Útok na Sýrii měl zakrýt strašlivé skandály? Televize tvrdě brání Trumpa

Washington – Řada politiků v mnoha zemích světa si stěžuje, že jsou k nim média příliš přísná, nebo že se je dokonce snaží přímo pošpinit. Nejinak je tomu i v USA, kde je prezident Donald Trump v takřka permanentní válce s velkou část tamních médií. Jednou z výjimek je naopak prorepublikánská televize Fox, jež teď přišla s článkem, v němž shrnuje, jak americká liberální média záměrně poškozují Trumpův obraz v očích veřejnosti.

Podle televize se po útoku na syrské cíle objevila v amerických médiích řada komentářů, jež zjevně měla za cíl poškodit Donalda Trumpa v očích veřejnosti. Autoři textu tato svá tvrzení dokládají konkrétními odkazy na taková vyjádření. Odkazují například na slova komentátorky konkurenční televize CNN Any Navarrové, o níž tvrdí, že je zaměřená proti Trumpovi.

„Je pravda, že Trump mohl nařídit útoky na Sýrii, aby odvedl pozornost od svých skandálů, jako je Comeyho kniha nebo Cohenovo vyšetřování.“ uvedla komentátorka. Naráží tak na vydání nové knihy bývalého ředitele FBI Jamese Comeyho, jež je plná kritiky Donalda Trumpa. Zároveň poukazuje i na probíhající vyšetřování prezidentova soukromého právníka Michaela Cohena.

Podobně se o útoku na Sýrii vyjádřila i komentátorka televize MSNBC Rachel Maddowová, jíž Fox označuje za krajně levicovou. Ta ve své televizní show uvedla, že „důvody k nařízení dnešního útoku mohly být, přinejmenším z části, motivovány snahou odvrátit pozornost od strašlivých domácích skandálů“.

Podle televize Fox tito novináři útočí na Trumpa z prostého důvodu, jež by se dal shrnout pod heslo „sex prodává“. Podle autorů jsou totiž média hnána touhou po zisku a sledovanosti a tu jim zaručují skandální zprávy. Informovat veřejnost o úspěších prezidenta Trumpa, například na poli ekonomiky, zaměstnanosti a dalších, je nudné a nezajímavé.

Fox dále dodává, že se liberální média zkresleně vyjadřují i o situaci kolem Paula Ryana, jež dle dostupných informací hodlá skončit ve funkci předsedy Sněmovny reprezentantů. Řada amerických médií totiž Ryanův odchod prezentuje jako útěk před „modrou vlnou“. Ta má podle nich USA zaplavit v listopadu, kdy v zemi proběhnou volby do Kongresu. Řada médií totiž očekává drtivé vítězství demokratů. 

Související

Více souvisejících

Donald Trump FOX NEWS CNN MSNBC televize

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj míní, že osvobodit Krym bude oproti Donbasu jednodušší

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude jednodušší se opětovně zmocnit poloostrova Krym, nikoliv Donbasu. Řekl to na středečním setkání s vysokoškoláky. Zelenskyj se domnívá, že oblast Donbasu je silně militarizovaná a v části populace panují proruské nálady a postoje. 

Aktualizováno včera

Energetický regulační úřad

Rozhodnuto. ERÚ výrazně zdraží lidem regulovanou složku cen energií

V Česku výrazně vzroste výše regulované složky ceny energií, oznámil ve čtvrtek Energetický regulační úřad (ERÚ). U elektřiny půjde o nárůst o 65,7 procenta, u plynu pak o 38,8 procenta. Podle úřadu se však konečné ceny elektřiny příliš nezmění kvůli souběžnému poklesu tržních cen. V případě plynu mají ceny dokonce klesnout.

včera

včera

včera

včera

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

"Historický okamžik." Státy na COP28 vytvořily fond ztrát a škod, posílají do něj stamiliony dolarů. USA a Světová banka čelí kritice

Účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. 

včera

včera

včera

včera

včera

Senioři, ilustrační foto

Česko stárne a vymírá. Počet důchodců podle statistiků prudce vzroste

Česká republika čelí významnému procesu stárnutí obyvatelstva. Do poloviny století by se mohl počet jedinců ve věku nad 65 let zvýšit z 2,2 milionu na 3,1 milionu, což by znamenalo nárůst podílu této skupiny z pětiny na 30 procent. Vyplývá to z informací, které představil Český statistický úřad (ČSÚ) na tiskové konferenci a na svém webu.

včera

včera

O suchý zápal plic se zajímá WHO. SZÚ sdělil, kolik případů eviduje Česko

K případům suchého zápalu plic u dětí, které se rozšířily především v Číně, se v týdnu poprvé vyjádřily i české orgány. Státní zdravotní ústav (SZÚ) ve zprávě prozradil, že počet letošních případů nemoci způsobené bakterií Mycoplasma pneumoniae je možné spočítat na prstech jedné ruky. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy