ČKD Praha DIZ

Daně, ilustrační fotografie

Daňová kauza ČKD Praha DIZ bobtná. Policie obvinila 35 "bílých koňů"

Praha - Policisté obvinili v daňové kauze kolem strojírenské firmy ČKD Praha DIZ dalších 35 lidí. Jde o takzvané bílé koně, kteří podle kriminalistů pomáhali s daňovými úniky. Informoval o tom dnes server iRozhlas.cz. Policie už v dubnu obvinila 22 lidí, včetně někdejšího majitele ČKD Praha DIZ miliardáře Petra Speychala. Všichni jsou obviněni ze zkrácení daní nejméně o 850 milionů korun, z praní špinavých peněz a z účasti na organizované zločinecké skupině.
Tunel Blanka, kontroverzní zakázka Metrostavu v Praze

Policie zadržela lidi spojené s firmou ČKD Praha DIZ

Praha - Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu dnes kvůli podezření z daňových úniků zadrželi několik lidí spojených s firmou ČKD Praha DIZ. Uvedl to server iDnes.cz. Strojírenská firma se podílela mimo jiné na stavbě pražského tunelového komplexu Blanka. Policie v ní zasahovala už před dvěma lety, a to také kvůli podezření z krácení daní.
Daně, ilustrační fotografie

ČKD Praha DIZ dluží na daních 791 milionů, byl vydán zástavní příkaz

Praha - Společnost ČKD Praha DIZ, která se podílela na stavbě tunelu Blanka a patří miliardáři Petru Speychalovi, dluží na daních 791 milionů korun. Právě na takovou částku vyšetřovatelé specializovaného finančního úřadu, tedy daňové Kobry, vyčíslili sumu, o kterou stát ve spleti firem kolem ČKD Praha DIZ přišel. Dnes to napsaly Lidové noviny (LN).
Ilustrační foto

Protikorupční policie zasahuje v ČKD Praha DIZ

Praha - Protikorupční policie spolu s celníky a finanční správou zasahuje ve společnosti ČKD Praha DIZ, která se podílela na stavbě tunelu Blanka. Informuje o tom server iDnes.cz. Firma patří miliardáři Petru Speychalovi, který je mimo jiné i majitelem hokejové Sparty Praha. Policie prohledává také areál na pražském Bohdalci, kde sídlí celá skupina ČKD Group.
Tunel Blanka, kontroverzní zakázka Metrostavu v Praze

Nekonečný seriál Blanka: Praha dostala fakturu na 630 milionů, platit nechce

Praha - Kontroverzní tunel Blanka by měl být otevřen v polovině září, problémů k dořešení je ale ještě celá řada a přibývají další. Firma ČKD Praha DIZ, která je dodavatelem technologické části stavby, minulý týden poslala na pražský magistrát fakturu na 628,5 milionu korun. Metropole ji ale nepřijala.
Tunel Blanka, kontroverzní zakázka Metrostavu v Praze

Praha jde do právní bitvy: Kdo zaplatí stavební vady v tunelu Blanka?

Praha - Radní hlavního města dnes schválili smlouvu na právní poradenství ve sporu města s ČKD Praha DIZ, která je dodavatelem technologií na stavbě tunelu Blanka. ČTK to potvrdil zdroj obeznámený s jednáním rady. Právní služby by neměly převýšit 2,4 milionu s DPH. Praha se s dodavateli pře o to, kdo zavinil a zaplatí stavební a technologické vady, kvůli nimž bylo odloženo plánované jarní otevření tunelu.
Tunel Blanka, kontroverzní zakázka Metrostavu v Praze

Válka slov: Komu patří zničené kabely v tunelu Blanka?

Praha - Slovní přestřelka mezi Prahou a ČKD Praha DIZ pokračuje. Firma, která dodávala technologie pro tunel Blanka, dnes uvedla, že zničené kabely jsou podle platných smluv majetkem metropole. Za společnost to řekl Petr Zlomek. Náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) mluví o neserióznosti.
Tunel Blanka, kontroverzní zakázka Metrostavu v Praze

Praha podá kvůli Blance žalobu na ČKD Praha DIZ

Praha - Praha podá žalobu na ČKD Praha DIZ, která dodávala technologii do tunelu Blanka. Firma dodala kabely, které nevydržely přívalový déšť. Otevření kontroverzní stavby za 37 miliard se už muselo několikrát odložit.

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy