Čína má šest nových případů nemoci covid-19, Indie hlásí rekord

Čína má za poslední den šest nových případů onemocnění novým typem koronaviru, což je o tři více než předchozí den. Z toho pět jsou lidé, kteří se vrátili ze zahraničí. S odvoláním na informace čínského zdravotnického úřadu to dnes uvedla agentura Reuters. Rekordní počet nově nakažených oznámila Indie.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) v Číně
doporučujeme

Koronavirus se prokázal také u pěti lidí, kteří ale nevykazují žádné příznaky nemoci. Takové případy Čína v celkové bilance nezaznamenává. O den dříve byly tyto případy dva.

V Číně se koronavirem už nakazilo celkem 83.036 lidí. Nově s nemocí covid-19 nikdo nezemřel, počet úmrtí tak zůstává na 4634.

Koronavirus se v nejlidnatější zemi světa poprvé objevil v centrální provincii Chu-pej na konci loňského roku. Nový typ koronaviru se odtud začal šířit do ostatních částí světa na začátku letošního roku. Pandemie covidu-19 v Číně vrcholila v únoru, kdy denně přibývalo 2000 až 4000 nakažených, v březnu to bylo denně jenom několik desítek, od konce dubna přibývají pouze jednotky nových případů. Dnes se v zemi po dvou týdnech znovu objevil případ, kdy se 37letá žena infikovala v rámci Číny. Pochází z provincie Chu-pej a testy u ní prokázaly koronavirus, když přijela na ostrov Chaj-nan u jižního pobřeží Číny.

Zdravotní úřady v Jižní Koreji druhý den po sobě evidují více než 50 nových případů za jediný den. Vrchol epidemie tato země zažívala koncem února a začátkem března, kdy denně přibývaly stovky infikovaných. Díky důslednému vyhledávání osob, s nimiž nemocní přišli do styku, testování a dobré zdravotní péči úřady přísná restriktivní opatření mohly rozvolnit. Celkem se nakazilo 11.776 lidí a 273 z nich zemřelo. V poslední době se lidé nakazili například v nočních klubech či ve skladišti jednoho e-shopu v oblasti hlavního města Soulu.

Indie dnes zaznamenala nový denní rekord v počtu nakažených, testy tam prokázaly koronavirus u 9971 lidí. V této situaci se v pondělí chystají v Indii otevřít nákupní centra, hotely a náboženská místa. Zavřená byla deset týdnů. Co do počtu infikovaných koronavirem je Indie pátou nejvíce zasaženou země na světě, nakazilo se tam 246.628 lidí a 6929 pacientů s covidem-19 zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mongolsku se objevil dýmějový mor. Úřady urychleně zavádí opatření

06.07.2020 18:10 V čínské oblasti Vnitřního Mongolska byl v nemocnici detekován dýmějový mor. Úřady urychleně…

Filipíny hlásí masivní nárůst nakažených koronavirem

06.07.2020 15:04 Filipíny zaznamenaly za poslední den opět jeden z nejvyšších nárůstů v počtu nakažených koronavirem…

Většina Japonců nevěří, že se odložená olympiáda uskuteční

06.07.2020 12:11 Více než tři čtvrtiny Japonců nevěří, že se v příštím roce v Tokiu uskuteční odložené olympijské…

Indie je v počtu nakažených třetí, předstihla Rusko

06.07.2020 10:45 Indie se podle absolutního počtu nakažených novým typem koronaviru stala třetí nejvíce zasaženou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy