Noviny / tisk

Ilustrační foto

Pošta přestane na pobočkách nabízet noviny a časopisy

Česká pošta se chce výhledově transformovat v ziskový podnik. Nově oznámila, že s ohledem na rostoucí náklady už nebude vydavatelům umožněno dodávat na pobočky noviny a časopisy. Pošta o tom informovala v tiskové zprávě. 
Princ Harry v dokumentární sérii Heart of Invictus.

Princ Harry slaví. Britská média ho nezákonně šmírovala, rozhodl soud

Princ Harry v pátek dosáhl částečného vítězství ve sporu s vydavatelstvím deníku Daily Mirror, které obvinil z nabourání se do telefonické komunikace a dalších nezákonných činů. Vydavatele společně s ním zažalovaly další desítky slavných osobností, o nichž měla média nezákonně shromažďovat informace mezi lety 1991 až 2011. 
Wagnerova skupina v Rostově na Donu (24. června 2023).

Britové rozebrali reakci ruských médií na vzpouru. Měla tři fáze

Už dva týdny uplynuly od ozbrojené vzpoury Jevgenije Prigožina a jeho wagnerovců v Rusku. Londýn dnes rozebírá reakci ruských médií na rebelii obávané žoldnéřské skupiny. Podle britských expertů je možné ji rozdělit do třech fází. Novináři se mimo jiné snažili pošpinit velitele žoldnéřů. 
Evropská unie, ilustrační fotografie.

Česko pokulhává v boji proti korupci. Zpráva Evropské komise ocenila justiční reformy

Evropská komise ve své zprávě ke stavu právního státu v EU napsala, že bylo částečně nebo zcela splněno 65 % loňských doporučení napříč členskými zeměmi. Zároveň ale v některých státech přetrvávají systémové problémy, píše Komise. Zpráva přináší závěry výzkumu především vnitrostátních systémů soudnictví, protikorupčních rámců, plurality médií a dalších institucionálních kontrolních mechanismů.
Zakladatel Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin.

Tisk: Prigožin neuspěl, ale odhalil jednu věc o Putinovi

Sobotní krátkodechý pokus o vzpouru proti ruskému vedení ze strany soukromé žoldnéřské Wagnerovy skupiny sice nakonec neuspěl a ozbrojenci se po jednodenním tažení na Moskvu stáhli, události ale ukázaly, jak chaotická situace v Rusku panuje, a naznačily, že pozice prezidenta Vladimira Putina je mnohem méně pevná, než se zdálo. Píší to dnes světová média ve svých komentářích. 
Alya Shandra, šéfredaktorka ukrajinského serveru Euromaidan Press. Rozhovor

Ukrajina musí získat zpět všechna území. Jiná cesta k ukončení války není, upozorňuje pro EZ šéfredaktorka Euromaidan Press

Šéfredaktorka ukrajinského serveru Euromaidan Press Alya Shandra v rozhovoru pro EuroZprávy.cz popsala, co stojí za vznikem celého projektu a jaký byl jeho původní cíl. Z úsilí o propojení Ukrajiny s okolním světem prostřednictvím anglickojazyčného zpravodajství se v posledním roce stal odhodlaný boj proti ruským okupantům. Začátek celé invaze ji velmi zasáhl. „S manželem jsme nemohli uvěřit tomu, že toho byl Putin schopný. Byli jsme si jistí, že se to nestane. Další dva dny jsme přemýšleli, jestli máme opouštět Kyjev nebo ne. Nakonec jsme se rozhodli odejít kvůli malým dětem a mému těhotenství do Lvova,“ vzpomíná. Teď už je zpět v ukrajinské metropoli a pracuje naplno dál.  

Aktuálně se děje

před 25 minutami

před 31 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Bydlení v Praze, Černý Most.

Jak se lidem v Česku žije? Stát nepodporuje důchodce a bydlení, myslí si veřejnost

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění provedeného Centrem pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnotí 57 procent Čechů sociální politiku negativně, zatímco 38 procent ji hodnotí pozitivně. Nejvíce kritiky si vysloužily opatření týkající se podpory bydlení a zajištění na stáří, naopak nejlépe byly hodnoceny oblasti zdravotnictví a školství.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Jaderná elektrárna Temelín

Česku zoufale chybí opravdová diskuse o energetice. Kdo za to může?

I přesto, že snad všechna mainstreamová média přinášejí v poslední době zprávy o tom, že jedny z nejsledovanějších cenových položek každodenního života obyvatel této země, totiž ceny energií, neustále klesají níž a níž, je vidět o to snad intenzivnější kritika politiků z opozičních stran k současné vládě. Na tom by asi nebylo nic divného, vždyť je jasné, že je třeba zkritizovat cokoliv a kdykoliv. Jenže ta poselství jsou oproti všemu očekávání spíše hodně smutná. A smutnější je při nich jedno zjištění o nás samých.

před 5 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

Smrt Navalného Kremlu nestačila. Teď jde Rusko po jeho rodině

Ruské ministerstvo vnitra opět zařadilo Olega Navalného, ​​bratra zesnulého ruského opozičního lídra Alexeje Navalného, ​​na seznam hledaných osob. Informace o tom se objevila v databázi ministerstva.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy