Populistický Babiš radí Trumpovi, sám Čechům roušky nedal, píší v zahraničí

Premiér Andrej Babiš (ANO) na twitteru vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby se inspiroval v Česku a také zavedl povinné nošení roušky na veřejnosti. Zahraniční média ale upozornila, že Babiš je Čechům obstarat nedokázal.

Donald Trump při jednání s českým premiérem Andrejem Babišem v Oválné pracovně Bílého domu (7.3.2019).
doporučujeme

Babiš Trumpovi napsal, aby zkusil vyřešit problém s koronavirem "českým způsobem". Uvádí, že nošení obličejové roušky omezuje šíření viru o 80 procent a že Česká republika stanovila pro své občany používání roušky jako povinné.

Zároveň mu poslal video natočené pod heslem Masks4All (roušky pro všechny) a které vysvětluje důvody zakrytí obličeje. Video vyzývá všechny, aby ho šířili i do dalších zemí, ve kterých lidé roušky i přes pandemii koronaviru nepoužívají.

Na Babišovy rady zareagoval například kanadský server TVA Nouvelles. Ten použil citaci premiéra z Twitteru a dodal, že to tvrdí "populistický vůdce", jehož země má 2663 nakažených. Dnes už je toto číslo vyšší.

Server však dále poukázal na to, že Babišova vláda se ocitla pod palbou kritiky za to, že nedokázala obstarat "dostatek masek, což přimělo desítky tisíc žen, aby zapnuly šicí stroje a vytvořily si vlastní ochranu".

Na Babišův Tweet upozornila i další americká média, všimly si ho ale i čínské servery, které jej bez komentáře otiskly také.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V USA přibylo za týden skoro půl milionu nakažených

28.10.2020 09:23 Téměř půl milionu lidí se za posledních sedm dní nakazilo ve Spojených státech koronavirem. Na…

OSN kvůli koronaviru ruší osobní schůzky

28.10.2020 09:13 Organizace spojených národů zrušila všechny osobní schůzky ve svém newyorském sídle poté, co byla u…

Svůj hlas ve volbách v USA už odevzdalo 70 milionů lidí

28.10.2020 08:57 V prezidentských volbách v USA již využilo předčasné hlasování přes 70 milionů lidí, což je více…

Senát USA schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu, konzervativní…

27.10.2020 10:55 Aktualizováno Americký Senát dnes hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama