Canberra - Za barbarské zabití klokana si třiačtyřicetiletý muž může odsedět dva roky za mřížemi. Na videu, při jehož natáčení se kameraman směje, muž chytne nebohé zvíře za ocas a pak ho podřízne.
Podle tiskové agentury SkyNews byl muž zadržen poté, co se na internetu objevilo video, které zobrazuje vraždu nebohého klokana. Snímek ukazuje muže, který se blíží ke zvířeti, které se zdá být zraněno, mluví s ním v mandarínské čínštině. Následně ho popadne za jeho ocas podřízne mu krk velkým nožem.
Kameraman se celou dobu při natáčení této šokující scenérie směje. Třiačtyřicetiletého muže následně ve středu zatkla policie v Melbourne. Muž se podle státního oddělení pro životní prostředí, půdu, vodu a plánování ve Victorii dopustil vážné škody na volně žijícím živočichu.
Muži byli odebrány střelné zbraně, nože i mobilní telefon.
"Všechny údajné případy kdy se člověk dopouští krutosti na zvířatech bereme velmi vážně ... Barbarské zločiny, které se v tomto videu zachycují, jsou obzvlášť odporné, "uvedl manažer operačních oddělení Glenn Sharp pro SkyNews.
Podezřelý se ve čtvrtek poprvé objevil u soudu, z vazby byl propuštěn na kauci. Nyní čelí pokutě 38 tisíc dolarů (asi 660 tisíc korun) a hrozí mu dva roky za mřížemi.
Související
Číňané provedli raketový test. Teď čelí kritice ostatních zemí
Útočníky z pláže Bondi poháněla ideologie Islámského státu, absolvovali výcvik na Filipínách
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Páral nebude mít veřejný pohřeb. Rodina se chce rozloučit jinak
před 2 hodinami
Situace se stabilizuje, hlásí ministerstvo. Jde o důležitý lék na rakovinu
před 3 hodinami
Bývalý šéf České pošty Knap podlehl vážné nemoci
před 4 hodinami
Policie vyšetřuje pondělní tragickou zkoušku potrubí v Praze
před 5 hodinami
Houbaři už pamatují lepší časy. Zelená místa na mapě vesměs chybějí
před 5 hodinami
Padlo obvinění kvůli útoku v Tanvaldu. Útočníka poslal soud do vazby
před 6 hodinami
Podporovat Trumpa už se v Evropě nenosí. Pro politiky se stal přítěží
před 7 hodinami
Britové po 10 letech brexitu litují. Přijala by je EU zpátky?
před 8 hodinami
Trump označuje globální oteplování za podvod. Američané mu to ale vůbec nevěří
před 8 hodinami
36 hodin po ničivém zemětřesení v Kolumbii záchranáři stále nachází živé
před 9 hodinami
Vance potají jednal se Zelenským. Požaduje, aby se Ukrajina vyhnula útokům na klíčovou trasu pro vývoz ropy
před 10 hodinami
MAPA: Kde pozorovat zatmění Slunce? Najděte si místo přímo ve vašem okolí
před 11 hodinami
Zatmění Slunce nás v příštích letech čeká ještě několikrát. Z Česka jej opět uvidíme už za rok
před 12 hodinami
Zatmění Slunce vám může poškodit oči i zničit mobil. Jak jej sledovat a fotit bez speciálních brýlí?
před 13 hodinami
Počasí se zde zhoršuje dvakrát rychleji než kdekoliv jinde. Proč se Evropa otepluje nejrychleji na světě?
před 13 hodinami
Zákaz sociálních sítí nefunguje. Většina mladých jej už obešla
před 14 hodinami
Zelenskyj: Ukrajina předala USA konkrétní návrhy na ukončení války
před 15 hodinami
Trump potvrdil, že ze summitu NATO odjel v kontejneru na jídlo. Rubio a Bessent zůstali v ohroženém letadle
před 16 hodinami
Počasí dnes bude na pozorování zatmění Slunce a Perseid ideální
včera
Trump změnil názor. Licenci k výrobě raket systému Patriot Ukrajině neudělí
Americký prezident Donald Trump přehodnotil svá původní prohlášení a ustoupil od plánu udělit Ukrajině licenci k domácí výrobě rakety systému Patriot. Bílý dům k tomuto kroku vedou především obavy z možného úniku vysoce citlivých vojenských technologií, které by v budoucnu mohly skončit v ruských rukách. Rozhodnutí tak opět prohlubuje nejistotu ohledně ukrajinské protivzdušné obrany před očekávanými zimními útoky ze strany Ruska.
Zdroj: Libor Novák