Bývalý osobní právník prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen zažaloval společnost Trump Organization za údajné dluhy z doby, kdy hájil její zájmy. O žalobě na firmu zastřešující Trumpův byznys dnes informovala agentura Reuters. Cohen, odsouzený k tříletému vězení za porušení pravidel financování volební kampaně, v minulých dnech čtyřikrát vypovídal v Kongresu o svých kontaktech s prezidentem.
V žalobě podané u newyorského soudu se uvádí, že Trump Organization neuhradila Cohenovy náklady na právní pomoc. Platit údajně přestala v době, kdy vyšlo najevo, že bývalý Trumpův právník bude o aktivitách Trump Organization podávat informace vyšetřovatelům.
O Trumpovu společnost se od loňska zajímá zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller, který pátrá po stopách ruského vlivu na americké prezidentské volby. Její aktivity podle amerických médií zkoumá i prokuratura státu New York, která se zaměřuje na obchodní transakce Trumpovy rodiny. List The New York Times loni v říjnu informoval o údajných daňových machinacích, na nichž se Trump v roce 1990 podle listu podílel s cílem rozmnožit velikost rodinného majetku.
Cohenovi podle soudních dokumentů dluží Trump Organization 1,9 milionu dolarů (přes 43 milionů Kč). Právník má v květnu nastoupit do vězení, kde si bude odpykávat tříletý trest za vyplacení vysokých částek dvěma údajným milenkám Donalda Trumpa, aby si během voleb vykoupil jejich mlčení. Peníze nebyly deklarovány jako výdaj ve volební kampani, což odporuje americkým zákonům.
Související
Trump stáhl žalobu o 500 milionů USD na bývalého právníka Michaela Cohena
Trump žaluje svého bývalého právníka Cohena, uvádí Reuters
Michael Cohen (právník) , Donald Trump , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
včera
Novinky v případu nálezu části těla na Sokolovsku. Padlo obvinění z vraždy
včera
Vybraní svěřenci Miroslava Koubka už jsou v USA. Vedle povinností zažívají i radosti
včera
Audit odhalil podivné výdělky bývalého prince Andrewa. Exministr ho zepsul
včera
Konec Knihovny Václava Havla ještě nemusí být definitivní, naznačil člen správní rady
včera
Policie má podezřelého z vraždy cizince. Dopadla ho elitní pražská mordparta
včera
Češi před MS zvládli americkou generálku s Guatemalou. Přes počáteční chyby vyhráli 3:1
včera
Tragické úmrtí dítěte na Příbramsku. Zasáhl ho elektrický proud
včera
Černý scénář se naplnil. Kvůli válce s Íránem trpí hlady miliony lidí
včera
Libanonský lídr se tvrdě pustil do Íránu. Teherán obvinil ze zneužívání
včera
Macron zvažuje, že pro upevnění vztahů s Trumpem vytáhne eso z rukávu
včera
Co způsobí super El Niño? Asie se chystá na devastační dopady extrémního počasí
včera
Ukrajina požádala EU, aby vyloučila muže v branném věku z programů dočasné ochrany
včera
Úřad vlády vstoupil do historicky první stávky. Babiše to prý mrzí
včera
Izrael během války s Íránem tajně rozmístil elitní vojenské jednotky v Ázerbájdžánu
včera
Vědci neskrývají nadšení. AI vytvořila vakcínu chránící před celou plejádou virů
včera
Celé znění Zelenského dopisu Putinovi
včera
Zelenskyj poslal Putinovi dopis. Vyzval ho k osobnímu setkání
včera
USA navzdory Trumpovi schválily rozsáhlý balík pomoci Ukrajině a tvrdé sankce proti Rusku
včera
Víkendové počasí bude nejteplejší na jihu Moravy
4. června 2026 21:58
Novinky z vyšetřování bývalého prince Andrewa. Řeší se i případ z roku 2002
Policejní vyšetřování bývalého prince Andrewa se má nově soustředit i na incident ze začátku tohoto tisíciletí. Syn zesnulé královny Alžběty II. je podezřelý z údajného obtěžování ženy na dostizích. Informovala o tom britská média.
Zdroj: Lucie Podzimková