Malajsie hlásí rekordní počet nových pacientů s COVID-19, Vietnam omezil srocování

V některých zemích jihovýchodní Asie dnes prudce vzrostl počet lidí nakažených koronavirem SARS-CoV-2. Malajsie zaznamenala dosud největší denní nárůst infikovaných, o 235, informovala agentura Reuters. Nakažených je tak v této zemi už více než 2000. V Indonésii vzrostl o 20, na 78, počet obětí nákazy. Nakažených je v nejlidnatější muslimské zemi 893, o 103 více než ve středu.

Přidejte svůj názor

Malajsie
doporučujeme

V Malajsii vzrostl počet případů nákazy na 2031, tedy zhruba na dvojnásobek za jediný týden. Počet úmrtí lidí s koronavirem je v zemi zatím 23, informuje server CNA. Vláda v zájmu zadržení šíření viru prodloužila do 14. dubna omezení cestování a pohybu.

V sousední Indonésii vzrostl počet nově potvrzených infikovaných osob o 103 na 893 a počet mrtvých o 20 na 78, řekl dnes zástupce indonéského ministerstva zdravotnictví Achmad Yurianto. Pětatřicet lidí v zemi se už viru zbavilo.

Vietnam dosud zachytil 148 případů viru a neregistruje žádného mrtvého. Vietnamský premiér Nguyen Xuan Phuc dnes oznámil, že v zemi bude po následující dva týdny zakázáno srocování více než 20 lidí najednou s cílem omezit šíření koronaviru. Phuc rovněž vyzval velká města k dočasnému přerušení zbytných služeb.

Nový typ koronaviru se začal v prosinci šířit z centrální Číny. Ostatní asijské státy zatím podle statistik nezasáhl tak mocně jako velké západoevropské země nebo USA. Čínský prezident Si Ťin-pching dnes podle agentury Nová Čína v dopise zaslaném Světové zdravotnické organizaci (WHO) slíbil, že jeho země bude celosvětově poskytovat co největší protiepidemickou podporu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus v KLDR: Žádné sanitky, lidé v karanténě, aspoň desítky…

08.04.2020 16:47 Více než 160 zemí po celém světě hlásí denně několik set nakažených virem SARS-CoV-2. Severní Korea…

Wu-chan opouštějí desítky tisíc lidí, jiné čínské město se naopak uzavírá

08.04.2020 12:35 Čínský Wu-chan, odkud se začal šířit do světa koronavirus, se dnes po více než dvou měsících…

Bude potomek? V hongkongské zoo se po 10 letech podařilo pandám pářit

08.04.2020 08:40 V hongkongské zoo, která kvůli koronaviru v lednu zavřela své brány veřejnosti, se po deseti letech…

Osvobození kardinála Pella: Svědek akceptuje verdikt, obětem zneužívání…

08.04.2020 08:26 Australan, který obvinil kardinála George Pella ze sexuálního zneužití, dnes řekl, že přijímá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy