Sydney – Australan si z dovolené v Bali přivezl nepěkný suvenýr, tři dny měl v břichu zavrtaného tropického pavouka, který pomalu cestoval po těle. Informovala agentura Reuters.
Dovolená byla pro Dylana Maxwella téměř bezchybná, až na jedno malé bodnutí, které si odnesl sebou do Austrálie. Ještě na Bali ale navštívil místní zdravotní centrum, kde mu předepsali mast.
Jenže mast ránu vůbec nezlepšovala, naopak, jizva začala pálit a posunovat se směrem nahoru. Maxwell tedy znovu zašel za doktorem, tentokrát již v rodné Austrálii. Ten neponechal nic náhodě a poslal ho na testy, které v jeho těle objevily malého pavouka.
„Tři dny ve mně žil tropický pavouk. Nikdy jsem se necítil tak špatně, jsem rád, že už je pryč," řekl tamním médiím. Pavouk se do těla dostal přes ne zcela zahojenou ránu po operaci slepého střeva.
Lékaři pavouka o velikosti hlavičky sirky bez sebemenších problémů vyndali. Ten nyní cestuje ke specialistům, kteří určí, jaký druh se vlastně Maxwellovi do břicha zavrtal.
Související
Už jste potkali černou vdovu? Hmyzí invaze je nákladná, svět stojí miliardy dolarů ročně
V Austrálii objevili nový druh pavouka, který si buduje podzemní nory
Pavouci , Austrálie , dovolená
Aktuálně se děje
před 6 minutami
Vážná nehoda na D1 u Prahy. Převrátil se kamion, dálnice byla večer uzavřená
před 1 hodinou
Počasí se příští týden citelně oteplí. Naměříme až 10 stupňů
včera
Ve věku 86 let zemřela legendární herečka Jana Brejchová
včera
Falešný sníh a vykácené lesy. Miliardové arény pro pár týdnů slávy vytváří v Itálii olympijský přelud
včera
Íránští diplomaté se nechovají jako zástupci hroutícího se režimu. Věří, že Trump Teherán nesesadí
včera
Začínají XXV. zimní olympijské hry v Itálii
včera
ZOH: Smíšená dvojice curlerů Zelingrová-Chabičovský prohrála se Švédy, s Brity i USA
včera
ZOH: Češky ztratily duel se Švýcarskem a z vedení 1:3 byla prohra po nájezdech
včera
Obří sluneční skvrna vypustila masivní erupce. Dokáže se proti nim lidstvo bránit?
včera
Otrava Skripalových i vzpoura wagnerovců. Alexejev stál za řadou aktivit, přesto je Kreml k jeho osudu lhostejný
včera
Olympijské hry 2026 jsou tady. Vše, co o nich potřebujete vědět
včera
Epsteinovy spisy lámou Starmerovi vaz. Spasí ho jen zázrak, tvrdí poslanci
včera
Trump sdílel rasistické video proti Obamovi
včera
Lavrov obvinil Ukrajinu z pokusu o atentát na Aleksejeva
včera
Okamura označuje své voliče za „naše občany“. Jde jen o malou a specifickou část českého národa
včera
Z potyčky v bytě v Jaroměři je pokus o vraždu. Policie zadržela podezřelého
včera
První Češi mají premiéru na hrách za sebou. Curleři nestačili na silný kanadský pár
včera
Únorové důchody jsou nižší než lednové. Úřad vysvětlil důvod
včera
Trumpova administrativa dluží čtvrt miliardy dolarů. WHO řeší, zda je vůbec někdy zaplatí
včera
V Moskvě došlo k pokusu o atentát na špičku ruské rozvědky. Aleksejev v nemocnici bojuje o život
V Moskvě došlo k pokusu o atentát na jednoho z nejvýše postavených představitelů ruských tajných služeb. Generálporučík Vladimir Aleksejev, zástupce ředitele vojenské rozvědky GRU, byl v pátek ráno několikrát postřelen na schodišti svého bytového domu v severozápadní části metropole. Neznámý útočník na generála vypálil několik ran a Aleksejev byl v kritickém stavu převezen do nemocnice, kde bojuje o život.
Zdroj: Libor Novák