Dallas - Zoologická zahrada v Dallasu je v šoku poté, co jeden ze lvích samců zaútočil na lvici a zabil ji přímo před davem návštěvníků, ve kterém byly i rodiny s dětmi. Vedení zoo připouští, že nedokáže vysvětlit, jak se něco takového mohlo stát, uvedla dnes agentura AP.
Podle zpravodajského webu BBC zvířata spolu roky žila pokojně. Ale v neděli se samec zakousl pětileté lvici Johari do krku. Pitva posléze potvrdila, že zvíře po zranění vykrvácelo.
"Samec měl její krk v čelistech, ale zprvu si každý myslel, že si jen hrají. Ale pak se ukázalo, že lvice bojuje," řekl Michael Henshaw místní televizi.
Pracovníci zoo vzápětí ukončili ukázku pro návštěvníky a také zakryli výhled z přilehlé restaurace. Další dva lvi ve výběhu se snažili odlákat tím, že jim házeli kusy masa, ale lvice podlehla zraněním ještě dříve, než ji mohli pomoci.
Představitelé zahrady si útok nedokážou vysvětlit, nicméně utratit samce neplánují.
"Byla to velice ojedinělá a nešťastná příhoda. Za 35 let svého působení jako veterinář v zoo jsem nikdy nic takového neviděl," řekl viceprezident zoo Lynn Kramer.
Lev patří mezi tři největší africké kočkovité šelmy. Charakteristická je pro něj krátká a plavá až tmavohnědá srst, u samců doplněná mohutnou hřívou. Hříva se u samců objevuje mezi pátým a šestým rokem života a zprvu je světlá s přibývajícím věkem tmavne. Délka chlupů hřívy může dosáhnout až 24 cm. Barva, tvar a hustota hřívy je u každého jedince jiná. Nejlépe vyvinutá hříva pokrývá od temene hlavy celý krk až po předloktí předních končetin. Má i praktický význam, zastrašuje soky a při soubojích tlumí rány vedené na hlavu a krk. Barva srsti se uplatňuje při lovu, kdy dokonale splývá s prostředím, píše server afrikaonline.cz.
Dalším charakteristickým znakem je světle zbarvené břicho.
Velikost zvířete je různá podle pohlaví. Samci dosahují délky 2,5 až 3,3 metru, samice 2,3 až 2,7 m, ocas má délku okolo jednoho metru a je zakončen černým střapcem, kterým lev odhání obtěžující mouchy. Důležitou roli hraje i při komunikaci jedinců ve smečce. Výška zvířete je jeden metr u samic a 1,2 m u samců. Hmotnost lva je značná (150 - 225 kg), lvice jsou lehčí (110 - 152 kg).
Související
Máte doma králíky nebo morčata, která nechcete? Darujte nám je jako krmení pro lvy, vyzvala zoo
Čína řeší bizarní případ: Pandy štěkaly na návštěvníky, byli to přebarvení psi
Aktuálně se děje
před 19 minutami
Policie hledá matku dvou chlapců. V pondělí odjela do Prahy a nevrátila se
před 1 hodinou
Dal Trump Číně do rukou „dokonalý manuál“ proti Tchaj-wanu?
před 1 hodinou
Bezpečnostní záruky mohou Ukrajině uškodit, varuje uznávaný analytik
před 2 hodinami
Pavel se chce sejít s Babišem. Macinku na Hrad nepozval
před 3 hodinami
Trump varuje Írán: Ukončete jaderný program a potlačování protestů, nebo poznáte sílu amerického námořnictva
před 4 hodinami
Trump nominuje Kevina Warshe na post příštího předsedy Fedu
před 4 hodinami
Írán zahnaný do kouta: Jaká bude odpověď režimu na americké lodě?
před 5 hodinami
Zelenskyj potvrdil, že v noci nedošlo k žádným ruským útokům na energetickou infrastrukturu
před 6 hodinami
Ukrajina bude v roce 2027 připravena na vstup do EU, potvrdil Zelenskyj. Putina pozval do Kyjeva
před 7 hodinami
Separatisté chtějí rozpůlit Kanadu. Tajně se schází s Trumpovými lidmi
před 8 hodinami
USA zazdí další summit NATO. Po Rubiovi na něj nepojede ani Hegseth
před 9 hodinami
Putin slíbil, že nebude týden útočit na ukrajinská města, tvrdí Trump. Kreml o tom mlčí
před 10 hodinami
Počasí bude o víkendu v části Česka mrazivější než jinde
včera
Neuvěřitelné nasazení záchranářů. Za třináct minut řešili čtyři vážné případy
včera
Český biatlonový tým počítá pro olympiádu i s Markétou Davidovou
včera
Podle očekávání. Ovčáček se stal členem jedné z mediálních rad
včera
Zeman zhodnotil Macinkovy esemesky. S Pavlovým názorem nesouzní
včera
První zprávy o počasí v únoru. Připravte se na mrazivou epizodu
včera
Policie vyšetřuje loupežné přepadení v Brně. Pachatel neuspěl
včera
Novinky o Schumacherovi. Legendární pilot už prý není upoután na lůžko
Příběh je to notoricky známý. Všechno začalo na konci prosince 2013, kdy měl těžkou nehodu na lyžích a utrpěl vážné poranění mozku, po němž byl od té doby několik měsíců v kómatu. Pak přešel do domácí péče, v rámci které se o něj starala manželka Corinna. Řeč je pochopitelně o legendárním německém šampionovi formule 1 Michaelu Schumacherovi, v jehož případě fanoušci dlouho čekali na nějakou pozitivní zprávu o jeho stavu. Ta přišla nyní poté, co britská média hovoří o tom, že by už neměl být upoután na lůžko.
Zdroj: David Holub