Týrané děti

Soud, ilustrační foto

Muž dostal za týrání partnerky a její 11,5 roku

Za týrání své partnerky a její nezletilé dcery, kterou se navíc pokusil znásilnit, si Michal Holajn z Ostravy odpyká ve vězení definitivně 11,5 roku. Pravomocně o tom dnes rozhodl Vrchní soud v Olomouci, který tak zamítl odvolání obžalovaného.
Soudy, ilustrační fotografie

Kvůli konfliktu mezi partnery zemřelo dítě. Otec je souzen za vraždu, hrozí mu výjimečný trest

Krajský soud v Brně se dnes začal zabývat případem úmrtí měsíčního dítěte, které zemřelo po konfliktu mezi partnery po pádu z okna domu v Pohořelicích na Brněnsku. Státní zástupce viní z úmrtí otce dítěte, muži za vraždu s rozmyslem hrozí až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Jednání soudu je neveřejné, dnes dopoledne vypovídal obžalovaný muž, později přicházejí na řadu výpovědi svědků.
děti

Matka dle obžaloby týrala dvojčata, dávala jim i drogy. Jedno zemřelo

Žena z Prahy dlouhodobě týrala svá dvojčata, přičemž jedno z dětí ve věku dvou let zemřelo vyhladovělé a ve velkých bolestech a druhé později skončilo v nemocnici. Tvrdí to obžaloba, kterou se začne příští týden zabývat pražský městský soud. Podle kriminalistů děti opakovaně požily pervitin a jedno z nich také kokain.
policie

Miminko nepřežilo pád z okna. Policie obvinila jednoho člověka z týrání

Policie obvinila jednoho člověka v souvislosti s úmrtím dítěte, které vypadlo z okna v Pohořelicích na Brněnsku. Trestně jej stíhá kvůli týrání osoby žijící ve společném obydlí a z usmrcení z nedbalosti. Vyloučena není změna právní kvalifikace. Tragédie se stala v neděli večer, podle některých médií zemřelo čtyřtýdenní dítě po pádu z prvního patra.
Soud, ilustrační foto

Otčím utýral dítě (†2) k smrti. U soudu zazněly otřesné věci, padl tvrdý trest

Ústecký krajský soud dnes poslal za týrání a těžké ublížení na zdraví malého dítěte jeho otčíma na 16 let do vězení. Chlapeček zemřel. Případ se stal loni v únoru v Lounech. Stíhání čelí i matka utýraného chlapce, kterému nebyly ani tři roky. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, který navrhoval uložit trest ve výši kolem 20 let za vraždu a týrání, se na místě odvolal. Případem se bude zabývat Vrchní soud v Praze.
Otroci, ilustrační foto

Hrůza v "islámské škole". Stovky mužů a chlapců si prošly peklem

Nigerijská policie osvobodila přes 300 mužů a chlapců z domu ve městě Kaduna severně od metropole Abuja, kde byli drženi proti své vůli a mučeni, informovala agentura Reuters. Policie v souvislosti s případem zadržela sedm podezřelých. Server BBC uvedl, že bezpečnostní složky zachránily téměř 500 lidí a zadržely osm podezřelých.
Ruská policie, ilustrační fotografie

Děda hodil dvouletého vnuka do pece. Tvrdil, že je ďábel

Dědeček hodil svého dvouletého vnuka do rozpálené pece, protože v něm viděl ďábla. Děsivý případ se odehrál v Rusku ve městě Omsk. Chlapec byl zachráněný ale jeho stav je vážný. Utrpěl akutní popáleniny na 50 % těla. Podle policie byl muž opilý a blouznil.
Soud, ilustrační foto

Babička týrané Valerie dostala osm let natvrdo. Dívenka je dodnes nezvěstná

Soud potrestal babičku pohřešované nezletilé Valerie z Prahy osmi lety vězení za její týrání, opuštění, za zanedbání výživy, ohrožování výchovy, podvod a za zpronevěru dávek, které žena na svěřenou dívku pobírala. Vyšší trest nebylo možné uložit. Policie po Valerii neúspěšně pátrá téměř rok. Její babička tvrdí, že sedmiletou holčičku před časem ponechala v Německu u příbuzných, kteří to ovšem před soudem popřeli. Dnešní verdikt není pravomocný, obžalovaná se obratem odvolala.
Děti, ilustrační fotgorafie

Kam zmizela týraná Valerie? U soudu zazněla děsivá svědectví sourozenců

Obvodní soud pro Prahu 3 dnes pokračoval v projednávání případu babičky pohřešované nezletilé Valerie, která podle obžaloby holčičku brutálně týrala a posléze i opustila. Přehrál mimo jiné výpovědi dívčiných dvou starších sourozenců. Ti vyšetřovatelům popsali, že žena holčičku i jejich dalšího bratra bila a vulgárně jim nadávala. Hlavní líčení bude pokračovat v úterý, kdy by soud mohl ve věci také rozhodnout.
Týrané děti

Obří skandál v Itálii: "Gang démonů" manipuloval s dětmi, pak je prodával pěstounům

Italská policie zadržela na severu země 18 lidí podezřelých z toho, že psychologicky manipulovali děti a za úplatu je pak dávali do pěstounských rodin. O skandálu ve čtvrtek informovala italská média. Mezi zadrženými jsou místní politici, lékaři a psychoterapeuti turínské neziskové organizace poskytující sociální služby. Tato organizace také stojí také v centru vyšetřování. V domácím vězení skončil vedle pěti lidí i starosta obce Bibbiano mezi Bolognou a Milánem. Vyšetřovány jsou desítky lidí.
Soudy, ilustrační fotografie

Kam zmizela malá Valerie? Babička ji dle žaloby brutálně týrala, u soudu zazněly strašné věci

Babička pohřešované nezletilé Valerie z Prahy se u soudu odmítla vyjádřit k obžalobě, která ženu viní mimo jiné z brutálního týrání a z následného opuštění holčičky. Obžalovaná vyšetřovatelům dříve řekla, že šestiletou dívku ponechala u její tety v Německu. Teta - dcera obžalované - to však dnes kategoricky popřela, svou matku označila za lhářku. Policie po Valerii neúspěšně pátrá od loňského srpna. Babička měla v péči i tři dívčiny starší sourozence a jednoho z nich podle obžaloby rovněž týrala.
Násilí na dětech, ilustrační fotgorafie

Týrání či zneužívání. Úřady v cizině odebraly z rodin 480 českých dětí

Úřady v cizině odebraly od začátku roku 2010 zhruba do poloviny letošního dubna z rodin 480 českých dětí. Týkalo se to 238 rodin. Nejvíc případů bylo v Británii. Zhruba 40 procent odebraných chlapců a dívek se vrátilo k rodičům nebo šlo k příbuzným v zahraničí i v ČR. Přibližně stejný podíl dětí se v cizině dostal k pěstounům a do adopce. Vyplývá to ze statistiky Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí (ÚMPOD), kterou dnes ČTK poskytl ředitel úřadu Zdeněk Kapitán. Důvodem odebrání bývá ohrožení dítěte, týrání, zneužívání a zanedbávání i podezření na ně. V některých zemích zákon zakazuje fyzické tresty dětí.
Děti v řetězech (USA, 16.1.2018): David Allen Turpin (57), a Louise Anna Turpin (49).

Dům hrůzy: Manželé Turpinovi dostali doživotí, ve sklepě věznili a týrali 12 dětí

Americký soud dnes poslal na doživotí do vězení Davida a Louise Turpinovy, které uznal vinnými z týrání a zanedbávání 12 ze 13 jejich dětí. Informovala o tom agentura AP. Manželé potomky léta věznili ve sklepě svého domu, některé připoutávali k nábytku, odpírali jim jídlo a fyzicky je trestali. Policie děti našla loni poté, co z domu uprchla 17letá dívka a zavolala pomoc.
Děti v řetězech (USA, 16.1.2018): David Allen Turpin (57), a Louise Anna Turpin (49).

Případ Turpinových šokoval nejen USA, děti byly připoutané řetězem k posteli

Po letech útrap se 14. ledna 2018 podařilo v kalifornském městě Perris, které se nachází zhruba 110 kilometrů východně od Los Angeles, dostat na svobodu skupině 13 dětí a mladých lidí, které věznili jejich vlastní rodiče ve sklepě domu. Policii zalarmovala sedmnáctiletá dívka, která se k útěku po dvou letech plánování odhodlala se svou sestrou. Ta se ale ze strachu z rodičů vrátila. Když policie dorazila na místo, nalezla jedno z již dospělých dětí připoutané řetězem k posteli. Všichni zadržovaní byli ve zbídačeném stavu a podvyživení.

Aktuálně se děje

před 4 minutami

před 20 minutami

Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská

Před 215 lety zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská, nejkrásnější dcera Marie Terezie

Dne 22. září 1808, tedy před 215 lety, zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská. Ta byla již jako malé děvčátko velice hezká a později se o ní hovořilo jako o nejkrásnější dceři Marie Terezie. Svou krásu ráda využívala, často koketovala s muži u rakouského dvora a právě svým vzhledem se snažila upoutat pozornost budoucího vlivného ženicha. Brzy se však na vlastní kůži přesvědčila, že krása je pomíjivá. Onemocněla totiž neštovicemi, které její půvabný obličej trvale znetvořily.

před 30 minutami

Fotbal, ilustrační fotografie.

První dvě trenérské změny ve fotbalové lize. V Hradci nahrazuje Webera Kotal, v Karviné skončil Hejdušek

Po posledním víkendu hned dva účastníci tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže sáhli ke změnám na trenérských postech. Poté, co Hradec Králové prohrál 1:5 s Mladou Boleslaví, se Východočeši rozhodli k ukončení spolupráce s koučem Jozefem Weberem. Toho nahradí sedmdesátiletý stratég Václav Kotal, dosavadní šéftrenér druholigového Žižkova. Nového trenéra bude hledat i trápící se nováček z Karviné, kde tak skončil Tomáš Hejdušek a kterého prozatímně zastoupí jeho dosavadní asistenti.

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Co bude s Karabachem? Mezi arménskými separatisty a Ázerbájdžánem proběhly první rozhovory

Mezi arménskými separatisty a Ázerbájdžánem proběhly první rozhovory ohledně integrace odtrženého regionu Náhorní Karabach. Uskutečnily se v ázerbájdžánském městě Jevlach a skončily po dvou hodinách, uvedl server euronews

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy