Ženě se zakousl do obličeje její had. Hasiči mu uřízli hlavu

Sheffield Lake – Žena z Ohia si přivolala záchrannou službu a po telefonu vysvětlovala, že ji napadl hroznýš královský.

Žena z Sheffield Lake je ve skutečností vlastníkem deseti dalších hadů a svého 1,7 metrů dlouhého útočníka zachránila jen den před útokem. Její dobrotu had asi neocenil a raději na ni zaútočil. Není jisté, proč se tomu tak stalo.

Napadená žena pak volala na 911, zněla vystrašeně a také bez dechu. Celá situace pro ni musela být ohromně stresující. Pětačtyřicetiletá napadená se v hovoru snažila co nejrychleji vysvětlit, co se jí stalo. Tedy že se jí obrovský had zakousl do obličeje a nechce ji pustit.

„Mám hroznýše na...na obličeji,“ říká v hovoru. Dispečerka se jí ptá, co má na obličeji, pravděpodobně nevěří svým uším „Hroznýše královského!“ zakřičí žena. Jakmile se situace srovná, žena vysvětluje situaci – nad se jí zakousl do nosu.

„Nemůžete mu vypáčit čelist?“ ptá se dispečerka. Žena to prý zkouší, ale všude je krev a nejde jí to. Dispečerka ji ubezpečuje, že policie a ambulance již vyrazily. Ženu záchranáři najdou na zemi, kde se jí had omotal kolem pasu. Ptají se jí, jestli má potíže z dýcháním.

Je však jen vyděšená a chce, aby si pospíšili. „Byl omotaný kolem jejího krku a kousal ji do nosu. Nechtěl se pustit,“ řekl pro The Chronicle-Telegram Tim Card, velitel místních hasičů. Nebyli schopní najít nějaké nenásilné řešení.

Museli tedy použít kapesní nůž a uříznout hadovi hlavu. Pak jeho čelist povolila a propustila oběť. „Jiná možnost asi nebyla,“ komentoval pro Cleveland.com poručík hasičů Wes Mariner. Jakmile z ní hada sundali, záchranáři ženu vzali do nemocnice, kde ošetřili její zranění.

Ed Skuza z E and J Reptile Shows & Rescue pro USA Today uvedl, že žena možná hada vytáhla z klece příliš brzy. Podle něho navíc mohli předejít jeho smrti. Stačilo by prý trochu alkoholu a had by povolil svůj stisk.

Podle sousedů se však žena běžně procházela se svými hady omotanými kolem ramen. Server IFL Science uvádí, že tento případ je připomínkou toho, že ne vždy je dobrý nápad zachraňovat exotická a nebezpečná zvířata a chovat je jako mazlíčky.

Související

Více souvisejících

zajímavosti kuriozity Hadi USA (Spojené státy americké)

Aktuálně se děje

před 20 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Ilustrační fotografie.

EU zpřísňuje Ukrajincům podmínky pro dočasnou ochranu. Problém hrozí zejména mužům

Ukrajinským mužům, kteří nesplnili vojenskou povinnost, nastávají krušné časy. Pokud dorazí do některého z členských států EU, už nebudou mít nárok na udělení dočasné ochrany. Bylo totiž zveřejněno nové rozhodnutí Rady EU, které upravuje podmínky pro udělování dočasné ochrany a zároveň ji prodlužuje. Informovalo o tom ministerstvo vnitra.

před 5 hodinami

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Vlaky mezi Kolínem a Kutnou Horou zrychlí a přestanou ovlivňovat provoz na koridoru

Správa železnic podepsala smlouvu na rekonstrukci úseku mezi Kolínem a Kutnou Horou. Provedou ji společnosti STRABAG Rail, Elektrizace železnic Praha, EUROVIA CZ, EUROVIA Železniční stavby a GJW Praha, které podaly nejvýhodnější nabídku ve výši 1,656 miliardy korun. To je o více než pětinu nižší cena, než byl cenový strop. Vlaky mezi dvěma významnými centry středních Čech výrazně zrychlí, díky nové propojce se už nebudou blokovat se spoji na koridoru. Informovalo o tom ministerstvo dopravy. 

včera

Ilustrační fotografie.

Občanští demokraté představili kandidáty pro podzimní volby

Občanská demokratická strana dnes, do řádného termínu registračních úřadů, podala všechny nominace do podzimních senátních voleb. ODS navrhuje 14 kandidátek a kandidátů, nad rámec toho v zájmu udržení silné pozice ve třech obvodech kandidují osobnosti v koalici s jiným navrhovatelem a v dalších sedmi volebních obvodech mají kandidáti podporu občanských demokratů.

včera

Letní počasí

Morava hlásí poprvé přes 40 stupňů. Nejtepleji ale bylo v Plzni

Pondělní historické maximum pro Moravu a Slezsko vydrželo jen den. V úterý bylo ve Strážnici ještě o stupeň tepleji, hodnota dosáhla 40,9 °C. V Plzni dokonce úterní maximální teplota vystoupala nad 41 stupňů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Musíme posílit hranice Evropské unie, napsala von der Leyenová do Madridu

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyzvala členské státy Evropské unie ke společným krokům poté, co desetitisíce migrantů v minulém týdnu pronikly z Maroka do španělské exklávy Ceuta. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy