Trump kritizoval televizi Fox News, pozvala do debaty jeho nepřátele

Americký prezident Donald Trump v sobotu důrazně kritizoval svou oblíbenou televizní stanici Fox News, která se do svého dnešního programu rozhodla zařadit interview se dvěma vyhlášenými kritiky Bílého domu. Bývalý šéf Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey a šéf výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb Adam Schiff jsou podle Trumpa "odporní" a zcela se zdiskreditovali.

"Nechápu, proč Fox News chce být jako oni," napsal prezident na twitteru s odkazem na televizní stanice CNN a MSNBC, které jsou obvyklým terčem jeho kritiky. "Všichni společně zajdou a místo nich přijdou jiná média. Jedné, co si vede dobře, jsou protrumpovské pořady na Fox News. Všechno ostatní nestojí za nic," konstatoval Trump.

Both Commiecast MSNBC & Fake News CNN are watching their Ratings TANK. Fredo on CNN is dying. Don’t know why @FoxNews wants to be more like them? They’ll all die together as other outlets take their place. Only pro Trump Fox shows do well. Rest are nothing. How’s Shep doing?

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) December 15, 2019

Comeyho prezident v květnu 2017 z funkce šéfa FBI vyhodil kvůli údajným chybám při vyšetřování zásahů Ruska do amerických prezidentských voleb. Schiff se ve Sněmovně reprezentantů postavil do čela procedury impeachmentu, která by teoreticky mohla vést k Trumpově odvolání z funkce. Oba muži patří k nejčastěji kritizovaným osobnostem v prezidentových tweetech, šéf Bílého domu je označuje za prolhané a neschopné.

Trump americká média pečlivě sleduje, ale kromě televize Fox News jejich zpravodajství tvrdě a často nevybíravě kritizuje. Liberální deníky The New York Times a The Washington Post podle něj publikují vědomé lži a jejich popularita upadá. Jejich redaktory prezident opakovaně označuje za "nepřátele lidu". Nedávno Trump prohlásil, že teprve až se stal prezidentem, poznal, "jak děsivý, tvrdý, zlý a lživý může být tisk".

Související

Více souvisejících

Donald Trump FOX NEWS Prezident USA James Comey (FBI) Adam Schiff (politik USA) USA (Spojené státy americké)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy