Michael Cohen (právník)

Michael Cohen (právník)

Trump žaluje svého bývalého právníka Cohena, uvádí Reuters

Bývalý americký prezident Donald Trump zažaloval svého bývalého právníka Michaela Cohena o více než 500 milionů dolarů (10,7 miliardy Kč). Vyplývá to podle agentury Reuters ze soudních dokumentů podaných u soudu na Floridě. Trump nyní čelí 34 bodům obžaloby, kterou vůči němu vznesla prokuratura v New Yorku. Před velkou porotou u soudu na Manhattanu svědčil právě i Cohen.
Michael Cohen (právník)

Cohen popisuje Trumpa jako gangstera i jako Putinova obdivovatele

Dlouhé roky byl známý jako jeho muž na špinavou práci, nyní amerického prezidenta Donalda Trumpa odsuzuje. Bývalý Trumpův právník Michael Cohen ve své knize Disloyal - A Memoir (Neloajální - Paměti), která dnes přichází do prodeje, pokračuje v kritice současného šéfa Bílého domu.
Michael Cohen (právník)

Cohen slibuje, že v knize odhalí, jak Trump podváděl ve volbách

Bývalý osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen slibuje, že v nové knize odhalí, jak Trump v roce 2016 s ruskou pomocí podváděl v prezidentských volbách. Memoáry muže, který si odpykává trest za porušení zákona o financování volební kampaně, mají vyjít 8. září, tedy ve žhavé fází kampaně před příštími prezidentskými volbami.
Michael Cohen (právník)

Trumpův bývalý právník Cohen znovu vyšel z cely do domácího vězení

Bývalý právník amerického prezidenta Michael Cohen byl dnes propuštěn do domácího vězení. Je to v jeho případě už podruhé, poprvé se domů dostal v květnu po odpykání asi roku z tříletého trestu. V červenci byl ale uvězněn znovu a důvodem podle něj byla jeho chystaná kniha o prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Vydat ji chce před listopadovými prezidentskými volbami.
Michael Cohen (právník)

Trumpův exprávník Cohen předčasně propuštěn z vězení, kvůli koronaviru

Michael Cohen, někdejší právník amerického prezidenta Donalda Trumpa, vyšel předčasně z vězení kvůli obavám, že by mohl přijít do styku s osobami nakaženými koronavirem. Napsala to agentura Reuters s odkazem na nejmenovaný zdroj seznámený se situací. Podle předchozích zpráv amerických médií by si měl zbytek svého trestu odpykat v domácí izolaci.
Roger Stone

Trumpův exporadce Stone neuspěl se žádostí o nový proces, musí do vězení

Noc na dnešek přinesla vývoj hned ve dvou kauzách bývalých spolupracovníků amerického prezidenta Donalda Trumpa. Federální soudkyně nejdříve exporadci prezidenta Rogeru Stoneovi odsouzenému ke 40 měsícům vězení zamítla žádost o nový proces a nařídila mu, aby na pokyn příslušného orgánu nastoupil k výkonu trestu.
Michael Cohen (právník)

Prokuratura uzavřela Cohenův případ, další obvinění asi nebudou

Federální prokuratura ve Spojených státech uzavřela vyšetřování případu porušení pravidel financování kampaně, ve kterém byl jako jediný odsouzen někdejší osobní právník současného prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen. Prokuratura o tom informovala soud. Agentura AP tento krok považuje za zatím nejjasnější známku toho, že nikdo jiný včetně Trumpa v této kauze obviněn nebude.
Michael Cohen (právník)

Cohen nastoupil do vězení, platí za hříchy v Trumpově kampani

Někdejší osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen se dnes ohlásil ve věznici v Otisville ležící asi 100 kilometrů od New Yorku, aby si zde odpykal tříletý trest za krácení daní a porušení zákonů o financování politické kampaně. Před odjezdem do káznice novinářům řekl, že věří, že až se bude moci opět vrátit ke své rodině, bude Amerika lepším místem.
Petr Porošenko, ukrajinský prezident

BBC se kaje. Porošenko dostane odškodnění za nepravdivou zprávu

Britská zpravodajská stanice BBC vyplatí ukrajinskému prezidentovi Petru Porošenkovi odškodnění za nepravdivou zprávu o tom, že zaplatil za sjednání schůzky se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem. Porošenko stanici loni zažaloval pro pomluvu. BBC se dnes za zprávu z loňského května omluvila a stáhla ji ze svého webového portálu. Výši sumy, kterou prezidentovi vyplatí, neupřesnila.
Michael Cohen (právník)

Odtajněné dokumenty: FBI se o Cohena zajímala dlouho před razií, ta zaskočila i Trumpa

O bývalého osobního právníka amerického prezidenta Donalda Trumpa Michaela Cohena se Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zajímal výrazně dříve, než se dosud předpokládalo. Necelý rok před loňskou domovní prohlídkou u Cohena požádal FBI o soudní přístup k právníkově elektronické korespondenci. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnes zveřejněných soudních dokumentů, které s Cohenovým případem souvisejí. Cohena mezitím soud poslal na tři roky do vězení za porušení pravidel pro financování volební kampaně, do vězení má nastoupit v květnu.
Michael Cohen (právník)

Cohen zažaloval Trumpovu firmu, dluží mu peníze

Bývalý osobní právník prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen zažaloval společnost Trump Organization za údajné dluhy z doby, kdy hájil její zájmy. O žalobě na firmu zastřešující Trumpův byznys dnes informovala agentura Reuters. Cohen, odsouzený k tříletému vězení za porušení pravidel financování volební kampaně, v minulých dnech čtyřikrát vypovídal v Kongresu o svých kontaktech s prezidentem.
Michael Cohen (právník)

