Santa Fe - Chlapec (17) měl štěstí v neštěstí. Místo toho, aby seděl na lyžařské lanovce v klidu, házel po kamarádech koule s takovým zapálením, že se zřítil z lanovky. Čtrnáctimetrový pád zázrakem přežil.
Mladík neměl při jízdě na lanovce v lyžařském středisku Santa Fe připnutý bezpečnostní pás, na sedačce postával a dlouhou jízdu si krátil házením sněhových koulí po kamarádech. Jako by si říkal a průšvih a ten zanedlouho přišel.
"Myslím, že se zrovna chystal hodit kouli na sedačku před ním, kde seděl jeho kamarád. V momentě, kdy se napřahoval ztratil balanc a sklouzl ze sedačky. Chvilku ještě visel za ruce, ale pak se pustil," popsal pro deník Santa Fe New Mexican dramatický okamžik Cody Sheppard z lyžařského centra.
Následoval děsivý čtrnáctimetrový pád do sněhové peřiny. Pro mladíka okamžitě přiletěl vrtulník. Bylo těžké odhadnout, jaké vnitřní zranění mohl utrpět.
Přestože neztratil vědomí, měl otřes mozku, frakturu lebky, selhávaly mu plíce a natrhly se mu játra. Přesto se dá mluvit o štěstí, jízda na lanovce mohla být jeho poslední.
"Nechali si ho na pár dní v nemocnici na pozorování, a pak ho propustili. Já bych to asi nepřežil. Ten kluk měl hrozné štěstí a možná je to i jeho mládím," dodal Sheppard pro deník Santa Fe New Mexican.
Děsivý zážitek z lyžovačky na začátku února natočil jeho kamarád na mobil. Video zveřejnil na Youtube ale až toto pondělí. Teď už se na něj může chlapec dívat spolu se svými kamarády ve škole, kam znovu začal chodit.
Související
Ledecká půjde do další zimní sezóny bez lyžařských koučů Gampera a Banka
Policie chce vědět, co se na svahu stalo. Hledají se svědci tragédie v Harrachově
Lyžování , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 34 minutami
Česko se musí připravit na důchodce. Jedno opatření stačit nebude
před 1 hodinou
Česko obměňuje diplomacii. Bude ho zastupovat šest nových velvyslanců
před 2 hodinami
Závažný zločin v Jablonci. Případ řeší policie, spekuluje se o vraždě dítěte
před 3 hodinami
Nové informace k pádu vrtulníku Venom. K zemi padal desítky metrů
před 3 hodinami
Odejde z Lyonu? O oporu české reprezentace Šulce se zajímá klub z Premier League
před 4 hodinami
Trump pohrozil Íránu, pokud Hútíové opět zaútočí na komerční lodě
před 5 hodinami
Zemřel exředitel CIA Woolsey. Zdraví mu zničil záhadný syndrom, který postihl stovky diplomatů
před 6 hodinami
Rusku dochází dech? Skutečný ekonomický stav veřejnosti tají, v tichosti chystá další mobilizaci
před 8 hodinami
V Náměšti nad Oslavou se zřítil armádní vrtulník s pěti vojáky na palubě
před 9 hodinami
Cena ropy po útoku Hútíů na saúdskoarabské tankery prudce roste. Blíží se hranici sta dolarů za barel
před 10 hodinami
Lavrov se po roce setkal s Rubiem. Varoval USA před podporou Ukrajiny
před 11 hodinami
Evropa na suchu. Extrémní počasí mění kontinent k nepoznání
před 13 hodinami
Ukrajina svolává mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN
před 14 hodinami
Důchodci by od státu mohli dostat jednorázový příspěvek, připustil Babiš
před 15 hodinami
Počasí o víkendu: Sobota vyzývá k výletům, v neděli se obloha pokazí
včera
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
včera
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
včera
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
včera
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
včera
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
Oznámená blokáda průlivu Báb al-Mandab ze strany jemenských Hútíů přichází v pro trh s ropou nejsložitější možnou chvíli. Tito íránští spojenci hrozí uzavřením klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu, v němž se provoz ropných tankerů v posledním období výrazně zpomalil. Přestože povstalci vyhlášenou blokádu zatím fakticky nevymáhají, už samotná hrozba přiměla některá plavidla k opuštění plánů na plavbu směrem na jih z Rudého moře.
Zdroj: Libor Novák