Paolo Gentiloni

itálie

V Itálii se stále nedaří poskládat vládu, zemi zřejmě čekají nové volby

Řím - V Itálii dnes selhal další pokus o vytvoření vládní koalice po březnových volbách. Italská média soudí, že země tak pravděpodobně směřuje k předčasným parlamentním volbám. Prezident Sergio Mattarella přiznal, že nepůjde sestavit vládní koalici ani mezi protestním Hnutím pěti hvězd (M5S) a středolevou Demokratickou stranou (PD).
Uprchlíci, ilustrační fotografie

Uprchlická krize narazila v Itálii na svůj historický milník: Co bude dál?

Řím - Uplynulý rok byl zlomovým bodem, který pomůže Itálii ke zvládnutí uprchlické krize. Alespoň v to doufají italské úřady. Italský premiér Paolo Gentiloni to nazval tento týden "historickým přechodem Itálie od migrace řízené zločinci ke kontrolované, bezpečné a legální migraci". O tom napsal italský zpravodajský server The Local.
itálie

Itálie vzkázala Barceloně, aby respektovala instituce a zákony

Řím/Barcelona - Je nutné respektovat instituce a zákony. V souvislosti s katalánskou krizí to dnes uvedl i Italský premiér Paolo Gentiloni. Italský ministr zahraničí případné vyhlášení nezávislosti Katalánska označil za nepřijatelné, uvedla dnes agentura ANSA. Podobně jako vrcholní italští politici se dnes vyjádřili i představitelé Německa a Francie.
Jednotný přístup k azylantům by rádi zavedly některé členské státy EU.

Italský premiér chce sjednotit azylový zákon po celé Evropské unii

Řím/Lyon - Italský premiér Paolo Gentiloni na tiskové konferenci v Lyonu volal po normalizaci azylového řízení na celoevropské úrovni. Ve Francii se setkal s prezidentem Emmanuelem Macronem, který již dříve navrhoval, aby azyl vydávala Evropská unie. Krok měl být součástí jeho reformační vize o lepší Unii.
Uprchlíci, ilustrační fotografie

Itálie vyšle námořní jednotky proti převaděčům migrantů v Libyi

Řím - Italská vláda dnes schválila vyslání námořních jednotek, aby Libyi pomohly s bojem proti převáděčům migrantů. Oznámil to po zasedání kabinetu italský premiér Paolo Gentiloni a vyjádřil přesvědčení, že jde o krok směrem ke stabilizaci Libye. Misi musí ještě schválit italský parlament.
Uprchlíci, ilustrační foto

Nepoučujte nás, naštval se na Česko a další země kvůli migrantům italský premiér

Řím - Italský premiér Paolo Gentiloni vzkázal zemím visegrádské skupiny (V4), že jeho země se nenechá poučovat a vyzval všechny země Evropské unie k plnění svých povinností. Reagoval tak podle agentur ANSA a APA na dopis šéfů vlád V4 s výzvou uzavřít italské přístavy žadatelům o azyl a budovat přijímací centra a záchytné tábory pro uprchlíky mimo Evropskou unii.
Itálie, ilustrační foto

Věnuje Itálie občanství dětem migrantů? Jde o 800.000 lidí

Řím - Itálie se prozatím rozhodla odložit prosazení zákona, které by dětem přistěhovalců zaručilo italské občanství. Italský premiér Paolo Gentiloni dnes uvedl, že nyní nejsou pro takový krok vhodné podmínky. Podle BBC by zmíněný právní předpis zaručil nové italské občanství zhruba 800.000 lidí.

Aktuálně se děje

před 37 minutami

Aktualizováno před 50 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Teroristé Hamásu

Dohoda o příměří se bortí. Hamás nesplní požadavky Izraele, ten odmítl jednat

Palestinské radikální hnutí Hamás odmítlo vyjednávat o požadavcích Izraele, které byly podmínkou účastí izraelské delegace na jednáních o nové dohodě o příměří v egyptském Káhiře. Izrael tak v neděli nevyšle svou delegaci do Káhiry, informoval zpravodajský web The Times of Israel s odvoláním na nejmenovaného vládního úředníka.

před 3 hodinami

Jozef Síkela

Síkela: Česko se odkloní od uhlí do roku 2033

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce připravit do poloviny roku 2025 zákon, který by zajistil řízený odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Tento plán oznámil v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 11 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 12 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy