Alexander Babiš

Ilustrační foto

CNN: Česko zvládlo první vlnu díky rouškám, teď to zkazilo a patří k nejhorším

Za neskutečný označuje americká televize CNN vývoj pandemie covidu-19 v České republice, která podle ní výborně zvládla první vlnu šíření nákazy zejména díky včasnému zavedení plošného nošení roušek. Při druhé vlně však svůj předchozí úspěch nezopakovala. Mimořádného rozmachu koronaviru v Česku si všímají i další světová média.
ODS

V Průhonicích, kde žije Babiš (ANO), vyhrála ve volbách ODS

V Průhonicích nedaleko Prahy, kde žije premiér Andrej Babiš (ANO), zvítězila v krajských volbách ODS se ziskem téměř 26 procent. V Benešově, kde bydlí současná hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), vyhráli Starostové a nezávislí. STAN o jediný hlas porazil Babišovo hnutí i v Olbramovicích, kde je farma Čapí hnízdo.
Andrej Babiš a Tomáš Petříček

Babiš v Bílém domě? Návštěvu má vyjednat Petříček, pomohla kauza Huawei

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) bude v únoru jednat ve Spojených státech se svým protějškem Mikem Pompeem o možné návštěvě premiéra Andreje Babiše (ANO) v Bílém domě. Setkání českého premiéra s americkým prezidentem Donaldem Trumpem by se mohlo uskutečnit letos na jaře, napsaly dnes Hospodářské noviny (HN). Podle deníku pomohl k možnému setkání Babiše s Trumpem postup českých úřadů vůčí čínské komunikační firmě Huawei.
Daně, ilustrační fotografie

Daňová Kobra zachránila za tři roky 7,66 miliard, chlubí se Babiš

Jíloviště (u Prahy) - Speciální jednotka Daňová kobra zabránila od svého založení před třemi lety daňovým únikům za 7,66 miliardy korun. Funguje již také tým Hazardní Kobra, který se věnuje potírání nelegálního hazardu, zejména na ilegální herny fungující na bázi V.I.P. klubů či kvízomatů.
Petr Fiala, předseda ODS

Rozpočtový přebytek nepocítí občané, vyčetla ODS Babišovi

Praha – Občanským demokratům se nelíbí plány ministra financí Andreje Babiše týkající se přebytku státního rozpočtu za loňský rok. Vláda by jej měla investovat, domnívá se předseda ODS Petr Fiala. Šéf státní kasy Andrej Babiš (ANO) má ale jiné plány.
Andrej Babiš /ANO/, ministr financí v pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou

Mám pro vás překvapení, snížím daň na pivo, řádil Babiš u Jílkové. Socialismus, bučelo na něj publikum

Praha – Narovnání pokřiveného podnikatelského prostředí nebo obrovská ekonomická a byrokratická zátěž? Vládní koalice a pravicová opozice se zásadně neshodnou na tom, jaké budou dopady zavedení elektronické evidence tržeb a kontrolního hlášení. Ministr financí Andrej Babiš se v pořadu Máte slovo snažil všechny přesvědčit, že připravované kroky budou mít pozitivní dopad třeba v tom, že se vybere 28 miliard korun navíc.
Ilustrační foto

Babišův bratr stanul před slovenským soudem, je obviněn z podvodu

Bratislava - Soud v Bratislavě zahájil líčení s podnikatelem Alexandrem Babišem, bratrem českého ministra financí Andreje Babiše. Spolu se svým společníkem z firmy CTHS čelí obžalobě z podvodu, hrozí jim až 15 let. Po dnešním odročení bude proces pokračovat v listopadu.

Aktuálně se děje

před 19 minutami

před 50 minutami

před 56 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Bydlení v Praze, Černý Most.

Jak se lidem v Česku žije? Stát nepodporuje důchodce a bydlení, myslí si veřejnost

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění provedeného Centrem pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnotí 57 procent Čechů sociální politiku negativně, zatímco 38 procent ji hodnotí pozitivně. Nejvíce kritiky si vysloužily opatření týkající se podpory bydlení a zajištění na stáří, naopak nejlépe byly hodnoceny oblasti zdravotnictví a školství.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Jaderná elektrárna Temelín

Česku zoufale chybí opravdová diskuse o energetice. Kdo za to může?

I přesto, že snad všechna mainstreamová média přinášejí v poslední době zprávy o tom, že jedny z nejsledovanějších cenových položek každodenního života obyvatel této země, totiž ceny energií, neustále klesají níž a níž, je vidět o to snad intenzivnější kritika politiků z opozičních stran k současné vládě. Na tom by asi nebylo nic divného, vždyť je jasné, že je třeba zkritizovat cokoliv a kdykoliv. Jenže ta poselství jsou oproti všemu očekávání spíše hodně smutná. A smutnější je při nich jedno zjištění o nás samých.

před 6 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

Češi by uvítali štědřejší sociální podporu od státu, ukázal průzkum

Státní sociální politiku hodnotí špatně 57 procent lidí, vyplývá z výsledků podzimního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Nejhůře vnímají Češi podporu bydlení a zajištění na stáří. Nejlépe si stát vede v oblastech zdravotnictví a školství. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy