Pentagon zvýšil stupeň ochrany svých objektů na druhý nejvyšší

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle ve Washingtonu i na dalších místech v regionu hlavního města USA. Na svých internetových stránkách o tom informuje televize CNN.

Pentagon (z anglického výrazu pro pětiúhelník) je to mohutná čtyřpatrová stavba ve tvaru pěti soustředných pravidelných pětiúhelníkových okruhů (rings, značených A až E, s délkou strany přes 200 m), protnuté na každé straně třemi spojnicemi. Uprostřed cel
doporučujeme

"Zvýšili jsme stupeň ochrany na vybraných místech v regionu hlavního města, abychom co nejlépe zajistili bezpečnost našich vojáků a jejich rodin," uvedl mluvčí severního velitelství amerických ozbrojených sil, které má na starosti vojenské operace na pevninské části Spojených států.

Druhý nejvyšší stupeň ochrany je označován jako "Charlie", o jednu úroveň nižší ochrana je stupeň "Bravo", uvádí CNN. Pentagon zavedl stupeň "Charlie" kvůli obavám z výtržností, jež provázejí současné protesty. Znamená to, že v objektech ozbrojených sil budou zpřísněna bezpečnostní opatření, budou se například konat dodatečné kontroly lidí, kteří se v nich nacházejí.

Vlna protestů se ve Spojených státech vzedmula kvůli smrti černocha Geoge Floyda, jemuž 25. května při zatýkání v Minneapolisu ve státu Minnesota klečel na krku zasahující bělošský policista i přesto, že podezřelý opakovaně naříkal, že nemůže dýchat. V ulicích měst ve 29 státech je kromě policistů aktuálně nasazeno přes 18.000 příslušníků národní gardy, což je rezervní složka amerických ozbrojených sil. Podle jejich vedení se dalších 42.000 členů podílí na operacích souvisejících s epidemií koronaviru.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V USA a Brazílii počet nakažených klesl, v Indii naopak stoupá

13.07.2020 19:03 Nejvíce postižené Spojené státy a Brazílie ohlásily mírný pokles počtu nakažených koronavirem i…

Trump sdílel tweet, podle kterého o covidu-19 "všichni lžou", aby…

13.07.2020 17:59 Americký prezident Donald Trump v noci na svém twitterovém účtu s více než 80 miliony sledujících…

Bílý dům se snaží uškodit vlastnímu expertovi Faucimu, píše list The New…

13.07.2020 16:26 Poradci amerického prezidenta Donalda Trumpa se přes víkend snažili podrýt důvěryhodnost uznávaného…

Co přijde po pandemii? Diplomat s politologem mluví o velké změně

13.07.2020 12:00 NÁZOR - Koronavirová krize v následujících měsících v jistý moment odezní, věří bývalý americký…

Související:

Právě se děje

Další zprávy