Cohen předal Kongresu dokumenty o projektu Trump Tower v Moskvě

Bývalý důvěrník a právní poradce Donalda Trumpa Michael Cohen dnes odevzdal Kongresu dokumenty týkající se plánů stavby Trumpova mrakodrapu v Moskvě. Podle účastníků uzavřeného slyšení ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu tajných služeb Cohenovo dnešní slyšení trvalo bezmála celý den. Před kongresovými výbory vypovídal v krátké době už počtvrté.
Donald Trump

Trump prozradil, proč krachnul summit s Kimem

Veřejné kongresové slyšení s někdejším osobním právníkem amerického prezidenta Donalda Trumpa Michaelem Cohenem mohlo přispět k tomu, že summit šéfa Bílého domu se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem skončil bez dohody. Na twitteru to v noci na dnešek napsal Trump. Ten kongresové slyšení s Cohenem, které se v minulém týdnu konalo souběžně se summitem, tvrdě kritizoval.
Michael Cohen (právník)

Další nářez Trumpovi? Výslech Cohena v Kongresu byl produktivní, bude pokračovat

Bývalý důvěrník Donalda Trumpa Michael Cohen absolvoval ve čtvrtek v tomto týdnu už třetí slyšení v Kongresu, ale dalším otázkám amerických zákonodárců se ani v příštích dnech nevyhne. Neveřejné slyšení před výborem Sněmovny reprezentantů pro tajné služby bylo podle jeho předsedy, demokrata Adama Schiffa, "velmi produktivní" a osvětlilo spoustu otázek souvisejících s vyšetřováním ruského vlivu na americké prezidentské volby.

Aktuálně se děje

před 19 minutami

Policie SR, ilustrační fotografie

Policie na Slovensku zmařila plánovaný teroristický útok na festival Pride

Slovenská Národní kriminální agentura (NAKA) odhalila skupinu, jejíž členové komunikovali o plánování teroristického útoku na účastníky sobotního festivalu Duhový Pride v Bratislavě z komunity LGBTI+. Skupina podle policie šířila na internetu nenávistné projevy a výzvy k podněcování násilí. 

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Josef Šlerka

Rating NFNŽ kritizuje stále více tuzemských médií

MediaRating z dílny analytika Josefa Šlerky spadající pod Nadační fond nezávislé žurnalistiky (NFNŽ) je v posledních dnech terčem sílící kritiky. Médií, která jej kritizují za jeho nesprávnost a nízkou kvalitu, přibývá, a vyhraňují se proti němu i největší čeští vydavatelé.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Ursula von der Layenová na Summitu skupiny G7 v Hirošimě, Japonsku, 19.–21. května 2023

Předsedkyní Evropské komise byla opět zvolena von der Leyenová

Evropský parlament ve čtvrtek tajnou volbou rozhodl, že Ursula von der Leyenová zůstane předsedkyní Evropské komise i na další funkční období. Ze 707 hlasujících europoslanců získala 401 hlasů, 284 bylo proti a 15 se zdrželo hlasování. Ke zvolení jí stačilo 360 hlasů, uvedl server Politico.

před 7 hodinami

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta krátce před startem ligy představila dvě posily. Přicházejí Dán a Španěl

Nadcházející ročník české nejvyšší fotbalové soutěže, která ponese nově název Chance ligy, začne v pátek večer soubojem mistrovské Sparty s Pardubicemi a bude v lecčems výjimečný. Především pak v tom, že ten, kdo ligu vyhraje, bude hrát v další sezóně automaticky v Lize mistrů. Proto bude fanoušky jistě čekat ještě zajímavější boj o nejvyšší příčku, neboť vlčáků prahnoucích po milionářské soutěži je více. Mezi nimi nechybí Sparta, která hrála LM naposledy v roce 2005. Proto posiluje kádr a na Letnou vábí hráče ze zahraničí. Od nové sezóny budou v jejím dresu k vidění dánský stoper Mathias Ross a další obránce, tentokrát Španěl Imanol García z Bilbaa.

před 7 hodinami

Aktualizováno před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Rusko, Kreml

Rusko nevylučuje použití jaderných zbraní

Rusko nevylučuje nasazení svých raket vybavených jadernými hlavicemi v reakci na plán umístit americké střely dlouhého doletu v Německu. Ve čtvrtek to podle TASS uvedl náměstek tamního ministra zahraničí Sergej Riabkov.

před 9 hodinami

Datart, ilustrační fotografie

Oblíbený řetězec v Česku končí, přebírá ho Datart. Začíná velký výprodej

Zlínská skupina HP Tronic (DATART) a NAY (Electro World) zahajují po schválení fúze soutěžními úřady v České republice a na Slovensku realizaci plánované integrace. V České republice budou prodejny sjednoceny pod značku DATART, na Slovensku pod značku NAY. Podle tiskové zprávy poskytnuté redakci serveru EuroZprávy.cz probíhá aktuálně komunikace změn směrem k zákazníkům.

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Vedení si letos odměny nevyplatilo, vánoční ale byly štědré. Co se děje v ÚSTR?

Po kritickém komentáři Matěje Bílého poskytly EuroZprávy.cz začátkem června vedení Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) prostor pro vyjádření, což vyvolalo vlnu negativních reakcí. Někteří bývalí zaměstnanci a odborníci postupně anonymně sdíleli své obavy ohledně současného vedení ÚSTR. Na světlo světa vycházejí dříve nezveřejněné informace a také sporné údaje o vyplácení odměn vedení. Ekonomické otázky a údajné nehospodárné jednání dokonce měly vést k destabilizaci sekce ekonomiky. Rovněž se podařilo vyvrátit některé osobní útoky a nepravdivá tvrzení vůči Bílému.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy