Washington/Las Vegas - USA se jen velmi pomalu vzpamatovávají z nejhoršího masakru v dějinách země. Při střelbě v Las Vegas zemřelo nejméně 50 lidí a 200 bylo zraněno. Útočníkem byl místní muž, kterého policie zastřelila. Na útok už zareagoval také prezident USA Donald Trump.
„Moje nejvřelejší soustrast a účast obětem a rodinám hrozné střelby v Las Vegas. Bůh vám žehnej!“ uvedl na svém twiterovém účtu prezident Donald Trump.
Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová doplnila, že Trump je „o té strašlivé tragédii v Las Vegas informován". Bílý dům podle ní situaci pečlivě sleduje a nabízí plnou podporu úřadům státu Nevada a rovněž úřadům místním. „Na všechny zasažené myslíme a modlíme se za ně," dodala Sandersová.
„Naše modlitby a nejhlubší soustrast se všemi, kterých se dotklo zlo spáchané v Las Vegas,“ připojil se k vyjádření svého otce Donald Trump mladší.
My warmest condolences and sympathies to the victims and families of the terrible Las Vegas shooting. God bless you!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 2. října 2017
K hroznému masakru se také už vyjádřila na příklad britská premiérka Theresa Mayová, která uvedla, že myšlenky Britů jsou s oběťmi toho, co ona sama označila za „zběsilý útok“. „Myšlenky Spojeného království jsou s oběťmi a záchrannými službami reagujícími na otřesný útok v Las Vegas," uvedla Mayová na twitteru.
„Jsme šokováni a hluboce otřeseni vraždami v Las Vegas. Tolik zmařených životů. Soucítíme a přejeme hodně sil přeživším," napsal mluvčí Merkelové Steffen Seibert. Soustrast vyjádřil také německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel.
Papež František označil zabití více než 50 lidí za nesmyslnou tragédii. „S hlubokým zármutkem po vyslechnutí zprávy o střelbě v Las Vegas papež František zaslal ujištění o své duchovní blízkosti ke všem lidem, kteří byli zasaženi touto nesmyslnou tragédií," uvedl Vatikán v telegramu zaslaném biskupovi římskokatolické církve v Nevadě.
Soustrast vyjadřují také známé postavy kulturního života. „Modlím se za nevinné oběti a jejich rodiny v Las Vegas“ uvedla na twitteru zpěvačka Celine Dion.
„Moje myšlenky jsou se všemi, kterých se dotkl útok v Las Vegas. Držte se v bezpečí a dávejte pozor jeden na druhého,“ píše na twitteru britský podnikatel a miliardář Richard Branson.
„Byla jsem zděšena, když jsem slyšela o střelbě v Las Vegas. Moje myšlenky jsou s oběťmi a jejich rodinami. Modlitby pro všechny pracovníky bezpečnostních složek,“ vzkazuje zpěvačka Mariah Carey.
Ke střelbě došlo ve chvíli, kdy na pódiu vystupoval country zpěvák Jason Aldean. Ten k incidentu na Instagramu uvedl, že je vším „úplně zlomený“. „Dnešní noc byla strašná," napsal. „Pořád nevím, co říct, ale chtěl všem dát vědět, že já a moje skupina jsme v bezpečí.“
Zároveň poslal vzkaz všem, kteří byli přímo na koncertě. „Moje myšlenky a modlitby jsou dnes večer se všemi zúčastněnými. Bolí mě srdce, že se to stalo lidem, kteří přišli, aby si užili to, co mělo být zábavný večer,“ dodal zpěvák.
Reakce přicházejí také z české republiky. „Obrovská tragédie, strašlivý, zrůdný zločin... Buďme v mysli a v modlitbách s rodinami a blízkými obětí a raněných," uvedl na sociálních sítích mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček.
Hrad poté informoval, že kondolenci svému americkému protějšku kvůli střelbě poslal také český prezident Miloš Zeman. „Vážený pane prezidente, s lítostí jsem přijal zprávy o masakru v Las Vegas, který za sebou zanechal desítky obětí. Bohužel jde o další případ podlé masové vraždy spáchané zbraní zavrženíhodného fanatika. Rozumem nelze tento odporný čin pochopit. Přestože vím, že i slova jsou nedostatečná pro vyjádření bolesti nad ztrátou každého lidského života, dovoluji si jménem svým i jménem české veřejnosti projevit hlubokou soustrast především rodinám obětí a pozůstalým, ale i celému americkému národu," kondoloval Zeman.
„Dovolte mi vyjádřit soustrast pozůstalým obětí v Las Vegas, stovkám zraněných pak přeji co nejméně utrpení. Čin, ke kterému se přihlásil Islámský stát, je činem nehodným člověka. Je bezpodmínečně nutné zastavit šíření zrůdného teroru, který ohrožuje celý svět," kondoloval do USA předseda KSČM Vojtěch Filip.
Související
Oběti masakru v Las Vegas se dohodly na vyrovnání za stamiliardy dolarů
Postřílel 58 lidí, 900 zranil. FBI uzavřela vyšetřování masakru z Las Vegas neúspěšně
střelba na koncertě v Las Vegas (2. října 2017) , Donald Trump , Theresa Mayová , Céline Dion , Mariah Carey
Aktuálně se děje
před 27 minutami
Měsíc od zemětřesení ve Venezuele: Pět tisíc mrtvých a 16 tisíc zraněných. Desetitisíce lidí se stále pohřešují
před 1 hodinou
Trump uvalil na 80 zemí světa včetně EU nová cla
před 2 hodinami
Dohoda připravovaná 20 let rozzuřila Trumpa. Den po podpisu ji pohřbil
před 4 hodinami
Tropické počasí se vrátí, potvrdili meteorologové. Panuje ale menší nejistota
včera
Česko se musí připravit na důchodce. Jedno opatření stačit nebude
včera
Česko obměňuje diplomacii. Bude ho zastupovat šest nových velvyslanců
včera
Závažný zločin v Jablonci. Případ řeší policie, spekuluje se o vraždě dítěte
včera
Nové informace k pádu vrtulníku Venom. K zemi padal desítky metrů
včera
Odejde z Lyonu? O oporu české reprezentace Šulce se zajímá klub z Premier League
včera
Trump pohrozil Íránu, pokud Hútíové opět zaútočí na komerční lodě
včera
Zemřel exředitel CIA Woolsey. Zdraví mu zničil záhadný syndrom, který postihl stovky diplomatů
včera
Rusku dochází dech? Skutečný ekonomický stav veřejnosti tají, v tichosti chystá další mobilizaci
včera
V Náměšti nad Oslavou se zřítil armádní vrtulník s pěti vojáky na palubě
včera
Cena ropy po útoku Hútíů na saúdskoarabské tankery prudce roste. Blíží se hranici sta dolarů za barel
včera
Lavrov se po roce setkal s Rubiem. Varoval USA před podporou Ukrajiny
včera
Evropa na suchu. Extrémní počasí mění kontinent k nepoznání
včera
Ukrajina svolává mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN
včera
Důchodci by od státu mohli dostat jednorázový příspěvek, připustil Babiš
včera
Počasí o víkendu: Sobota vyzývá k výletům, v neděli se obloha pokazí
22. července 2026 21:16
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
Kreml již neuvažuje o navrácení žádného okupovaného ukrajinského území v rámci případné mírové dohody. Namísto toho trvá na úplném ovládnutí Doněcké oblasti, tvrdí agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.
Zdroj: Libor Novák