Huawei v USA s žalobou proti zákazu užívaní jeho produktů neuspěl

Americký soud zamítl žalobu čínského výrobce telekomunikačních zařízení Huawei zpochybňující zákon, který vládě Spojených států a jejím dodavatelům kvůli bezpečnostním obavám zakazuje používání produktů tohoto podniku. Informovala o tom dnes agentura AP.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Huawei, ilustrační foto
doporučujeme

Společnost Huawei v žalobě z loňského března požadovala, aby soud označil zákaz za neústavní. Huawei argumentovala tím, že zákon trestá pouze jednu firmu, které odepírá její práva a pro kterou je v podstatě ekvivalentem "trestu smrti".

Podle odborníků neměla žaloba téměř žádnou šanci na úspěch, ale byla jednou z mála možností, jak mohla Huawei zákon napadnout. Čínská společnost uvedla, že ji rozhodnutí soudu zklamalo a že bude zvažovat další možné právní kroky.

Spojené státy firmu Huawei už delší dobu obviňují z krádeží technologií a špionáže pro vládu v Pekingu, což Huawei odmítá. Washington firmu vyloučil z budování sítí páté generace (5G) a ke stejnému postupu se snaží přimět také své spojence.

Český Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) předloni označil technologie Huawei a další čínské firmy ZTE za bezpečnostní riziko. Varování se týkalo systémů zařazených do takzvané kritické informační infrastruktury. Některé státní instituce pak omezily používání produktů těchto firem.

Huawei je dodavatelem mobilních sítí a další infrastruktury pro všechny tři české mobilní operátory. Technologii firmy využívá také největší český provozovatel telekomunikačních sítí CETIN.

Témata: Huawei | USA | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Povinné roušky? USA by si měly vzít příklad z Česka, soudí bývalý diplomat

05.04.2020 15:09 Zatímco Spojenými státy v posledních dnech hýbe debata o přínosech a nevýhodách plošného nošení…

Trump řekl lídrům amerických soutěží, že doufá v brzký restart

05.04.2020 11:09 Americký prezident Donald Trump řekl během sobotní telekonference lídrům nejvýznamnějších…

Trump: USA čekají nejtěžší týdny, mnoho lidí zemře

05.04.2020 09:23 Aktualizováno Spojené státy čekají nejtěžší týdny, během nichž přijde mnoho lidí o život. Podle agentury Reuters…

Při přestřelce gangů v Mexiku zemřelo 19 lidí, na místo byla vyslána armáda

05.04.2020 07:58 Při přestřelce mezi dvěma drogovými gangy v severomexickém státě Chihuahua zemřelo 19 lidí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy