James Comey (FBI)

Donald Trump. 45. prezident USA

Trump kritizoval televizi Fox News, pozvala do debaty jeho nepřátele

Americký prezident Donald Trump v sobotu důrazně kritizoval svou oblíbenou televizní stanici Fox News, která se do svého dnešního programu rozhodla zařadit interview se dvěma vyhlášenými kritiky Bílého domu. Bývalý šéf Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey a šéf výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb Adam Schiff jsou podle Trumpa "odporní" a zcela se zdiskreditovali.
Donald Trump, 45. prezident USA

Trump: Muellerovo vyšetřování bylo špinavou kampaní. A o Rusku vám řeknu toto...

Vyšetřování ruského vlivu na americké volby, které po dvou letech uzavřel zvláštní tým FBI, bylo zbytečné. V rozhovoru pro televizi Fox News to v noci na dnešek řekl prezident USA Donald Trump. Mezi vyšetřovateli byli podle něj stoupenci jeho protikandidátky Hillary Clintonové a celá věc byla součástí špinavé politické kampaně.
Kongres USA

Demokraté v Kongresu zahájili frontální útok na Trumpa, dojde i k "násilí"

Bílý dům i demokraty ovládaná Sněmovna reprezentantů zbrojí před blížícím se dramatickým a vleklým právním soubojem, jímž podle analytiků skončí prošetřování aktivit prezidenta Donalda Trumpa a jeho spolupracovníků na půdě amerického Kongresu. Několik sněmovních výborů se v minulých dnech energicky pustilo do detailního vyšetřování v naději, že najdou důkazy o prezidentových přečinech vedoucí k možné soudní žalobě nebo alespoň k nezdaru obhajoby Trumpova prezidentského mandátu.
Donald Trump

Trump spáchal trestný čin? Exnáměstek FBI vznesl vážně obvinění, je z toho poprask

Americký prezident Donald Trump propuštěním šéfa Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamese Comeyho a snahou veřejně podkopat vyšetřování své kampaně kvůli možným vazbám na Rusko mohl spáchat trestný čin. V rozhovoru s televizí CBS News to v neděli večer místního času (v noci na dnešek SEČ) řekl bývalý náměstek ředitele FBI Andrew McCabe. Trump se dnes na twitteru proti McCabeovým slovům ostře ohradil.
James Comey

Vyšetřování ruského vlivu? Cílilo na čtyři Američany

Vyšetřování FBI týkající se možných ruských vazeb na kampaň prezidenta Donalda Trumpa před volbami roku 2016 se zpočátku zaměřovalo na čtyři Američany. Před kontrolním a justičním výborem Sněmovny reprezentantů to podle agentury AP v pátek za zavřenými dveřmi prohlásil bývalý šéf amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey. Ve výpovědi, která byla zveřejněna v sobotu večer, jména zmíněných čtyř osob nesdělil. Uvedl ale, že Trump mezi nimi nebyl.
James Comey

Bývalý ředitel FBI Comey předstoupil před výbory Sněmovny reprezentantů

Bývalý šéf amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey dnes předstoupil před kontrolní výbor a také justiční výbor Sněmovny reprezentantů, aby vypovídal o vyšetřování údajného ruského vlivu na prezidentské volby v USA v roce 2016 a také o objasňování kauzy soukromého e-mailu někdejší americké ministryně zahraničí Hillary Clintonové. Z jednání byla vyloučena veřejnost.
Hillary Clintonová

Exšéf FBI Comey se dohodl s Kongresem, vypovídat o Clintonové bude v pátek

Bývalý šéf amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey se dohodl s Kongresem a v pátek 7. prosince bude na uzavřeném jednání justičního výboru Sněmovny reprezentantů vypovídat o kauze soukromého e-mailu někdejší americké ministryně zahraničí Hillary Clintonové. Dnes to podle agentury Reuters oznámil Comeyho právní zástupce David Kelley.
Hillary Clintonová

Před sněmovním výborem bude vypovídat kvůli Clintonové exšéf FBI

Bývalý šéf amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey a bývalá ministryně spravedlnosti USA Loretta Lynchová dostali kvůli kauze soukromého e-mailu někdejší americké ministryně zahraničí Hillary Clintonové předvolání k justičnímu výboru Sněmovny reprezentantů. Dnes o tom informovala agentura Reuters. Comey na twitteru sdělil, že bude rád vypovídat, chce ale, aby slyšení bylo veřejné.
Hillary Clintonová

Vyšetřování e-mailů Clintonové? Comey prezidentské volby ovlivnit nechtěl, tvrdí zpráva

Washington - Generální inspekce amerického ministerstva spravedlnosti dnes zveřejnila závěrečnou zprávu, podle níž se bývalý šéf amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey při objasňování skandálu kolem úřední pošty někdejší ministryně zahraničí Hillary Clintonové "jasně a dramaticky" odchýlil od pravidel úřadu. Prezidentské volby v roce 2016 ale záměrně ovlivnit nechtěl, píše se v dokumentu.
Donald Trump, 45. prezident USA

Pikantní zápisky k Trumpovi? Putin nabídl nejkrásnější dě*ky na světě, píše exšéf FBI

