Washington - Americký prezident Donald Trump uhradil svému právníkovi Michaelu Cohenovi částku, kterou advokát vyplatil pornoherečce Stormy Daniels za mlčení o jejím údajném poměru s Trumpem.
Podle agentury Reuters to vyplývá z finančních výkazů, které dnes zveřejnil americký Úřad pro vládní etiku (OGE). Cohen předloni převedl na konto Stormy Daniels 130.000 dolarů (asi 2,7 milionu Kč).
Podle údajů OGE Trump uvedl platbu Cohenovi v kolonce výdajů větších než 100.001 a menších než 250.000 dolarů. V dokumentaci se uvádí, že "v roce 2016 vykázal výdaje jeden z advokátů Donalda Trumpa Michael Cohen..., které prezident v roce 2017 plně uhradil". V poznámce se uvádí, že Trump není povinen tuto částku ohlásit, nicméně činí tak z důvodů transparentnosti.
Stormy Daniels, jejíž skutečné jméno je Stephanie Cliffordová, měla mít s Trumpem intimní poměr v roce 2006, rok po svatbě nynějšího prezidenta s manželkou Melanií. Prezident vztah se Stormy Daniels popírá, Cohen tvrdí, že si peníze jako soukromá osoba vypůjčil.
Letos v březnu pornoherečka Trumpa zažalovala, aby se uvolnila z dohody, že o jejich údajném vztahu pomlčí. Za mlčení jí Cohen před prezidentskými volbami vyplatil částku, kterou mu Trump podle dnešní informace OGE loni uhradil. Informaci, že Trump Cohenovi peníze splatil, už dřív potvrdil prezidentův přítel a poradce Rudy Giuliani.
Trumpův finanční výkaz, jehož odevzdání vyžaduje zákon, očekávala americká média s napětím právě kvůli penězům pro Cohena. V případě nižších vládních úředníků by absence výkazu znamenala trestní stíhání. Trump jako hlava státu by mu ale vystaven nebyl.
Související
Íránští diplomaté se nechovají jako zástupci hroutícího se režimu. Věří, že Trump Teherán nesesadí
Trump sdílel rasistické video proti Obamovi
Donald Trump , Stephanie Clifford (Stormy Daniels) , Michael Cohen (právník) , USA (Spojené státy americké) , politici
Aktuálně se děje
včera
Ve věku 86 let zemřela legendární herečka Jana Brejchová
včera
Falešný sníh a vykácené lesy. Miliardové arény pro pár týdnů slávy vytváří v Itálii olympijský přelud
včera
Íránští diplomaté se nechovají jako zástupci hroutícího se režimu. Věří, že Trump Teherán nesesadí
včera
Začínají XXV. zimní olympijské hry v Itálii
včera
ZOH: Smíšená dvojice curlerů Zelingrová-Chabičovský prohrála se Švédy, s Brity i USA
včera
ZOH: Češky ztratily duel se Švýcarskem a z vedení 1:3 byla prohra po nájezdech
včera
Obří sluneční skvrna vypustila masivní erupce. Dokáže se proti nim lidstvo bránit?
včera
Otrava Skripalových i vzpoura wagnerovců. Alexejev stál za řadou aktivit, přesto je Kreml k jeho osudu lhostejný
včera
Olympijské hry 2026 jsou tady. Vše, co o nich potřebujete vědět
včera
Epsteinovy spisy lámou Starmerovi vaz. Spasí ho jen zázrak, tvrdí poslanci
včera
Trump sdílel rasistické video proti Obamovi
včera
Lavrov obvinil Ukrajinu z pokusu o atentát na Aleksejeva
včera
Okamura označuje své voliče za „naše občany“. Jde jen o malou a specifickou část českého národa
včera
Z potyčky v bytě v Jaroměři je pokus o vraždu. Policie zadržela podezřelého
včera
První Češi mají premiéru na hrách za sebou. Curleři nestačili na silný kanadský pár
včera
Únorové důchody jsou nižší než lednové. Úřad vysvětlil důvod
včera
Trumpova administrativa dluží čtvrt miliardy dolarů. WHO řeší, zda je vůbec někdy zaplatí
včera
V Moskvě došlo k pokusu o atentát na špičku ruské rozvědky. Aleksejev v nemocnici bojuje o život
včera
Politico: Babiš čelí obviněním, že plně nepřerušil vazby na Agrofert
včera
Pastrňák a Charvátová ponesou českou vlajku na slavnostním zahájení olympiády
Až se v pátek večer bude konat v rámci slavnostního zahájení tradiční defilé všech olympioniků, českou výpravu na slavném milánském stadionu San Siro povede s českou vlajkou v rukách hokejista David Pastrňák. Biatlonistka Lucie Charvátová pak bude vlajkonoškou na dálku ve druhém dějišti letošních Her v Cortině d'Ampezzo. Oba byli vlajkonoši české výpravy zvoleni ostatními českými olympioniky.
Zdroj: David Holub