Kvůli počasí na Floridě padají ze stromů leguáni

Chladné počasí nepotrápilo o víkendu jenom obyvatele severovýchodu USA, ale i jindy slunnou Floridu na jihu země. Teplota u Miami dosáhla pouhých tří stupňů Celsia, což je v oblasti nejméně za posledních 12 let.

Zimní podmínky narušily život floridských leguánů, kteří si za běžných okolností lebedí v korunách stromů. Při nízkých teplotách ale omezí životní funkce a padají ze stromů k zemi, píše agentura AP.

Teploty blížící se bodu mrazu jsou na Floridě, celoročně nejteplejším státě USA, vzácné. Zemědělci proto museli kvůli víkendovému počasí ochránit úrodu citrusů, jahod a rajčat.

Leguáni se žádné pomoci v chladném počasí nedočkají - ale nejspíš ji ani nepotřebují. Tento invazivní druh si život v sluncem zalité jižní Floridě oblíbil, když ale teplota klesne pod čtyři stupně Celsia, nastane u nich jakási hibernace, píše AP. Ještěři pak spadnou k zemi. Většinou je pak probudí teplo slunečních paprsků, když se počasí umoudří.

Národní meteorologická služba (NWS) o víkendu ve městě West Palm Beach na březích Atlantiku naměřila okolo tří stupňů Celsia. V severněji položeném přímořském Vero Beach teplota spadla těsně pod bod mrazu a vyrovnala tak rekord z roku 1978.

Související

Orangutan sumaterský, ilustrační fotografie.

ZOO odhalila jméno novorozeného orangutana. V indonéštině znamená naději

Orangutan sumaterský, který se narodil v ZOO Praha přesně před měsícem, dostal jméno Harapan, které v indonéštině znamená "naděje". Jméno vybrali chovatelé z téměř dvou tisícovek návrhů veřejnosti. V neděli ho slavnostně odhalili společně s ředitelem ZOO Miroslavem Bobkem ministr zahraničí Jan Lipavský či britský velvyslanec Matt Field. 

Více souvisejících

Zvířata Florida, USA

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 49 minutami

před 58 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

„Transformační“, Harrisová nadchla demokraty. Za den se vybralo na 46,7 milionu dolarů na kampaň

Pět hodin poté, co prezident Joe Biden odstoupil z klání, darovali demokraté 27,5 milionu dolarů na kampaň Kamaly Harrisové. A to není vše, informují americká média.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy