Čína má 573 nových případů nákazy koronavirem, Austrálie a Thajsko hlásí první oběti

V pevninské Číně přibylo za sobotu dalších 573 případů nákazy novým typem koronaviru a 35 obětí infekce. Austrálie dnes oznámila první úmrtí v zemi na nový typ koronaviru. Obětí nákazy se stal 78letý muž, který byl do Austrálie evakuován z výletní lodi Diamond Princess, jež byla počátkem měsíce umístěna do karantény u japonských břehů. Svou první oběť koronaviru ohlásilo dnes také Thajsko, informovala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Australan zemřel dnes ráno v nemocnici ve městě Perth, uvedly australské zdravotnické úřady. Byl jedním z více než 150 australských státních příslušníků, kteří byli z plavidla Diamond Princess evakuováni.

První thajskou obětí nového koronaviru je 35letý muž, který kromě nemoci COVID-19 trpěl také horečkou dengue. V Thajsku byl nový koronavirus zatím diagnostikován u 42 lidí, z nichž 30 se již vyléčilo a 11 zůstává nadále v nemocnicích, sdělily thajské úřady.

Novým typem koronaviru se již ve světě infikovalo přes 85.000 lidí, z nichž většina pochází z Číny, sdělila Světová zdravotnická organizace (WHO). Mimo Čínu se nemoc COVID-19, kterou nový koronavirus způsobuje, rozšířila do více než 50 zemí.

Mezi státy, které registrují nákazu novým koronavirem, se dnes zařadila Arménie. Infikovaným je 29letý občan, který se v pátek vrátil do vlasti ze sousedního Íránu, řekl premiér Nikol Pašinjan. Írán je centrem nákazy na Blízkém východě. Arménie na dva týdny hranice s Íránem uzavřela.

K latinskoamerickým státům postiženým novým koronavirem se v sobotu zařadil Ekvádor. Virem se nakazila ekvádorská žena mezi 70 a 80 lety, která žije ve Španělsku a do Ekvádoru přicestovala 14. února bez příznaků choroby. V následujících dnech se začala cítit špatně a dostala horečku. Podle náměstka ministryně zdravotnictví je v tuto chvíli pacientka v kritickém stavu v nemocnici.

V sobotu pozdě večer potvrdilo nákazu novým koronavirem v zemi také Irsko. Podle místních úřadů se jedná o muže, který přicestoval ze severní Itálie. V Itálii už počet nakažených přesáhl tisícovku.

Celkový počet nakažených v Číně dosáhl 79.824, mrtvých je 2870. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na čínskou národní zdravotní komisi.

Kromě tří případů jsou všichni nově nakažení z provincie Chu-pej, odkud se choroba začala původně šířit. Z této provincie je také 34 z 35 nových úmrtí.

Ve srovnání s pátkem je nárůst případů za sobotu o téměř 150 vyšší; v pátek bylo nově nakažených 427. Naopak obětí je oproti pátečním 47 o něco méně.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Netěsnící respirátory, chybové rychlotesty. Jak je to opravdu s čínskou…

04.04.2020 12:00 Když byla do České republiky dopravena první část ochranných pomůcek z Číny, náklad na letišti…

Počet nově nakažených v Tokiu poprvé překonal 100, většina obchodů je…

04.04.2020 11:53 Aktualizováno Počet nových případů nákazy koronavirem za den v Tokiu poprvé překonal hranici 100. Celkem vláda…

Spor o hranici na moři: Vietnam podal protest Číně kvůli potopení lodi

04.04.2020 10:06 Vietnam podal Pekingu oficiální protest poté, co čínské hlídkové plavidlo potopilo ve sporném…

Čína oznámila 19 nových případů koronaviru, drží se smutek na paměť…

04.04.2020 08:46 Aktualizováno V pevninské Číně v pátek přibylo 19 nových potvrzených případů nákazy koronavirem a čtyři další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy