostecku. Senátorka to řekla ČTK. O opakování voleb dnes rozhodl Nejvyšší správní soud (NSS). Říjnové volby, ve kterých Dernerová zvítězila a obhájila mandát, označil za neplatné.
Ilustrační foto

Dernerová může obhajovat senátorský mandát na Mostecku

Most - Mostecký magistrát odmítl požadavek na odvolání lékařky Aleny Dernerové jako kandidátky do Senátu. Žádost na konci minulého týdne podala místopředsedkyně hnutí Severočeši.cz Hana Jeníčková. O rozhodnutí radnice dnes informovala její mluvčí Alena Sedláčková. Třetím nejsilnějším uskupením v krajském zastupitelstvu zmítají spory už přes dva roky, kdy se hnutí rozdělilo na dva tábory.
Ilustrační foto

Kauzu odměn v ROP Severozápad iniciovala senátorka Dernerová

Ústí nad Labem - Lékařka a mostecká senátorka Alena Dernerová (nez. za Severočechy.cz) byla iniciátorkou policejního vyšetřování, na jehož konci stojí před soudem bývalý hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc, tři bývalí ředitelé i současná ředitelka úřadu ROP Severozápad kvůli údajně neoprávněně vyplaceným konkurenčním doložkám. Čelí obžalobě ze zneužití pravomoci za to, že úřad dvěma bývalým ředitelům úřadu Petru Kušnierzovi a Pavlu Markvartovi vyplatil statisícové částky. Dernerová dnes před soudem potvrdila, že podnět policii dala právě ona.
Za velezradu Klaus souzen nebude.

Amnestie byla morální genocida, zlobí se senátorka

Praha - Senátorka Alena Dernerová zvolená za hnutí Severočeši.cz byla jednou ze signatářek žaloby na prezidenta Klause. Teď, když soud její projednání zamítl, označila amnestii za morální genocidu. Byla hostem pořadu Hyde park na ČT.

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Vít Rakušan

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Ursula von der Leyenová

Česko dostalo zelenou od von der Leyenové. EK schválila upravený plán obnovy

Evropská komise schválila Česku upravený Národní plán obnovy, který přinese dodatečných 2,2 miliardy eur (přes 56 miliard korun) na čistou energetiku a transformaci průmyslu. Praha může v rámci celého plánu využít 9,2 miliardy eur (přes 224 miliard korun). Šéfka EK Ursula von der Leyenová při té příležitosti navštívila českou metropoli.

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

Zuzana Čaputová

Čaputová vyzývá Slováky k účasti ve volbám, zatímco ji Fico chce žalovat

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vyzvala Slováky k účasti ve volbám. Ty se konají už v sobotu 30. září a kampaň je na vrcholu. Učinila tak opakovaně a zdůrazňuje, že volby jsou obrazem stavu společnosti ve státě. A ať dopadnou jakkoliv, stále jsou demokratické, což je podle ní správné. Slovenská prezidentka nebude pokračovat do druhého volebního období a předseda nejsilnější strany Robert Fico ji chce po volbách obžalovat. 

před 15 hodinami

před 16 hodinami

před 17 hodinami

Morawiecki varuje německého kancléře, aby "nestrkal nos" do polských záležitostí

„To, co nyní německý kancléř říká, může být příprava na scénář uzavření hranic. Ať zjistí, jaká je skutečná situace, a nezasahuje do polských záležitostí,“ řekl premiér Mateusz Morawiecki v Kraśniku v Lubelskie. Uvedla TVP s odkazem na polskou agenturu PAP.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy