Trump stáhl žalobu o 500 milionů USD na bývalého právníka Michaela Cohena

Mluvčí Donalda Trumpa uvedl, že žaloba bude pokračovat poté, co bývalý prezident "zvítězí v řešení honu na čarodějnice proti němu", informuje NBC News.

Bývalý prezident Donald Trump ve čtvrtek nečekaně stáhl žalobu o 500 milionů dolarů proti svému bývalému právníkovi Michaelu Cohenovi, přičemž slíbil, že se k žalobě později vrátí.

Ve dvoustránkovém dokumentu podaném u federálního soudu v Miami právní zástupce bývalého prezidenta uvedl, že jeho klient „dobrovolně stahuje“ žalobu, která údajně porušila výsadu právního zástupce a klienta.

Bývalý prezident obvinil Cohena, že ho „znevažuje“ „prostřednictvím nesčetných veřejných prohlášení, včetně vydání dvou knih, série podcastů a nesčetných vystoupení v mainstreamových médiích,“ uvádí se v žaloběi.

Mluvčí ve čtvrtečním prohlášení také uvedl, že bývalý prezident bude pokračovat v žalobě na Cohena poté, co „zvítězí v řešení honů na čarodějnice proti němu“, a dodal, že Cohen „bude hnán k odpovědnosti za svá nezákonná slova a činy“.

Trump čelí mnoha případům a soudním řízením, jak civilním, tak trestním, včetně čtyř obvinění.

Cohen ve čtvrtek večer ve svém prohlášení uvedl: "Tento případ nebyl ničím jiným než odvetnou zastrašovací taktikou a jeho pokus schovat se před rutinními objevovacími postupy to potvrzuje. Zbabělé stažení žaloby panem Trumpem znamená konec tohoto posledního pokusu odradit mě od podání pravdivého svědectví proti němu."

"Můj právní tým a já se nyní těšíme, až zaměříme svou plnou pozornost na to, abychom pohnali pana Trumpa k odpovědnosti za jeho nejnovější zneužití právního systému," dodal Cohen.

Michael Cohen byl často vyzýván, aby svědčil o svých jednáních s Donaldem Trumpem. V letošním roce byl klíčovým svědkem před velkou porotou na Manhattanu, která schválila 34 obžalob proti Trumpovi. Cohen je mezi 28 svědky, které má newyorská generální prokuratura v úmyslu předvolat k občanskému soudnímu řízení o podvodu, které začalo tento týden proti Trumpovi, jeho dvěma dospělým synům a rodinné firmě. Trump popřel jakékoli pochybení.

Související

Více souvisejících

Donald Trump Michael Cohen (právník)

Aktuálně se děje

před 14 minutami

Aktualizováno před 27 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Teroristé Hamásu

Dohoda o příměří se bortí. Hamás nesplní požadavky Izraele, ten odmítl jednat

Palestinské radikální hnutí Hamás odmítlo vyjednávat o požadavcích Izraele, které byly podmínkou účastí izraelské delegace na jednáních o nové dohodě o příměří v egyptském Káhiře. Izrael tak v neděli nevyšle svou delegaci do Káhiry, informoval zpravodajský web The Times of Israel s odvoláním na nejmenovaného vládního úředníka.

před 3 hodinami

Jozef Síkela

Síkela: Česko se odkloní od uhlí do roku 2033

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce připravit do poloviny roku 2025 zákon, který by zajistil řízený odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Tento plán oznámil v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 11 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 12 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy