Bílý dům v sobotu podvečer na rozdíl od mnoha předchozích dní nepořádal tiskovou konferenci k vývoji kolem nemoci covid-19 a americká média informovala, že poradci prezidenta Donalda Trumpa chystají změnu ve strategii komunikace s médii.
Podle informací zpravodajského webu Axios možná končí praxe každodenních tiskových konferencí prezidenta k epidemii. Hlava státu pak v sobotu na twitteru uvedla, že tato vystoupení před novináři "nestojí za čas a úsilí".
Axios se zprávou o jejich možném omezení přišel už v pátek. S odvoláním na čtyři zdroje obeznámené s interními diskusemi napsal, že hned několik prezidentových důvěrníků Trumpa nabádalo, aby s dlouhými vystoupeními před televizními kamerami přestal. Přímé komunikaci s novináři by údajně v příštích dnech mohl věnovat výrazně méně času.
Agentura AP pak informovala, že Trumpovi poradci připravují i změny co se týče obsahu jeho vyjádření k médiím. Ta by se pak více zaměřovala na ekonomické dopady krize vyvolané šířením covid-19, nikoli na její příčinu.
Americký prezident si zároveň na twitteru stěžoval, že na tiskových konferencích dostává samé "nepřátelské otázky" a že přední média o jeho výrocích neinformují pravdivě. "Nestojí to za čas a úsilí," uvedl.
Toto prohlášení přišlo dva dny po tom, co Trump na podvečerní tiskové konferenci navrhoval, aby lékaři zkoušeli virus SARS-CoV-2 v lidském těle hubit injekcí dezinfekce nebo silným ultrafialovým zářením. Následovala vlna varování ze strany firem, vládních agentur i předních zdravotnických profesionálů.
Podle Axios v prezidentově týmu debaty o změně strategie probíhaly už před poněkud bizarními čtvrtečními výroky. "Jeden zdroj však uvedl, že po tomto incidentu zřejmě Trumpovi konečně došlo, že si těmi brífinky nepomáhá," uvedl zpravodajský web. V pátek byla tisková konference Bílého domu kratší než obvykle a prezident odmítl odpovídat na dotazy novinářů. Sobota pak byla jedním z mála dní od počátku zdravotnické krize v USA, kdy Trump před novináře nevystoupil vůbec.
Související
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
Donald Trump , USA (Spojené státy americké) , novináři
Aktuálně se děje
před 56 minutami
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
před 1 hodinou
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
před 2 hodinami
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
před 3 hodinami
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
před 4 hodinami
PŘEHLED: Obchody na Silvestra. Víme, jak bude ve středu otevřeno
před 5 hodinami
Francie se s Bardotovou rozloučí příští týden. Pohřeb bude v Saint-Tropez
před 6 hodinami
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
před 7 hodinami
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
před 7 hodinami
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
před 9 hodinami
Počasí do konce týdne: V noci a k ránu hrozí silné mrazy
včera
USA provedly úder na pozemní cíl přímo ve Venezuele, potvrdil Trump
včera
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
včera
Putin chce, aby Ukrajina uspěla, prohlásil Trump. Zelenského kamenná tvář se rozpadla
včera
Ukrajinské drony zaútočily na Putinovu rezidenci, jednání o míru přehodnotíme, tvrdí Lavrov
včera
Konec nadvlády republikánů? Americkou politiku čekají příští rok významné změny, predikuje Pelosiová
včera
Nejvýznamnější vědecké objevy uplynulého roku: Prosakování zlata a bujarý život na místě, kam Slunce nedosáhne
včera
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
včera
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
včera
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
včera
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
Americký prezident Donald Trump sice usiluje o posílení pravicového populismu v Evropě, ale podle nejnovějšího průzkumu Politico Poll se u tamních voličů netěší příliš velké oblibě. Průzkum, který proběhl na vzorku více než 10 000 lidí, ukazuje, že i mezi příznivci stran, které Trump považuje za své spojence, má na jeho osobu kladný názor jen menšina dotázaných.
Zdroj: Libor Novák