
Dháka - Sebevražedný útočník se dnes odpálil v blízkosti kontrolního stanoviště nedaleko letiště v bangladéšské metropoli Dháce. Při útoku zahynul jen on sám, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní policii.
Útočníka zatím nebylo možné identifikovat a k útoku se nikdo nepřihlásil. Policie jen uvedla, že se jednalo o mladého muže ve věku 25 až 30 let. Před týdnem se sebevražedný útočník podobně odpálil na základně bezpečnostních sil nedaleko mezinárodního letiště a zranil dva policisty.
Převážně muslimský Bangladéš, kde žije 160 milionů obyvatel, v posledních letech zažil sérii smrtících útoků. Nejkrvavější se odehrál v červenci loňského roku, kdy ozbrojenci začali střílet v kavárně v Dháce a zabili 22 lidí, většinou cizinců.
Vláda po útoku na kavárnu zahájila ofenzivu proti islamistům a tvrdí, že při vojenských a policejních akcích bylo zabito nejméně 50 osob podezřelých z radikalismu. Řada dalších skončila ve vazbě.
Související

V Bangladéši propukla nevole vůči vládě a vlna násilí. Premiérka uprchla

U Dháky v Bangladéši hoří potravinářský podnik, údajně zemřelo 52 lidí
Bangladéš , teroristické útoky v Bangladéši , sebevražedný atentát
Aktuálně se děje
včera

Francouzský politik přirovnal Le Penovou k Ježíšovi. Také byl shledán vinným a byl nevinný, prohlásil
včera

Tusk to zkouší po dobrém. Žádá Trumpa, aby cla nezaváděl
včera

Otřesný nález v Rafáhu: Záchranáři našli masový hrob s těly humanitárních pracovníků, zřejmě je zabili Izraelci
včera

Kreml se poprvé vyjádřil ke slovům Trumpa, že je naštvaný na Putina
včera

Muska verdikt soudu nad Le Penovou vytočil: Standardní taktika po celém světě
včera

Smutný konec pátrání: Tři američtí vojáci ztracení v Litvě byli nalezeni mrtví. Po posledním se pátrá
včera

Rusko chce legalizovat Tálibán. Už delší dobu ho zve na jednání a mezinárodní fóra
včera

Švédové oznámili obří balíček pomoci Ukrajině
včera

Tragická bilance pátečního zemětřesení v Myanmaru a Thajsku přesáhla hranici dvou tisíc obětí
včera

Čtyři roky vězení, milionové pokuty, konec kanditatury. Le Penová si u soudu vyslechla trest
včera

USA a Írán si vzájemně vyhrožují. Hrozba střetu není bezprostřední, uklidňuje expert
včera

Novinky v případu smrti muže v Pardubicích. Poprvé rozhodoval soud
včera

Naděje Le Penové na prezidentské volby se rozplynuly. Soud jí je zakázal
včera

Den osvobození se blíží a světu dochází trpělivost. Středa může vše změnit, Trumpovi to je ale jedno
včera

Soud uznal Le Penovou vinnou ze zneužití evropských fondů
včera

CNN: Evropa se konečně probrala. Po hádce Zelenského s Trumpem jí došlo, že se pravidla změnila
včera

"Rozvod" Číny s USA: Jak se asijská velmoc postaví Trumpovým clům?
včera

Trumpova obchodní válka eskaluje. Svět zažívá nejhorší burzovní propad za poslední roky, dolar strmě padá
včera

Není to jen Kanada nebo Čína. Trump v tichosti vede obchodní válku ještě s jednou zemí
včera
Chladné počasí dorazilo. Může napadnout až 15 centimetrů sněhu
V Česku se ochladilo již v závěru posledního březnového víkendu a přinejmenším dnes se ještě počasí nijak zvlášť neumoudří. Potvrzuje to předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), podle které má na horách dokonce sněžit.
Zdroj: Jan Hrabě