Perth - Na světě se nachází až 30 milionů novodobých otroků. S tvrzením přichází nová zpráva Global Slavery Index. Situace je nejhorší v Indii a africké Mauritánii. Informuje server news.com.au.
Zpráva byla vydána organizací Walk Free Foundation, za kterou stojí australský důlní magnát Andrew Forrest. Doufá, že monitoring a každoroční hodnocení pomůže otroctví vymítit.
Největší počet moderních otroků se nachází v Indii. S ohledem na stav populace je pak situace nejhorší v Mauritánii, kde je zotročeno až 5% tamních obyvatel.
Definice moderního otroctví nezahrnuje pouze otroctví samotné, ale například sloužení za účelem splacení dluhu, nucené manželství, zneužívání dětí, obchod s lidmi a nucené práce.
Index určil deset zemí, kde je počet otroků s ohledem na velikost populace nejvyšší. Mezi evropskými zeměmi do "TOP 10" pronikla pouze Moldávie, bývalá součást SSSR.
Global Slavery Index 2013:
Mauritánie Haiti Pákistán Indie Nepál Moldávie Benin Pobřeží slonoviny Gambie GabonSouvisející
Karel III. mluvil k lídrům Commonwealthu. Do Británie možná dorazí požadavek na reparace
Rybářské lodi s moderními otroky se chovají na moři jinak, odhalila data ze satelitů
Aktuálně se děje
včera
Zemřel respektovaný výtvarník a pedagog Boris Jirků
včera
Rychlobruslař Jílek opět nezahálel. Senzačně vyhrál závod s hromadným startem
včera
Ceny Anděl odhalily širší nominace. Dominuje pražská rapová trojice
včera
První dáma Pavlová se zmínila o lžích či výhrůžkách. Prezidenta podpořila
včera
Cimický v úterý chyběl u soudu, nový rozsudek se odkládá
včera
Pavel torpéduje Turka, prohlásil Macinka. Prezidentovi dává čas
včera
Český tenis již nemá na Australian Open žádného zástupce. Menšík odstoupil pro zranění
včera
Policie řeší týrání zvířat na Olomoucku. Některé ovce byly už mrtvé
včera
Rakušan se ani dnes nestal místopředsedou Sněmovny. Jsem nepohodlný, řekl
včera
Trump poslal armádu na dostřel Íránu. Čas se neúprosně krátí, vzkazuje Teheránu
včera
Výborný skončí v čele lidovců. Na šéfa strany bude kandidovat Grolich
včera
Amazon propustí 16 tisíc lidí. Zaměstnancům to oznámil omylem
včera
Opozice kvůli Macinkovým zprávám vyvolá hlasování o nedůvěře vládě
včera
Nechceme vést s prezidentem zákopovou válku, prohlásil Babiš, zatímco jeho vláda snížila Hradu rozpočet
včera
Konec akce neschopné EU. Na stole je revoluční návrh na zásadní proměnu
včera
Trump se distancoval od kontroverzních výroků spolupracovníků: Muž zastřelený agenty ICE nebyl vrahem
včera
Zimní počasí přispěchá s novou sněhovou nadílkou. Platí varování
včera
Macinka jde Moskvě na ruku. V tichosti dal zelenou ruským diplomatům
včera
Světový řád, jak jsme ho znali, skončil. A nikdy se zřejmě nevrátí, varuje Frederiksenová
včera
Politico: Fico byl po schůzce s Trumpem zděšený. Americký prezident působí jako smyslů zbavený
Slovenský premiér Robert Fico, který patří k nejvýraznějším evropským spojencům Donalda Trumpa, vyjádřil podle webu Politico vážné znepokojení nad psychickým stavem amerického prezidenta. Během minulého týdne se měl Fico na okraji summitu EU v Bruselu svěřit svým evropským kolegům, že byl šokován způsobem, jakým s ním Trump mluvil během jejich osobního setkání v sídle Mar-a-Lago, které se uskutečnilo 17. ledna.
Zdroj: Libor Novák