Michael Cohen (právník)

Michael Cohen (právník)

Cohen popisuje Trumpa jako gangstera i jako Putinova obdivovatele

Dlouhé roky byl známý jako jeho muž na špinavou práci, nyní amerického prezidenta Donalda Trumpa odsuzuje. Bývalý Trumpův právník Michael Cohen ve své knize Disloyal - A Memoir (Neloajální - Paměti), která dnes přichází do prodeje, pokračuje v kritice současného šéfa Bílého domu.
Michael Cohen (právník)

Cohen slibuje, že v knize odhalí, jak Trump podváděl ve volbách

Bývalý osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen slibuje, že v nové knize odhalí, jak Trump v roce 2016 s ruskou pomocí podváděl v prezidentských volbách. Memoáry muže, který si odpykává trest za porušení zákona o financování volební kampaně, mají vyjít 8. září, tedy ve žhavé fází kampaně před příštími prezidentskými volbami.
Michael Cohen (právník)

Trumpův bývalý právník Cohen znovu vyšel z cely do domácího vězení

Bývalý právník amerického prezidenta Michael Cohen byl dnes propuštěn do domácího vězení. Je to v jeho případě už podruhé, poprvé se domů dostal v květnu po odpykání asi roku z tříletého trestu. V červenci byl ale uvězněn znovu a důvodem podle něj byla jeho chystaná kniha o prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Vydat ji chce před listopadovými prezidentskými volbami.
Michael Cohen (právník)

Trumpův exprávník Cohen předčasně propuštěn z vězení, kvůli koronaviru

Michael Cohen, někdejší právník amerického prezidenta Donalda Trumpa, vyšel předčasně z vězení kvůli obavám, že by mohl přijít do styku s osobami nakaženými koronavirem. Napsala to agentura Reuters s odkazem na nejmenovaný zdroj seznámený se situací. Podle předchozích zpráv amerických médií by si měl zbytek svého trestu odpykat v domácí izolaci.
Roger Stone

Trumpův exporadce Stone neuspěl se žádostí o nový proces, musí do vězení

Noc na dnešek přinesla vývoj hned ve dvou kauzách bývalých spolupracovníků amerického prezidenta Donalda Trumpa. Federální soudkyně nejdříve exporadci prezidenta Rogeru Stoneovi odsouzenému ke 40 měsícům vězení zamítla žádost o nový proces a nařídila mu, aby na pokyn příslušného orgánu nastoupil k výkonu trestu.
Michael Cohen (právník)

Prokuratura uzavřela Cohenův případ, další obvinění asi nebudou

Federální prokuratura ve Spojených státech uzavřela vyšetřování případu porušení pravidel financování kampaně, ve kterém byl jako jediný odsouzen někdejší osobní právník současného prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen. Prokuratura o tom informovala soud. Agentura AP tento krok považuje za zatím nejjasnější známku toho, že nikdo jiný včetně Trumpa v této kauze obviněn nebude.
Michael Cohen (právník)

Cohen nastoupil do vězení, platí za hříchy v Trumpově kampani

Někdejší osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen se dnes ohlásil ve věznici v Otisville ležící asi 100 kilometrů od New Yorku, aby si zde odpykal tříletý trest za krácení daní a porušení zákonů o financování politické kampaně. Před odjezdem do káznice novinářům řekl, že věří, že až se bude moci opět vrátit ke své rodině, bude Amerika lepším místem.
Petr Porošenko, ukrajinský prezident

BBC se kaje. Porošenko dostane odškodnění za nepravdivou zprávu

Britská zpravodajská stanice BBC vyplatí ukrajinskému prezidentovi Petru Porošenkovi odškodnění za nepravdivou zprávu o tom, že zaplatil za sjednání schůzky se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem. Porošenko stanici loni zažaloval pro pomluvu. BBC se dnes za zprávu z loňského května omluvila a stáhla ji ze svého webového portálu. Výši sumy, kterou prezidentovi vyplatí, neupřesnila.
Michael Cohen (právník)

Odtajněné dokumenty: FBI se o Cohena zajímala dlouho před razií, ta zaskočila i Trumpa

O bývalého osobního právníka amerického prezidenta Donalda Trumpa Michaela Cohena se Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zajímal výrazně dříve, než se dosud předpokládalo. Necelý rok před loňskou domovní prohlídkou u Cohena požádal FBI o soudní přístup k právníkově elektronické korespondenci. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnes zveřejněných soudních dokumentů, které s Cohenovým případem souvisejí. Cohena mezitím soud poslal na tři roky do vězení za porušení pravidel pro financování volební kampaně, do vězení má nastoupit v květnu.
Michael Cohen (právník)

Cohen zažaloval Trumpovu firmu, dluží mu peníze

Bývalý osobní právník prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen zažaloval společnost Trump Organization za údajné dluhy z doby, kdy hájil její zájmy. O žalobě na firmu zastřešující Trumpův byznys dnes informovala agentura Reuters. Cohen, odsouzený k tříletému vězení za porušení pravidel financování volební kampaně, v minulých dnech čtyřikrát vypovídal v Kongresu o svých kontaktech s prezidentem.
Michael Cohen (právník)

Cohen předal Kongresu dokumenty o projektu Trump Tower v Moskvě

Bývalý důvěrník a právní poradce Donalda Trumpa Michael Cohen dnes odevzdal Kongresu dokumenty týkající se plánů stavby Trumpova mrakodrapu v Moskvě. Podle účastníků uzavřeného slyšení ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu tajných služeb Cohenovo dnešní slyšení trvalo bezmála celý den. Před kongresovými výbory vypovídal v krátké době už počtvrté.
Donald Trump

Trump prozradil, proč krachnul summit s Kimem

Veřejné kongresové slyšení s někdejším osobním právníkem amerického prezidenta Donalda Trumpa Michaelem Cohenem mohlo přispět k tomu, že summit šéfa Bílého domu se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem skončil bez dohody. Na twitteru to v noci na dnešek napsal Trump. Ten kongresové slyšení s Cohenem, které se v minulém týdnu konalo souběžně se summitem, tvrdě kritizoval.
Michael Cohen (právník)

Další nářez Trumpovi? Výslech Cohena v Kongresu byl produktivní, bude pokračovat

Bývalý důvěrník Donalda Trumpa Michael Cohen absolvoval ve čtvrtek v tomto týdnu už třetí slyšení v Kongresu, ale dalším otázkám amerických zákonodárců se ani v příštích dnech nevyhne. Neveřejné slyšení před výborem Sněmovny reprezentantů pro tajné služby bylo podle jeho předsedy, demokrata Adama Schiffa, "velmi produktivní" a osvětlilo spoustu otázek souvisejících s vyšetřováním ruského vlivu na americké prezidentské volby.
Michael Cohen (právník)

Spolupracoval Trump s Rusy? Jeho právník naposledy vypovídal před soudem

Bývalý osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen dnes naposledy předstoupil jako svědek před Kongres Spojených států, aby vypovídal o své spolupráci s nynějším šéfem Bílého domu a zejména o možných kontaktech Trumpa či jeho tehdejšího volebního štábu na Rusko. Stejně jako z úterního výslechu byla i z toho dnešního vyloučena veřejnost, naopak středeční jednání, na kterém odsouzený Cohen označil Trumpa za lháře a podfukáře, živě přenášely všechny významné americké zpravodajské stanice.

Aktuálně se děje

před 16 minutami

před 53 minutami

před 1 hodinou

Antony Blinken

Kapka naděje do poškozených vztahů USA a Saúdské Arábie. Blinken se sešel s korunním princem

Americký ministr zahraničí Antony Blinken se dnes setkal se saúdským korunním princem Mohammedem bin Salmánem. O důležitém setkání informovala agentura Reuters s tím, že mělo jít o „otevřený a upřímný rozhovor“ o celé řadě bilaterálních otázek. Mezi oběma zeměmi panuje i přes spojenectví viditelné napětí. Rijád obnovil diplomatické vztahy s Íránem a dosud nehodlá navazovat vztahy s jeho úhlavním nepřítelem Izraelem. 

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

Demonstrace, ilustrační foto

Půl milionu lidí protestovalo proti polské vládě. Panují podezření z neférového předvolebního boje

Polsko na podzim čekají parlamentní volby a vrcholné vedení země přijalo dokument, kterým se teoreticky může zbavit opozice. Bývalý premiér a šéf Evropské komise Donald Tusk tak ve spolupráci s různými opozičními stranami svolal demonstraci, které se zúčastnilo až půl milionu lidí. V zemi jsou některá základní lidská práva ve vážném ohrožení a značná část společnosti je nespokojená.  

včera

včera

včera

Únik plynu z poškozených plynovodů Nord Stream

Ukrajinská armáda tajně plánovala zničit Nord Stream, píše WP

Podle amerických zpravodajců plánoval v loňském roce tým ukrajinské armády zničit plynovod Nord Stream, kterým proudil plyn z Ruska do Německa a zbytku Evropy. Uvedl to server Washington Post s odkazem na informace CIA, které měl portál obdržet od zpravodajské agentury nejmenované evropské země.

Aktualizováno včera

Ukrajinci tvrdí, že Rusové vyhodili do povětří Kachovskou přehradu. (6.6.2023) Prohlédněte si galerii

Mimořádná zpráva Rusko vyhodilo do vzduchu Kachovskou přehradu, řekl Kyjev. Začala evakuace

Přehrada Nová Kachovka v Chersonské oblasti je fatálně poškozená. Ukrajinské úřady nyní chystají nutná opatření, bude zasedat bezpečnostní rada. Lidé v ohrožené oblasti se evakuují. Ukrajinská armáda z jejího zničení obvinila Moskvu, ta se brání. EuroZprávy.cz situaci monitorují. Záporožská jaderná elektrárna, která se nachází výše po toku Dněpru, je podle na sobě nezávislých zdrojů zatím v bezpečí.

včera

včera

Chersonu zbývá 24 hodin. Rusové ostřelují oblast evakuace

Zničující velká voda ze zničené Kachovské přehrady do 24 hodin dorazí do Chersonu. Oznámil to ukrajinský resort vnitra. Dosud záchranáři evakuovali 1300 osob za ztížených podmínek – Rusové oblast totiž nepřestali ostřelovat.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy