novináři

Daniel Anýž během pracovní cesty do USA.

Zemřel novinář Daniel Anýž, referoval o dění v USA

Ve věku 59 let zemřel novinář Daniel Anýž, který naposledy působil v Hospodářských novinách a na serveru Aktuálně.cz. V textech se věnoval především dění ve Spojených státech amerických. Anýž podlehl vážné nemoci. 
Jelena Milašinová

Útočníci v Čečensku zbili novinářku a advokáta. Jsou v moskevské nemocnici

Reportérka Jelena Milašinová a advokát Alexandr Němov, kteří byli v úterý napadeni a zbiti neznámými útočníky v autonomním Čečensku, se nacházejí v nemocnici v Moskvě. Tvrdí to novinář Alexej Venediktov na svém telegramu. Ruský vyšetřovací výbor oznámil, že zahájil trestní řízení v souvislosti s tímto případem.
Alya Shandra, šéfredaktorka ukrajinského serveru Euromaidan Press. Rozhovor

Ukrajina musí získat zpět všechna území. Jiná cesta k ukončení války není, upozorňuje pro EZ šéfredaktorka Euromaidan Press

Šéfredaktorka ukrajinského serveru Euromaidan Press Alya Shandra v rozhovoru pro EuroZprávy.cz popsala, co stojí za vznikem celého projektu a jaký byl jeho původní cíl. Z úsilí o propojení Ukrajiny s okolním světem prostřednictvím anglickojazyčného zpravodajství se v posledním roce stal odhodlaný boj proti ruským okupantům. Začátek celé invaze ji velmi zasáhl. „S manželem jsme nemohli uvěřit tomu, že toho byl Putin schopný. Byli jsme si jistí, že se to nestane. Další dva dny jsme přemýšleli, jestli máme opouštět Kyjev nebo ne. Nakonec jsme se rozhodli odejít kvůli malým dětem a mému těhotenství do Lvova,“ vzpomíná. Teď už je zpět v ukrajinské metropoli a pracuje naplno dál.  
Ilustrační foto

Twitter zrušil deníku The New York Times ověřovací ikonu

Americká internetová společnost Twitter zrušila deníku The New York Times (NYT) ověřovací ikonu. List, který majitel Twitteru Elon Musk už víckrát kritizoval, předtím uvedl, že nebude za ověření svého twitterového účtu platit. Informuje o tom na svém webu stanice BBC.
Bílý dům, Washington D.C., USA

USA odsoudily zadržení amerického novináře listu WSJ v Rusku

Bílý dům dnes odsoudil zadržení amerického novináře Evana Gershkoviche v Rusku a vyzval Američany, kteří v zemi pobývají, aby okamžitě odjeli. Administrativa prezidenta Joea Bidena je v kontaktu s rodinou zatčeného žurnalisty, s jeho zaměstnavatelem a také s ruskými úřady, oznámila mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierrová v prohlášení. Soud v Moskvě dnes poslal do vazby novináře deníku The Wall Street Journal (WSJ), jehož zadržení pro podezření ze špionáže před tím oznámila ruská tajná služba FSB. Novinář vinu před soudem odmítl.
FSB (ruská kontrarozvědka)

V Rusku zadrželi amerického novináře. Je ve vazbě kvůli údajné špionáži

Ruská tajná služba FSB zadržela v Jekatěrinburgu na Urale reportéra amerického listu The Wall Street Journal (WSJ) Evana Gershkoviche. Tajná služba novináře, který je americkým občanem, podezírá ze špionáže, informuje agentura Interfax. Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že zatčení nemá co do činění s novinařinou, podle Kremlu byl muž chycen přímo při činu. Deník obvinění odmítl. 
Google

Vydavatelé zřejmě získají silnější pozici vůči internetovým platformám. Google hrozí omezením služeb

Vydavatelé zřejmě získají silnější pozici vůči poskytovatelům informačních služeb na internetu při sjednávání poplatků za využívání článků. Změnu má přinést novela autorského zákona, jejíž přijetí dnes umožnil Senát. Normu zhruba po dvouhodinové debatě neschválil, nezamítl ani nijak neupravil. Novela tak poputuje k podpisu prezidenta republiky jako přijatá po 7. prosinci, tedy po uplynutí měsíční lhůty, kterou má Senát podle ústavy na posouzení zákonů.

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Kreml: Svět je na pokraji konfliktu mezi největšími jadernými velmocemi světa, může skončit katastrofou

Rusko v pondělí prohlásilo, že vojenská podpora Ukrajiny ze strany USA, Británie a Francie posunula svět na pokraj přímého konfliktu mezi největšími jadernými velmocemi světa, který by mohl skončit katastrofou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy