MSNBC

Polská ambasáda

Židé válčili proti Polákům a nacistům? Reportérka z USA se kaje za svůj výrok

Reportérka americké televize MSNBC Andrea Mitchellová se ve čtvrtek omluvila za svůj výrok, že Židé ve varšavském ghettu za druhé světové války povstali proti "polskému a nacistickému režimu". Tato novinářka zaměřená na zahraniční politiku vysvětlila, že se ve svém vstupu z polské metropole, kde se konala mezinárodní konference o Blízkém východě, přeřekla. Varšava ostře reaguje na to, když je Polákům přičítána spoluodpovědnost za zvěrstva spáchaná nacisty na Židech.
Židé, ilustrační fotografie

Výrok americké reportérky pobouřil Poláky, volají po jejím vyhoštění

Kritiku v Polsku sklidila hlavní reportérka americké televize MSNBC pro zahraniční politiku Andrea Mitchellová, která ve středu ve svém vstupu z Varšavy řekla, že za druhé světové války Židé v tamním ghettu povstali proti "polskému a nacistickému režimu". V polském hlavním městě se tento týden koná mezinárodní konference věnovaná Blízkému východu.
Donald Trump

Útok na Sýrii měl zakrýt strašlivé skandály? Televize tvrdě brání Trumpa

Washington – Řada politiků v mnoha zemích světa si stěžuje, že jsou k nim média příliš přísná, nebo že se je dokonce snaží přímo pošpinit. Nejinak je tomu i v USA, kde je prezident Donald Trump v takřka permanentní válce s velkou část tamních médií. Jednou z výjimek je naopak prorepublikánská televize Fox, jež teď přišla s článkem, v němž shrnuje, jak americká liberální média záměrně poškozují Trumpův obraz v očích veřejnosti.
Donald Trump

Trump znovu ostře slovně zaútočil na moderátory

Washington - Americký prezident Donald Trump se opět pustil do verbálních urážek dvojice amerických moderátorů, kteří jej tento týden kritizovali v pořadu televize MSNBC. Trump dnes na twitteru kromě několika dehonestujících přirovnání přišel s ničím nepodloženým tvrzením, že jejich mediální firma jimi manipuluje proti němu. Prezident kvůli svým výpadům čelí sílící kritice i ze strany těch médií, která jsou mu obvykle nakloněna.

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy