Boston - Série několika desítek výbuchů ve čtvrtek způsobila rozsáhlé požáry na severním předměstí Bostonu, podle policie explodovalo plynové potrubí. Nejméně jeden člověk při neštěstí zemřel a dalších deset lidí utrpělo zranění, převážně popáleniny, informovala agentura AP. Plameny zachvátily na čtyři desítky domů.
První explozi podle policie způsobil přetlak v plynovém potrubí, po ní následovalo až čtyřicet dalších výbuchů. Hořet začalo nejméně 39 domů v obcích Lawrence, Andover a North Andover, které leží severně od Bostonu.
Tragické následky měla exploze pro osmnáctiletého mladíka v Lawrence, na jehož auto se zřítil komín padající z jednoho z domů zasažených explozí. Sanitka jej převezla do nemocnice, lékařům se ho však již nepodařilo zachránit. Ošetřeno bylo i dalších deset lidí; podrobnosti o jejich stavu nejsou známy.
"Vypadalo to jako apokalypsa, doopravdy. Oblaky dýmu se valily z Lawrence, které bylo za mnou. Před sebou jsem zase viděl sloupy kouře stoupající z Andoveru," popsal médiím situaci šéf andoverských hasičů Michael Mandsfield.
Plynové vedení spravuje společnost Columbia Gas, která ve státě Massachusetts v současné době modernizuje síť. O bezprostřední příčině neštěstí ale policie zatím informace nemá. Nic prý nenasvědčuje záměrnému zavinění.
V oblasti, kde žijí desítky tisíc lidí, záchranáři vypnuli plyn a elektřinu, aby zabránili dalším škodám. Vyděšení lidé prchali ze svých obydlí, ve městě Lawrence byla nařízena evakuace.
Školy v zasažených obcích zůstanou dnes zavřené, některé z nich slouží jako nouzová evakuační centra pro lidi ze zničených domů.
Související
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
Volby v USA se blíží. Trumpova podpora je na historickém minimu, Demokraté ale vyhráno nemají
USA (Spojené státy americké) , Boston, USA , výbuch
Aktuálně se děje
před 35 minutami
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
před 1 hodinou
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
před 3 hodinami
Češka nesla na pláži v Chorvatsku slunečník. Zasáhl ji blesk, v nemocnici bojuje o život
před 4 hodinami
Trump uvalil na Kanadu padesátiprocentní cla
před 5 hodinami
V Nikaragui už nikdy neproběhnou žádné volby, oznámil tamní prezident
před 6 hodinami
Odbory na Letišti Václava Havla vyhlásily stávkovou pohotovost
před 8 hodinami
USA provedly desátou vlnu útoků na Írán v řadě
před 9 hodinami
Pravé letní počasí si vzalo pauzu. Meteorologové naznačili, kdy se vrátí
včera
Češi jako sběrači. Ministerstvo odhalilo, kolik hub či borůvek si lidé vzali domů
včera
Princ Harry prozradil, jak si připomíná zesnulou maminku
včera
Maximálně ignorovat, radí Babišovi papír s poznámkami ohledně prezidenta
včera
Litr zdražil i o více než tři koruny. Strop na ceny paliv skončil
včera
Vláda schválila zásadní změnu v důchodech. Polepší si pracující i starší senioři
včera
Vláda schválila zákaz mobilů ve školách. Žáci ho nesmí mít o přestávkách ani v družině
včera
Vládě se nelíbí rozhodnutí soudu, který poslal Pavla do Ankary. Chce vyřadit Šámala z jednání o kompetenční žalobě
včera
Chceme další ročník MS ve fotbale, uspořádáme jej sami, vyzval Trump šéfa FIFA a poradil mu, jak nenaštvat ostatní
včera
Babiš omylem ukázal notičky na Pavla. Prezidenta má podle podkladů ignorovat
včera
Místo uznání je doma bijí. Čemu čelí ukrajinští vojáci po návratu z fronty?
včera
Rusko zaútočilo na tureckou civilní obchodní loď. Deset lidí zemřelo
včera
Spojené státy devátou noc v řadě bombardovaly Írán
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Írán utrpěl velmi těžké zásahy poté, co Spojené státy dokončily devátou noc leteckých úderů. Napříč íránským územím byly hlášeny četné výbuchy. Narůstající počty vojenských obětí a šířící se útoky v posledním období výrazně zvýšily obavy z propuknutí rozsáhlejšího válečného konfliktu.
Zdroj: Libor Novák