Chifuti - Profesionální lovec divoké zvěře Ian Gibson byl zabit slonem v zimbabwském safari Chifuti. Zvíře ho doslova rozdupalo ve chvíli, kdy muž stopoval lva, kterého měl odstřelit jeho klient. Informuje server news.com.au.
Pětapadesátiletý Gibson narazil na mladého rozzuřeného samce slona v údolí řeky Zambezi. V oblasti se pohyboval se svým zámožným americkým klientem, který ten den již zastřelil levharta. Zatímco zákazník odpočíval, Gibson se vydal stopovat lva.
Lovci se zřejmě stalo osudným, že u slonů probíhá období říje a samci produkují mnohem více testosteronu než obvykle. Jsou tudíž výrazně agresivnější.
Slon podle dostupných informací na Gibsona okamžitě zaútočil. Ačkoliv zkušený lovec dokázal na zvíře vystřelit, samec se nezastavil. Muže následně doslova rozdupal.
Gibson se často účastnil lovu zvaného "Big game", tedy velká hra. Bohatí klienti v jeho rámci platí 20 tisíc dolarů (zhruba půl milionu korun) za jedno odstřelené zvíře. Správci národních parku kontroverzní aktivitu hájí - získané peníze jim totiž pomáhají financovat ochranu rezervací.
15. července 2026 10:20
Ebola se potvrdila v 2000 případech. WHO se domnívá, že nakažených je mnohem více
Související
Dobrodružství Čecha v Zimbabwe skončilo. Hrozilo mu vězení, nakonec jej propustili
Čech čeká v Zimbabwe na soud za kritiku místních poměrů. Hrozí mu 20 let za mřížemi
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 2 hodinami
Sledovali jsme ONLINE: Finále MS ve fotbale vyhrálo Španělsko, Argentinu porazilo 1:0
včera
Darovat, nebo zlevnit. V EU začal platit zákaz likvidace neprodaného oblečení, firmy už jej nesmí vyhazovat
včera
Když Putin nechce mír dobrovolně, Kyjev si ho vynutí. Zelenskyj oznámil zahájení klíčových schůzek ke konci války
včera
Natankujte ještě dnes. Strop na pohonné hmoty končí, ceny paliv od zítřka porostou
včera
Není důvod, aby ceny ropy rostly. Hormuzským průlivem lodě normálně proplouvají, tvrdí USA
včera
Volby v USA se blíží. Trumpova podpora je na historickém minimu, Demokraté ale vyhráno nemají
včera
Nikopol. Ukrajinské město, o kterém jste nikdy neslyšeli, by mohlo obranu před drony učit celý svět
včera
Supernemocnice v Letňanech nebude. Místo toho chce Babiš opět komplexní vládní čtvrť
včera
Okamura míří na na pracovní cestu do Číny. Může jednat o zadrženém občanovi
včera
Anglie slaví první cenný kov od roku 1966. Bronz získala po zvládnuté přestřelce s Francií
včera
Při íránském útoku zemřeli dva američtí vojáci. USA provedly v odvetě další sérii úderů
včera
Lístek za dva miliony dolarů? Skutečným vítězem MS ve fotbale je FIFA, ceny vstupenek jsou nejdražší v historii
včera
Rusko v noci podniklo největší raketový útok na Ukrajinu od začátku invaze
včera
Sulyok ustoupil. Maďarský prezident schválil své vlastní odvolání z funkce
včera
Počasí příští týden tropické nebude, naopak dorazí ochlazení
18. července 2026 21:12
Zelenskyj chce urovnat vztahy s Polskem. Otevře spisy o masakrech ve Volyni
18. července 2026 19:50
Kanadu spaluje na 900 lesních požárů. Tvrdě dopadají i na obyvatele USA
18. července 2026 18:34
Trump chce prodat Turecku letouny F-35. Zničíte rovnováhu sil na Blízkém východě, varuje Netanjahu
18. července 2026 17:19
Konvoje OSN nepřetržitě pendlující tam i zpět. Co jedí statisíce lidí žijících na ukrajinské frontové linii?
18. července 2026 15:58
Ruská armáda chystá obří mobilizaci. Plánuje zrekrutovat půl milionu nových vojáků
Ruská federace plánuje na podzim letošního roku zmobilizovat 500 000 vojáků, přičemž část z nich hodlá okamžitě nasadit na východní frontě a další vycvičit pro případné otevření nového útočného směru. Uvedl to šéf ukrajinského Centra pro boj proti dezinformacím Andrij Kovalenko.
Zdroj: Libor Novák