UFO, příšery a bestiální vrah: Podívejte se na velké záhady světa

New York - Zmizení letu číslo 370 letecké společnosti Malaysia Airlines by se mohlo zařadit mezi největší nevyřešené záhady dějin. O sporných událostech, které jsou pramenem řady konspiračních teorií a záhadách, které dosud nemají přesvědčivá řešení, napsal ve svém materiálu zpravodajský server CNN.

Záhada kolem Marylin Monroe

Úřad soudního vyšetřovatele v Los Angeles stanovil, že smrt herečky Marilyn Monroe v srpnu 1962 byla "patrně sebevražda" předávkováním barbituráty. Navzdory tomuto oficiálnímu závěru se nad smrtí šestatřicetileté hvězdy neustále vznášejí pochyby. Konspirační teorie rozdmýchávají rozpory ohledně času, kdy bylo její tělo nalezeno, zmizení jejích vnitřních orgánů v márnici i její vazby na prezidenta Johna F. Kennedyho a jeho bratra Roberta, stejně jako na mafiánské šéfy.

Kdo byl Jack Rozparovač?

Označení Jack Rozparovač (Jack The Ripper) pochází z dopisu zaslaného v roce 1888 londýnské policii, jehož autor tvrdil, že je vrahem pěti prostitutek. Jeho skutečná totožnost se nikdy nezjistila. Příběhy o sériových vraždách v ulicích viktoriánského Londýna rozněcovaly představivost čtenářů po celém světě a vyvolaly intenzivní spekulace, které přetrvaly déle než století. Spisovatelka detektivek Patricia Cornwellová přispěla k teoriím v roce 2002 knihou Portrét vraha - Jack Rozparovač: Případ uzavřen. Cornwellová usvědčuje malíře Waltera Sickerta na základě podobnosti vodoznaku na dopisu poslaném policii a jeho osobním dopisním papíře. A tvrdí také, že mnoho z jeho maleb zobrazuje místa činů Jacka Rozparovače.

Velmi populární je názor, že policie vyšetřování whitechapelských vražd fatálně nezvládla. Není to tak úplně pravda. Policisté byli ve velmi obtížné situaci, jednalo se o nový druh vraha, který v historii neměl obdoby. Jistě i předtím se objevily případy sériových vrahů, jako například Gilles de Rais nebo Alžběta Báthoryová. Tito vrazi ovšem svoje hrůzné činy páchali ,,skrytě" a svých obětí se zbavovali tak, aby je už nikdo neobjevil.

Rozparovač však svoje oběti drze vystavoval na veřejnosti, chlubil se svou prací. Navíc de Rais byl okultista a Báthoryová údajně vraždila z touhy po věčném mládí. Vraždy Jacka Rozparovače ovšem měly jasný sexuální podtext (oběti byly prostitutky, vrah zohavoval jejich genitálie). Policie proto neměla s podobným vyšetřováním žádné zkušenosti. A už vůbec nemůžeme srovnávat možnosti policie dnes a v roce 1888, upozorňuje jack-the-ripper.estranky.cz.

Loď duchů

Dvojstěžňová obchodní plachetnice Mary Celeste vyplula 7. listopadu 1872 z New Yorku do italského Janova. Když se o čtyři týdny později našla volně plout v Gibraltarském průlivu, na palubě nebylo deset lidí, kteří se na ní původně plavili. Nikde nebyl žádný náznak boje a nechyběl ani náklad - jen jeden záchranný člun. Spekulace ohledně toho, proč posádka opustila loď, zahrnují piráty, vzpouru a dokonce i mořské příšery.

Dle serveru Paranormal.komis-site.eu se mluvilo i o výtrusech houby kyjaničky purpurové, která napadá žito, z níž byl na lodi udělaný chléb a pivo. Účinky těchto výtrusů jsou podobné jako po požití drogy LSD, čili posádka mohla mít sklony k sebevraždě. Poukazovalo se i na žlutou zimnici, nebo na nakažené kočky vzteklinou, které na loď sebral kapitán Briggs pro svou dceru. Jiní mluví o únosu posádky piráty (proč však všechny cennosti a náklad nechali na palubě?), o tornádu, které posádku odneslo ale také o UFO, které posádku mohlo unést.

Co se děje v Bermudském trojúheůníku?

