Populistický Babiš radí Trumpovi, sám Čechům roušky nedal, píší v zahraničí

Premiér Andrej Babiš (ANO) na twitteru vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby se inspiroval v Česku a také zavedl povinné nošení roušky na veřejnosti. Zahraniční média ale upozornila, že Babiš je Čechům obstarat nedokázal.

Přidejte svůj názor 285 komentářů

Donald Trump při jednání s českým premiérem Andrejem Babišem v Oválné pracovně Bílého domu (7.3.2019).
doporučujeme

Babiš Trumpovi napsal, aby zkusil vyřešit problém s koronavirem "českým způsobem". Uvádí, že nošení obličejové roušky omezuje šíření viru o 80 procent a že Česká republika stanovila pro své občany používání roušky jako povinné.

Zároveň mu poslal video natočené pod heslem Masks4All (roušky pro všechny) a které vysvětluje důvody zakrytí obličeje. Video vyzývá všechny, aby ho šířili i do dalších zemí, ve kterých lidé roušky i přes pandemii koronaviru nepoužívají.

Na Babišovy rady zareagoval například kanadský server TVA Nouvelles. Ten použil citaci premiéra z Twitteru a dodal, že to tvrdí "populistický vůdce", jehož země má 2663 nakažených. Dnes už je toto číslo vyšší.

Server však dále poukázal na to, že Babišova vláda se ocitla pod palbou kritiky za to, že nedokázala obstarat "dostatek masek, což přimělo desítky tisíc žen, aby zapnuly šicí stroje a vytvořily si vlastní ochranu".

Na Babišův Tweet upozornila i další americká média, všimly si ho ale i čínské servery, které jej bez komentáře otiskly také.

Loading...
Vstupte do diskuze (285)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nepokoje po Floydově smrti v USA utichají, k situaci se vyjádřila…

04.06.2020 17:07 Aktualizováno Ve Spojených státech pokračovaly ve středu a v noci na dnešek rozsáhlé protesty související s…

Váží 101 kilo, měří 1,9 metru, srdce mu bije 63krát za minutu. Jaký je…

04.06.2020 11:40 Americký prezident Donald Trump váží 101,6 kilogramu, měří 1,9 metru, má krevní tlak 121/79 a v…

George Floyd měl koronavirus, v těle našli i drogy

04.06.2020 10:56 Aktualizováno Z konečných výsledků pitvy černocha George Floyda, který před několika dny zemřel po tvrdém zásahu…

Koronavirové uzávěry způsobily boom ve vzdělávání dospělých

04.06.2020 10:13 Peggy Deanová ze svého domova v oregonském Portlandu nahrává krátká pětiminutová videa věnovaná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy