Americký prezident Donald Trump se dnes v rozhovoru se zpravodajským serverem The Hill znovu obhajoval proti obvinění ze sexuálního útoku, k němuž mělo dojít před dvaceti lety v obchodním domě na newyorském Manhattanu. Šéfa Bílého domu nařkla minulý týden ze znásilnění novinářka Jean Carrollová. Trump se dnes hájil argumentem, že dotyčná žena není jeho typ.
Carrollová údajnou neblahou zkušenost s Trumpem z 90. let popsala v pátečním článku pro časopis New York Magazine. Trump se s ní prý zavřel ve zkušební kabince, kde byla Carrollová tři minuty obětí jeho sexuálních útoků. "Chytil mě za obě ruce, přitiskl mě ke zdi a stáhl mi silonky. Potom si rozepnul kalhoty a zpoloviny či zcela do mě vstoupil," vypověděla novinářka. Následně se jí prý podařilo útočníkovi vytrhnout a z kabinky utéci.
Podle prezidentova dnešního prohlášení Carrollová totálně lže. "S velkým respektem říkám: za prvé není můj typ a za druhé se to nikdy nestalo. Nikdy, rozumíte?" uvedl Trump. "Jsem tolik šťastná, že nejsem jeho typ," reagovala v rozhovoru s CNN dnes pětasedmdesátiletá novinářka.
Ze sexuálních útoků, které se měly odehrát před jeho příchodem do Bílého domu, obvinil Trumpa více než tucet žen. Všechna nařčení prezident popřel. Nejznámější je zřejmě případ pornoherečky Stormy Daniels, jejíž mlčení si Trump zaplatil prostřednictvím svého právníka Michaela Cohena. Ten byl loni v prosinci odsouzen ke třem letům vězení za lhaní Kongresu, krácení daní a porušení zákonů o financování politické kampaně.
Související
Proč Trump zastírá fakta o Hormuzském průlivu? Nehodí se mu růst cen před volbami
Co znamená podpis příkazu o vakcínách? Trump nemění očkování, ale důvěru v medicinský zázrak
Aktuálně se děje
včera
Musk vydělává jen z Tesly miliardy. Jeho příjem převyšuje plat zaměstnanců 2,5milionkrát
včera
Kolaps zásobování, pokusy o sebevraždu. Námořníci na letadlové lodi zakotvené u Íránu tlak války nezvládají
včera
V muniční továrně nedaleko Říma došlo k masivnímu výbuchu
včera
Proč Trump zastírá fakta o Hormuzském průlivu? Nehodí se mu růst cen před volbami
včera
Dívali jste se na zatmění Slunce bez ochrany? Lékaři prozradili, jak poznáte, že máte poškozený zrak
včera
Japonsko se bouří proti návštěvě Putina na sporných Kurilských ostrovech
včera
OBRAZEM: Zatmění Slunce uchvátilo Čechy i Evropany, příští rok nás čeká znovu
včera
V přístavu v Rotterdamu došlo k výbuchu, nejméně jeden mrtvý
včera
Další vlna veder je tady. Extrémní počasí opět spaluje Evropu
včera
Co znamená podpis příkazu o vakcínách? Trump nemění očkování, ale důvěru v medicinský zázrak
včera
Babiš obešel Motoristy. Sucho začal řešit se svým bývalým ministrem
včera
Počasí beze srážek má důsledky. Nebezpečí požárů už se týká celého Česka
včera
Ruská armáda našla nový zdroj rekrutů. Studenti ze škol
včera
Rusko už nemůže válku ignorovat. Propad popularity Putina už reflektují i prokremelské průzkumy
včera
Počasí v Asii je tak extrémní, že se brambory doslova vaří v zemi
včera
Dejte nám 10 procent svých raket do Patriotů a zničíme všechny ruské balistické střely, vzkázal Zelenskyj USA
včera
Trump nebyl sám. Z Turecka s ním potají odletěl jediný ministr
včera
Víkendové počasí přinese změnu. Teploty opět poletí nahoru
12. srpna 2026 21:59
Páral nebude mít veřejný pohřeb. Rodina se chce rozloučit jinak
12. srpna 2026 21:02
Situace se stabilizuje, hlásí ministerstvo. Jde o důležitý lék na rakovinu
Dostupnost tamoxifenu v České republice se výrazně zlepšuje. Díky intenzivní koordinaci Ministerstva zdravotnictví a Státního ústavu pro kontrolu léčiv s výrobci a distributory míří v těchto a následujících dnech do České republiky přes 10 000 balení tamoxifenu. Další dodávky jsou zajišťovány také pro podzimní období.
Zdroj: Jan Hrabě