Washington - Bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani bude členem týmu osobních právních zástupců amerického prezidenta Donalda Trumpa. Oznámil to Trumpův právník Jay Sekulow, informovala dnes agentura AFP. Tým prezidenta zastupuje při jednání se speciálním týmem pod vedením bývalého šéfa FBI Roberta Muellera, který se zabývá údajným zasahováním Ruska do prezidentských voleb v USA v roce 2016.
"Rudy je skvělý. Je mým přítelem už dlouho a chce tuto záležitost rychle vyřešit pro dobro země," citoval Sekulow v prohlášení prezidenta Trumpa. Kromě newyorského exstarosty a bývalého federálního prokurátora Giulianiho posílí Trumpův osobní právní tým další dva právníci, manželé Jane Serene a Marty Raskinovi.
"Je mi ctí být součástí tak důležitého právního týmu a těším se nejen na práci s prezidentem, ale i s Jayem, Tyem a dalšími kolegy," uvedl v prohlášení Giuliani s odkazem na Trumpovy dosavadní právníky Jaye Sekulowa a Tye Cobba.
Třiasedmdesátiletý Giuliani během kampaně před prezidentskými volbami v roce 2016 ostře kritizoval Trumpovu demokratickou soupeřku Hillary Clintonovou. Po Trumpově zvolení se o něm dokonce uvažovalo jako o možném ministrovi zahraničí.
Starostou New Yorku byl Giuliani v letech 1994 až 2001, tedy i v době teroristických útoků z 11. září 2001. Po odchodu z vysoké politiky pracoval v nejrůznějších právních kancelářích.
Trumpovým osobním právníkem je také Michael Cohen, u kterého agenti FBI na počátku dubna provedli prohlídku v bytě a kancelářích. Akce údajně souvisela se stíháním, které je proti Cohenovi vedeno v blíže neurčené kauze nezákonných obchodních praktik.
Související
Trump jmenoval nového vyslance pro Grónsko. Má obyvatele přesvědčit, aby se připojili k USA
Trump také sdílí naši lásku k mladým dívkám, píše se v dopise, který zřejmě poslal Epstein
Donald Trump , Rudy Giuliani , Prezident USA , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
včera
Zákaz tělesného trestání dětí, změny v rozvodech, konec střídavé péče. Co přináší novela občanského zákoníku?
včera
Fond je neodvolatelný, reaguje Babiš na problémy se střetem zájmů. Nic tím nevysvětlil
včera
Vánoční příměří je dnes už nereálný koncept. Lidé sice potřebují klid, válčení se ale radikálně změnilo
včera
Top 5 jídel na silvestrovskou party: rychle a chutně
včera
Trump jmenoval nového vyslance pro Grónsko. Má obyvatele přesvědčit, aby se připojili k USA
včera
Trump také sdílí naši lásku k mladým dívkám, píše se v dopise, který zřejmě poslal Epstein
včera
Ukrajinští muži riskují smrt v horách, aby se vyhnuli frontové linii. Nikdo podle nich už nechce mír
včera
USA zveřejnily nové dokumenty z vyšetřování Epsteina. O Trumpovi se v nich píše víc než dřív
včera
Putin odvolal den před Vánoci ruského velvyslance v Česku. Nahradí ho Ponomarjovová
včera
Počasí na Vánoce bude mrazivé, místy napadne 20 cm sněhu. Meteorologové vydali výstrahu
včera
Vzdám se Agrofertu navždy, tvrdil Babiš. Ukázalo se, že to není pravda
včera
Jsme ochotni právně zakotvit, že nezaútočíme na EU a NATO, tvrdí Rusko. Pak si ale nadiktovalo podmínky
včera
Trumpův účet, Trumpův institut, teď třída Trump. Prezident USA po sobě nechal pojmenovat i Kennedyho centrum
včera
Trump oznámil plány na vybudování "zlaté flotily". Třída Trump mají být největší lodě na světě
včera
Počasí zase začne připomínat zimu, ukazuje dlouhodobý výhled
22. prosince 2025 21:58
Vánoce omezí vlakovou dopravu. Cestující si musí dát pozor na omezení
22. prosince 2025 21:04
Novým trenérem české fotbalové reprezentace je velezkušený Miroslav Koubek
22. prosince 2025 19:57
Bude se propouštět, rozhodla vláda. Babiš ale odmítá, že jde o čistky
Aktualizováno 22. prosince 2025 19:10
Turek u Pavla nepochodil. Prezident je připraven ho nejmenovat
22. prosince 2025 17:56
Zemřel hitmaker Chris Rea, podlehl krátké nemoci
Světovou hudební scénou otřásla smutná zpráva. Ve věku 74 let zemřel britský hitmaker Chris Rea, který opakovaně zavítal i do České republiky. Hudebník podle rodiny podlehl krátkému onemocnění.
Zdroj: Lucie Podzimková