Legenda Bermudského trojúhelníku začala nevysvětleným zmizením skupiny vojenských letadel se 14 muži u pobřeží jižní Floridy v prosinci 1945. "Vstupujeme do bílé vody, nevypadá to dobře," řekl údajně velitel letky, než se ztratil rádiový kontakt. Dalších 13 mužů vyslaných pátrat po zmizelých rovněž zmizelo.

Podle záhadologů nemá žádné jiné místo na světě na svém kontě tolik zmizelých lodí, letadel a lidí. Nejšílenější teorie mluví o zbytcích technologie ztracené Atlantidy, zmiňovány bývají zvláštní infrazvukové vibrace způsobující šílenství, na přetřes přišly už i tajné podmořské civilizace, časoprostorové a černé díry či mimozemšťani, kteří tam získávají „vzorky lidského genu". Zmizení navíc provázejí podivné okolnosti. Posádky nikdy nehlásí potíže, nevolají rádiem o pomoc. Ze ztracených lodí a letadel se nenajdou žádné trosky nebo beze stopy zmizí celá posádka. Na dně moře jsou rozmístěny silné magnetické horniny, zvláštní minerály, podvodní lasery, zářiče s paprsky smrti, v podmořských jeskyních žijí potomci Atlanťanů, píše server procproto.cz.

Jako první popsal „záhadné jevy" v oblasti bermudského trojúhelníku už Kryštof Kolumbus (1492). V oblasti Sargasového moře spatřili jeho námořníci nejprve ohnivý pás, který přelétl přes nebe a skončil v moři, později zaznamenali odchylku v chování kompasu (magnetickou deklinaci).

Související

Velký Blaník (zdroj: Dr. Ivan Rozkošný)

Záhada kolem bájného hradu na hoře Blaník. Podle pověsti tu dřímají rytíři

Pověst o blanických rytířích dřímajících v posvátné hoře, kteří v čele se sv. Václavem přijedou na pomoc české zemi, až jí bude nejhůř, zná snad každý. Zájemci o turistiku si vzpomenou i na místní nejmenší CHKO v České republice, případně rozhlednu na vrcholu Velkého Blaníku. Málo kdo už ovšem zná záhadu blanického hradu, jehož lokalizaci se dodnes věrohodně nepodařilo určit.

Více souvisejících

tajemství záhady Bermudský trojúhelník

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 1 hodinou

včera

Suchoj Su-34 (vývozní značení: Su-32, v kódu NATO

Ukrajina sestřeluje jedno ruské letadlo za druhým. Nikdo nechápe jak

Ukrajinské letectvo během posledních deseti dnů sestřelilo deset ruských vojenských letadel, devět stíhacích bombardérů Suchoj Su-34 a Su-35 a letoun včasné výstrahy a velení A-50. Magazín Forbes se zamyslel nad tím, jak se Ukrajincům podařilo zlikvidovat takové množství letadel, není ale zatím zcela jasné, jak k tomu dochází.

včera

včera

Bitcoin

Bitcoin stoupá navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová

Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes odpoledne středoevropského času překonala psychologickou hranici 60 tisíc dolarů, a to poprvé od listopadu 2021. Po jejím prolomení nyní může být jen otázkou času, než překoná dosavadní historický rekord, takřka 69 tisíc dolarů, jehož dosáhla rovněž v listopadu 2021. Stalo by tak navzdory četným varováním z oficiálních míst, včetně z Evropské centrální banky.

včera

včera

včera

innogy

Innogy od března změní ceny energií. Další dodavatelé zlevňují

Od 1. března sníží společnost innogy cenu energií. U fixovaných produktů na 24 nebo 22 měsíců budou ceny elektřiny zlevněny o více než 600 korun za megawatthodinu a ceny plynu o 200 korun za megawatthodinu, informovala Česká televize. Další dodavatelé energií letos také postupně snižují ceny, reagují tak na pokles velkoobchodních cen energií.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Navalného pohřbí v pátek v Moskvě. Proběhne i poslední rozloučení

Poslední rozloučení se zesnulým opozičním politikem Alexejem Navalným proběhne v pátek odpoledne v Moskvě, uvedla jeho mluvčí Kira Jarmyšová ve středu. Hlasitý kritik ruského prezidenta Vladimira Putina bude následně pohřben na Borisovském hřbitově na jihu metropole. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy