
Domorodý americký kmen Hopiů podle serveru Express s „děsivou přesností“ předvídal některé globální katastrofy. Podle jejich proroctví náš svět v „blízké budoucnosti“ skončí, protože na zemský povrch dopadne kometa.
Starověký kmen Hopiů žije v rezervaci v severní části Arizony a v roce 2010 se k němu 18327 osob. Jak poukazuje server, předpovědi Hopiů se už v minulosti vyplnily, mnozí se proto bojí, co bude dál. Kmen totiž tvrdí, že nyní žijeme ve čtvrtém světě, předchozí tři podle nich byly zničeny ohněm a ledem. A i tento svět by mohl už brzy zaniknout.
Kmen předal v roce 1958 hned devět svých předpovědí americkému pastorovi Davidu Youngovi. Vše bylo uveřejněno v roce 1963 Frankem Watersem v Knize lidu Hopi (The Book of the Hopi). S pastorem tehdy mluvil příslušník kmene jménem „Bílé pírko". Ten vysvětloval, že jeho lidé předpovídali „příchod bílého muže, kterým tato zem nepatří a kteří budou své nepřátele srážet bleskem" s odkazem na objevení Ameriky, „příchod otáčejících se kol naplněných hlasy", což má být následná kolonizace kontinentu. Kmen také předpověděl, že že jejich zemi obsadí „velké množství zvířat s dlouhými rohy", což souvisí s následným pasením dobytka.
Jeho předkové předpokládali, že „země bude křižována hady ze železa", což je údajně odkaz na výstavbu železnice po celé Severní Americe. Pátá se týkala toho, že „země bude proťata obří pavoučí sítí", což podle mnohých souvisí s telefony a internetovou komunikací.
Šesté proroctví se týká zavedení silnic a dálnic poté, proroctví uvádí, že „země bude protkána řekami z kamene, které tvoří obrázky na slunci". „Uslyšíte o černém moři, kvůli kterému umře mnoho tvorů a mnoho mladých lidí, kteří budou nosit dlouhé vlasy, jako má můj lid, a kteří vstoupí do kmenů, kde se budou učit způsobům a moudrosti," uvedl před desítkami let Bílé Pírko.
Podle těch, kteří proroctví věří, odkazují zmínky o černém moři k havárii ropné plošiny Deepwater Horizont z roku 2010, lidé s dlouhými vlasy pak znamenají éru hippie a 60. a 70. léta nejen v USA.
Existuje ještě jedno proroctví, které se zatím nenaplnilo a které vyvolává obavy. „Uslyšíte o příbytku v nebesích, vysoko nad Zemí, který spadne a způsobí velkou havárii. Bude to vypadat jako modrá hvězda. Velmi brzy poté obřady mého lidu skončí," uvedl Bílé pírko.
Jeho slova se samozřejmě dají vykládat hned několika způsoby. Jak dodává server Express, někteří věří, že je to předpověď týkající se komety, která narazí do Země a způsobí vyhynutí planety. Jiní mají pocit, že jde o odkaz na čínský Tchien-kung 1 - modrý satelit, který ztratil spojení s Čínou na začátku tohoto roku. Předpokládá se, že dříve nebo později opět dopadne na Zemi.
Související

Konec světa podle mayského kalendáře nastane tuto neděli, tvrdí americký vědec

Mrazivé poselství vědců. Analytik vysvětlil, proč se přiblížil Armageddon
Aktuálně se děje
před 19 minutami

Trump stupňuje rétoriku: Zvažuje nasazení armády proti demonstrantům
před 1 hodinou

Rusko může zaútočit do pěti let, varuje Rutte. Rusko vyrobí za tři měsíce tolik munice, kolik NATO za rok
před 2 hodinami

Železný ředitelem České televize nebude. Radní vybrali pět finalistů volby
před 2 hodinami

Macron chce po tragickém útoku zakázat sociální sítě dětem do 15 let
před 3 hodinami

Policie zasahovala v budově FF UK. Podezření vzbudili dva lidé
před 4 hodinami

Nepokoje neotřásají jen Amerikou. V Severním Irsku byly během výtržností zraněny desítky policistů
před 5 hodinami

Má Trump právo povolat Národní gardu? Za určitých podmínek ano, v LA ale vynechal tu nejdůležitější
před 6 hodinami

Evropské zbrojovky mají zásadní problém. Neumí nic utajit
před 7 hodinami

Chcete peníze? Přestaňte podporovat transgender, nařídil Trump státům. Soud to smetl ze stolu
před 7 hodinami

Zákaz vycházení v LA má podle expertů uklidnit situaci. Policie zatýká stovky lidí, popřela použití slzného plynu
před 8 hodinami

Masové protesty v USA: Demonstruje New York, Chicago i Seattle. LA zakazuje vycházení, Texas povolává gardu
před 10 hodinami

První výhled počasí na příští týden. Deštník se bude hodit
včera

Palác prý něco tají. S rakovinou bojující Karel III. může umřít, tvrdí novinářka
včera

Dvě ženy jdou za vraždu vůdce kutnohorské sekty za mříže, rozhodl soud
včera

Překvapivý konec hledání nového kouče Sparty. Na Letnou se vrací Brian Priske
včera

Počasí udělá lidem radost. Tropy vyvrcholí v neděli, pak přijde změna
včera

Thunbergová je divná, prohlásil Trump. Aktivistka mu úder vrátila
včera

Rozmach Starlinku díky Trumpovi? Nové informace odhalují, jak úzká byla jeho spolupráce s Muskem
včera

Putin není šílený. Vraždí civilisty, aby obnovil imperiální slávu Ruska, tvrdí experti
včera
Evropě se díky Trumpovi otevřela jedinečná možnost. Má ale odvahu ji využít?
V době, kdy se Spojené státy čím dál více stahují z role globálního lídra a upřednostňují vlastní izolacionistické zájmy, se před Evropou otevírá historická příležitost: stát se centrem nové světové rovnováhy. Otázkou však podle expertů zůstává, zda má Evropská unie odvahu, vůli a institucionální schopnosti této výzvě dostát.
Zdroj: Libor Novák