Washington - Americký prezident Donald Trump vyjádřil loni v rozhovoru s Jamesem Comeym, nyní již bývalým ředitelem Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), vážné pochybnosti o úsudku hlavního bezpečnostního poradce Bílého domu Michaela Flynna. Vyplývá to z poznámek, které si Comey po setkáních s Trumpem dělal a které dnes získalo několik amerických médií včetně AP či CNN. Trump podle nich s bývalým šéfem FBI hovořil i obvinění, které se týká jeho údajného styku s prostitutkami v Moskvě v roce 2013. Prezident na twitteru poznámky označil za důkaz, že nespolupracoval před zvolením tajně s Ruskem.
Donald Trump, 45. prezident USA

Ruské kompro na Trumpa? Jde o hodně zvrácený materiál, naznačil exšéf FBI

Washington - Rusové možná mají na amerického prezidenta Donalda Trumpa kompromitující informace. V nedělním rozhovoru s televizí ABC to prohlásil někdejší ředitel amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey. Uvedl také, že Trump není morálně způsobilý pro nejvyšší ústavní funkci, neboť pravda pro něj nemá valnou hodnotu a ženy vnímá jen jako kus masa. Ještě před začátkem pořadu Trump na twitteru Comeyho tvrdě kritizoval, označil ho za lháře, slizáka a historicky nejhoršího ředitele FBI.
Christopher Wray

Novým šéfem FBI se oficiálně stal Christopher Wray

Washington - Christopher Wray (50) se dnes oficiálně stal šéfem amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Wray za vlády prezidenta George Bushe mladšího působil na ministerstvu spravedlnosti, kde tehdy pracoval i James Comey.

Aktuálně se děje

před 45 minutami

Bill Gates

Změnám počasí už nezabráníme? Udržet oteplování pod 1,5 stupně se nepovede, je přesvědčen Bill Gates

V roce 2015 se státy na pařížském klimatickém summitu dohodly, že budou usilovat o udržení růstu teplot v 21. století pod dvěma stupni Celsia, s cílem co nejvíce se přiblížit úrovni 1,5 stupně. Stále více lidí je ale přesvědčeno, že takový závazek je nesplnitelný. Aktuální tempo snižování emisí podle zprávy OSN k naplnění patřičného snížení oteplování nestačí, o čemž je přesvědčen i filantrop a miliardář Bill Gates.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Policie ČR

Muž, který v Brně pobodal školačku, zůstane ve vazbě

Brněnská policie v případu středečního napadení školačky obvinila zadrženého útočníka z pokusu o vraždu dítěte mladšího patnácti let. Soud dnes rozhodl o tom, že zůstane ve vazbě. Pachateli hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až 20 let, případně až výjimečný trest. 

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 8 hodinami

těžba ropy, ilustrační fotografie

Ruský zákaz vývozu nafty nebude trvat dlouho. Rusko nemá, kde ji skladovat a vypnutí rafinérií by se mu vymstilo

Světové trhy zatím na čtvrteční ruský zákaz vývozu motorové nafty reagují bez výraznějšího vzrušení. Cena velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu, určující i pro ceny v Česku, včera oproti včerejšku poklesla. Před zhruba týdnem přesahovala její cena úroveň 1030 dolarů za tunu, včera činila přibližně 986 dolarů za tunu. Sdělil ekonom Lukáš Kovanda.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

včera

Aktualizováno včera

včera

Giorgio Napolitano

Zemřel bývalý italský prezident Napolitano, bylo mu 98 let

Ve věku 98 let zemřel někdejší italský prezident Giorgio Napolitano, který bývá řazen mezi nejrespektovanější politické osobnosti v zemi. Napolitano naposledy vydechl na jedné z římských klinik, jeho zdravotní stav byl už nějaký čas kritický. 

včera

Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská

Před 215 lety zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská, nejkrásnější dcera Marie Terezie

Dne 22. září 1808, tedy před 215 lety, zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská. Ta byla již jako malé děvčátko velice hezká a později se o ní hovořilo jako o nejkrásnější dceři Marie Terezie. Svou krásu ráda využívala, často koketovala s muži u rakouského dvora a právě svým vzhledem se snažila upoutat pozornost budoucího vlivného ženicha. Brzy se však na vlastní kůži přesvědčila, že krása je pomíjivá. Onemocněla totiž neštovicemi, které její půvabný obličej trvale znetvořily.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

První dvě trenérské změny ve fotbalové lize. V Hradci nahrazuje Webera Kotal, v Karviné skončil Hejdušek

Po posledním víkendu hned dva účastníci tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže sáhli ke změnám na trenérských postech. Poté, co Hradec Králové prohrál 1:5 s Mladou Boleslaví, se Východočeši rozhodli k ukončení spolupráce s koučem Jozefem Weberem. Toho nahradí sedmdesátiletý stratég Václav Kotal, dosavadní šéftrenér druholigového Žižkova. Nového trenéra bude hledat i trápící se nováček z Karviné, kde tak skončil Tomáš Hejdušek a kterého prozatímně zastoupí jeho dosavadní asistenti.

Aktualizováno včera

včera

včera

Zvrat v pomoci Ukrajině. Biden slíbil poskytnutí střel ATACMS, tvrdí NBC

Americký prezident Joe Biden nakonec zřejmě slíbil ukrajinskému protějšku Volodymyru Zelenskému, že USA poskytnou Ukrajině malé množství taktických balistických střel ATACMS. V pátek, tedy den po Zelenského návštěvě v Bílém domě, to uvedla americká televize NBC News

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy