Mezi pasažéry zříceného letu v Addis Abeba Ethiopian Airlines byla řada mezinárodních pasažéru a také čtyři oběti ze Slovenska, tamější média zveřejnila další podrobnosti. EuroZprávy.cz zjišťovaly více.
Podle posledních informací bylo mezi 157 oběťmi (149 pasažéru a 8 členů posádky) leteckého neštěstí pasažéři ze 33 zemí. První list obětí přinesla reportérka BBC Louise Dewastová na svem Twitterovém účtu. Havárii letadla nikdo z pasažérů nepřežil. Podle mediální agentury AP sídlící v New Yorku byli mezi cestujícími zříceného letadla delegáti enviromentální konference OSN pořádaného v Nairobi v Keni. Mezi nimi bylo i 19 pracovníku přímo zaměstnaných Organizací spojených národů.
1/ UPDATED list of nationalities on board the Ethiopian airline flight from manifest:32 Kenyan18 Canadian9 Ethiopian8 Chinese8 Italian8 American7 French7 British6 Egyptian5 German4 Indian4 Slovakian3 Austrian3 Russian3 Sweden https://t.co/WNicFCkV7U
— Louise Dewast (@LouiseDewast) 10. března 2019
Mezi oběťmi byla kromě rodinných příslušníků slovenského politika Antona Hrnka o čemž jsme informovali, také charitativní pracovnice Danica Olexová z organizace Dobrá novina. Pracovala pro organizaci jako projektová manažerka v Keni. Informoval o tom na svých stránkách server sme.sk.
Je to naše kolegyně, pracovala pro program rozvojové spolupráce Dobrá novina, kde podporujeme projekty v afrických zemích. Danica byla zodpovědná za projekty v Keni," uvedl pro SME ředitel organizace Marián Čaučík.
V Keni a Tanzánii měla pracovnice strávit delší dobu. "Měla odjet na takřka dvouměsíční cestu a toto se stalo právě na začátku, po mezipřistání. Létala z Vídně do Addis Abeby, při druhém letu - do Nairobi - se letadlo po startě zhroutilo," dodal Čaučík.
Organizace na svém facebookovém účtu vyzvala k modlitbám za zesnulou.
Syn slovenského politika Antona Hrnka Martin pracoval jako delegát pro cestovní knacelář Bubo travel. Byl průvodcem pro poznávací zájezdy v Číně v Tibetu, Indii, Jihoafrické republice nebo v USA a v Kanadě. Na webu cestovní kanceláře Bubo travel se uvádí, že prováděl právě i v Keni a Tanzánii.
Slovenský premiér Peter Pelegrini ke své upřímné soustrasti připojil slib, že pro ostatky slovenských obětí tragédie je připraven vypravit vládní speciál.
Detaily příčin letecké katastrofy zatím nejsou známy. Pravděpodobně došlo k technickým komplikacím na palubě letadla. Kapitán letu se chtěl vrátit na letiště z něhož letadlo vzlétlo, jelikož technické problémy pozoroval.
Související
Při leteckých nehodách letos zahynulo 293 lidí, o polovinu méně než loni
Malér za malérem. Šéf Boeingu připustil chyby, získat důvěru zpět bude těžké
zřícení letadla Ethiopian Airlines (10.3.2019) , Slovensko , Anton Hrnko
Aktuálně se děje
před 54 minutami
Trump nutně potřebuje válku s Íránem ukončit. Nemá ale jak
před 2 hodinami
Počasí se o víkendu ochladí, místy bude pršet
včera
Szijjártó měl Lavrovovi podávat hlášení o obsahu jednání EU. Magyar obvinil vládu z vlastizrady
včera
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
včera
Trump: USA a Írán jednají o mírovém plánu, Modžtaba Chameneí je možná mrtvý
včera
Eskalace zrychluje, únikových cest ubývá. Možnosti ukončení války v Íránu se dramaticky zužují
včera
Kubánská armáda je připravena na případnou americkou agresi, vzkazuje Trumpovi Havana
včera
Ceny ropy začaly po Trumpově oznámení prudce klesat
včera
WP: Ruští agenti chtěli uskutečnit falešný pokus o atentát na Orbána, aby vyhrál volby
včera
Okamura chce zrušit „podraz na občany i firmy“. Koalice předloží návrh na zrušení části poplatků za ČT a Rozhlas
včera
Írán má v ruce mocnou zbraň. Útokem na odsolovací stanice může rozvrátit celý Blízký východ
včera
Trump nečekaně ustoupil z ultimáta Íránu. Útoky odložil
včera
Rutte věří, že se evropské státy připojí k Trumpově válce proti Íránu
včera
Takové počasí historie nepamatuje. Příští rok otřese globálními statistikami, varuje WMO
včera
Politico: Budapešť funguje jako přímý informační kanál pro Kreml. EU vylučuje Maďarsko z citlivých diskusí
včera
IEA: Situace na světových energetických trzích překonává největší krize moderní historie
včera
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
včera
Počasí se v týdnu promění. Přes Česko přejde studená fronta
22. března 2026 21:51
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
22. března 2026 21:02