Kauza Ghosn je komplot? Právníci exšéfa Nissanu žádají o zamítnutí obvinění

Právní zástupci bývalého předsedy představenstva japonské automobilky Nissan Motor Carlose Ghosna požádali tokijský soud o zamítnutí všech obvinění, která byla vůči jejich klientu vznesena. Zároveň obvinili prokuraturu z konspirace s vládními činiteli a členy vedení Nissanu s cílem Ghosna sesadit z funkce.

Přidejte svůj názor

Carlos Ghosn
doporučujeme

Carlos Ghosn nyní čeká na soud kvůli obviněním z finančních deliktů, včetně podhodnocování příjmů ve finančních výkazech. Trvá ale na své nevinně a obvinění označuje za nepodložená. Podle japonských médií by soudní proces mohl začít v březnu.

"Jeho trestní stíhání je výsledkem nezákonné spolupráce mezi prokurátory, vládními činiteli a vedoucími pracovníky Nissanu," uvedli právní zástupci v prohlášení.

Ghosn byl kvůli obviněním z finančních deliktů zadržen loni v listopadu. Později byl propuštěn na kauci, nesmí však opustit Japonsko. Má rovněž zakázáno používat bez dozoru internet či kontaktovat manželku. Japonské soudy odmítají žádosti o omezení těchto restrikcí, které podle Ghosnových právníků porušují japonskou ústavu i mezinárodní právo, napsala agentura Reuters.

Ghosn je architektem dlouholeté francouzsko-japonské automobilové aliance Renault-Nissan, do které se v roce 2016 zapojila také automobilka Mitsubishi. Po loňském zatčení byl postupně odvolán z čela správních rad všech tří členských podniků aliance.

Ghosn začátkem roku uvedl, že obvinění z finančních deliktů jsou důsledkem "komplotu a zrady" části vedení Nissanu, které se stavělo proti jeho plánu hlubší integrace s francouzským partnerem Renault.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Otřesné. Ženu prodali do Číny, domů se vrátila na pokraji smrti

15.12.2019 18:38 Aktualizováno Samíju Davídovou prodala její rodina jako nevěstu do Číny, tam ale strávila pouhé dva měsíce. Když…

Velmi silné zemětřesení zasáhlo Filipíny. Řítily se domy, zahynula malá…

15.12.2019 11:04 Aktualizováno Filipínský ostrov Mindanao dnes postihlo zemětřesení o síle 6,8 stupně. Americká geologická služba…

Počet obětí erupce novozélandské sopky vzrostl, pět turistů je v kritickém…

15.12.2019 09:11 V nemocnici australského Sydney v sobotu zemřel muž zraněný při nedávné erupci sopky na…

Padne správkyně Hongkongu? Číně dochází trpělivost, varují analytici

14.12.2019 12:44 Správkyně Hongkongu Carrie Lamová dnes přijela na čtyřdenní oficiální návštěvu Číny. Je to její…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama