Bylo správné uzavřít fitness centra? Vědci přišli s nesporným důkazem

Také v Česku se před časem v rámci opatření proti šíření nového koronaviru SARS-CoV-2 uzavřela fitness centra. Závěry vědců, kteří se věnovali konkrétním případům v Asii, naznačují, že to bylo správné rozhodnutí.

Fitness, ilustračni fotografie
doporučujeme

Vědci podle CNN nalezli důkaz, že jediný seminář tance vedl k nákaze až 112 lidí. Seminář se konal v únoru za účasti 30 lektorů tance a podle vyjádření Fakultní nemocnice Dankook žádný z lektorů nevykazoval příznaky onemocnění covid-19. O měsíc později bylo pozitivně testováno osm lektorů a do 9. března bylo detekováno 112 případů infekce covid-19 souvisejícími s 12 různými sportovišti v Čchonanu, uvedla ve svém sdělení nemocnice.

Studenti se s infikovanými lektory potkávali pouze dvakrát týdně po dobu 50 minut. U studentů se projevili příznaky zhruba po 4 dnech od účasti na tanečních lekcích, sami následně infikovali další jedince.

„Před uzavřením sportovních zařízení byla míra přenosu až 26,3 %,“ napsali vědci, kteří hovoří převážně o lekcích zumby, které jsou charakteristické pro energickou hudbu a na kterých dochází k větší aerobní zátěži.

„Vlhké a teplé prostředí ve sportovních zařízeních spojené s turbulentním prouděním vzduchu a intenzivním cvičením může způsobit hojný přenos kapének,“ uvedla studie. Jeden z instruktorů, který byl pozitivní na covid-19 a vede lekce pilates a jógy, ale nenakazil žádného svého studenta. Vědci tvrdí, že nižší intenzita zátěže při pilates a józe snižuje možnost přenosu oproti „intenzivnějším lekcím fitness tanců“.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie poskytne své kapacity na výrobu vakcín celému lidstvu

26.09.2020 20:39 Aktualizováno Kapacity na výrobu vakcín v Indii budou v boji proti pandemii covidu-19 využity k pomoci celému…

Při požáru v budově Huawei na jihu Číny zemřeli tři lidé

25.09.2020 20:48 Tři mrtví byli dnes nalezeni po požáru ve velkoměstě Tung-kuan na jihu Číny. Oheň vypukl v zařízení…

Nezvěstný čínský aktivista se po sedmi měsících zřejmě našel, je pod…

25.09.2020 12:29 Po sedmi měsících byl zřejmě nalezen čínský právník a aktivista Čchen Čchiou-š'. Nezvěstný byl od…

Fridays For Future: Po celém světě se manifestuje za ochranu klimatu,…

25.09.2020 12:18 Tisíce studentů v Austrálii a v řadě asijských zemí se dnes zúčastnily manifestací za ochranu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama