Objevena bájná Atlantida? Vědci našli v Bermudském trojúhelníku podvodní město!

Havana - Skupina kanadsko-polských vědců hlásí senzační objev. Podmořský robot pořídil poblíž kubánského pobřeží snímky pod vodou pohřbeného města rozsahem evokujícího bájnou Atlantidu. Na dně se údajně nachází velké pyramidy i sochy ve tvaru sfingy. Informuje server Youth online newspaper.

Expedice vedená Paulem Vantzveigem a jeho ženou Pauline Zalitzkou učinila objev zhruba 700 kilometrů od východního pobřeží Kuby, zhruba 180 metrů pod vodní hladinou. Záběry robota ukazují monumentální architekturu, včetně čtyř velkých pyramid, z nichž jedná má hladké stěny.

Podle prvotních odhadů je možné nález datovat zhruba 2000-1500 let zpět, pravděpodobně jde o sídlo pradávné indiánské civilizace. Nález připomíná zhruba dvě tisíciletí staré město Teotuakana nacházející se v Mexiku.

Předběžná datace tedy vylučuje, že by se jednalo o Atlantidu, jejíž zánik popsal Platón. Ten ji totiž datoval do období zhruba 10 tisíc let před Kristem.

Související

Ilustrační fotografie

Záhada Bermudského trojúhelníku rozluštěna? Proč v něm ztrácejí letadla i lodě?

5. prosince roku 1945 odstartovala letka 5 amerických bombardérů Grumman TBF Avenger na cvičný let ze základny Fort Lauderdale na Floridě. Vše probíhalo podle plánu do doby, než začali piloti hlásit problémy s kompasy a radary. Letadla ani jejich posádky se nikdy nenašly, zmizely totiž v záhadném Bermudském trojúhelníku, který po desítky let nedal konspirátorům ani vědcům spát. Nyní se zdá, že by jeho záhada mohla být konečně rozluštěna.

Více souvisejících

Bermudský trojúhelník Kuba tajemství záhady

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy