Washington - Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) až dosud na sociálních sítích spíše sledovala globální trendy či odhalovala možná spiknutí a zločince. Ode dneška se ale rozhodla k uživatelům těchto sítí sama připojit a začala fungovat na Facebooku i komunitní síti Twitter, napsala agentura Reuters.
CIA je nejvýraznější a nejznámější americkou civilní a vojenskou rozvědkou, která sbírá, koordinuje a analyzuje zpravodajské informace ze zahraničí. Prostřednictvím sociálních sítí by prý chtěla přímo komunikovat s veřejností a být s ní tak ve větším kontaktu. Jak nicméně Reuters poznamenala, již její první tweet naznačil, že se nejspíš od ní nedají čekat nějaká zásadní odhalení. "Nemůžeme potvrdit, ani popřít, že toto je náš první tweet," uvedla CIA na Twitteru. I přesto si ale získala ihned velké množství uživatelů, kteří se rozhodli stránku sledovat. K dnešnímu večeru jich bylo přes 110.000."Tím, že budeme fungovat i na těchto platformách (Facebook a Twitter), bude CIA moci být v přímém kontaktu s veřejností a poskytovat jí informace o misích CIA, její historii a dalším vývoji," uvedl šéf rozvědky John Brennan.Kritici Obamově administrativě vyčítají, že dělá kolem činnosti zpravodajských služeb mnohem větší tajnosti, než tomu bylo v minulosti. Došlo například k přerušení kdysi běžných kontaktů mezi reportéry a pracovníky zpravodajských služeb. Například podle jedné z posledních směrnic nesmějí zaměstnanci s novináři hovořit bez povolení, a to i v případě, že jde o informace, které nejsou tajné, uvedla agentura Reuters.
Související
Zemřel exředitel CIA Woolsey. Zdraví mu zničil záhadný syndrom, který postihl stovky diplomatů
CIA vyzbrojuje Kurdy. Chce vyvolat povstání v Íránu, píše CNN
Aktuálně se děje
včera
Policisté vyšetřují smrt herečky Panettiere. Na cizí úmysl to nevypadá
včera
Vynikající Seemanová s Knedlou. Z vydařeného ME v plavání si oba vezou domů zlato
včera
Vláda schválila koridory rychlovlaků na území Prahy
včera
CzechTourism se přesouvá pod Havlíčkovo ministerstvo
včera
Hormuzský průliv patří USA, naznačil Trump na sociální síti
včera
Zemřel Josef Vávra, reklamou proslavený sládek pivovaru Bernard
včera
Berlínskou zeď dokončili před 65 lety. Překonat se ji pokusily tisíce lidí
včera
Armáda se připravuje na obnovení provozu vrtulníků Venom a Viper
včera
Důchody se v lednu zvýší. Juchelka odhalil, kolik chce lidem přidat
včera
Fotbalovou Spartu posílil exslávista Jurásek. Vlna odchodů z Letné nadále pokračuje
včera
Exministr Blažek komentoval rozhodnutí Ústavního soudu
včera
Britská princezna Eugenie odtajnila jméno novorozené dcery
včera
Pondělní počasí pomohlo. Déšť ukončil výstrahu před požáry
včera
Padlo obvinění v případu nedělní vraždy v Českých Budějovicích
včera
Babišova vláda se pouští do boje se suchem. Obnovila Národní koalici
včera
Rusové tajně budují základny, z nichž by mohly ohrozit státy NATO
včera
Deštivé počasí dorazilo. Meteorologové řekli, kde napršelo nejvíc
včera
Moskva se rozhodla varovat Londýn. V Rusku útočí drony vyrobené v Británii
včera
Počasí o nadcházejícím víkendu: Teploty budou citelně nižší než o tom uplynulém
17. srpna 2026 21:20
Rusko kvůli ukrajinským útokům zrušilo prestižní festival
V Moskvě byl pouhé čtyři dny před svým plánovaným zahájením zrušen mezinárodní vojensko-hudební festival Spasská věž, který se měl konat na Rudém náměstí. Pořadatelé akce na svém oficiálním účtu na platformě Telegram oznámili, že se událost odkládá na rok 2027 z důvodů, které leží mimo jejich kontrolu. Tento tradiční festival vojenských hudeb se poprvé uskutečnil v roce 2007 na základě rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina a v minulosti byl kvůli epidemiologické situaci zrušen pouze jednou, a to v roce 2020 během pandemie koronaviru.
Zdroj: Libor Novák