Nový Zéland má první úmrtí s covidem-19 po třech měsících

Nový Zéland dnes ohlásil první úmrtí v souvislosti s covidem-19 po více než třech měsících. Zhruba padesátiletý muž zemřel v nemocnici v Aucklandu, kde se minulý měsíc objevilo menší ohnisko nákazy, píše agentura AFP. Indie dnes ohlásila dalších 83.341 infekcí a celkovým počtem nakažených od počátku epidemie se tak přiblížila k hranici čtyř milionů.

Nový Zéland s 4,8 milionu obyvatel od propuknutí epidemie v zemi zaznamenal přes 1700 nakažených, z nichž 23 zemřelo. Pacient, jehož úmrtí novozélandské úřady dnes oznámily, se v nemocnici v Aucklandu léčil po nákaze koronavirem, informuje NZ Herald. Předchozí úmrtí v souvislosti s covidem-19 ministerstvo zdravotnictví oznámilo 24. května.

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová uvedla, že současná koronavirová opatření budou v zemi platit nejméně do půlky září. Novozélanďané mají nařízeno nosit roušky v hromadné dopravě a omezený je počet lidí, kteří se mohou sejít pohromadě.

Australský stát Viktorie dnes oznámil, že v souvislosti s covidem-19 zemřelo dalších 59 lidí. V bilanci je ovšem započítáno také 50 dříve nezaznamenaných úmrtí v pečovatelských domovech za červenec a srpen, píše agentura Reuters.

Celkem se v Austrálii, kde žije okolo 24 milionů lidí, koronavirem nakazilo 26.100 osob, z nichž 737 zemřelo.

Počet úmrtí s koronavirem ve zhruba 80milionovém Íránu překonal 22.000. S odvoláním na dnešní sdělení mluvčí tamního ministerstva zdravotnictví o tom napsala agentura Reuters. V uplynulých 24 hodinách v Íránu, který je koronavirem nejpostiženějším státem v regionu, podle oficiálních údajů zemřelo dalších 118 lidí s covidem-19, čímž dosavadní počet úmrtí vystoupil na 20.044.

Nákaza se mezitím nově potvrdila u dalších 2026 osob, z nichž 1073 bylo podle mluvčí ministerstva zdravotnictví hospitalizováno. Celkově tak islámská republika od začátku pandemie zaznamenala 382.772 nemocných, z nichž se 330.308 zotavilo. Dosud byly v zemi podle mluvčí provedeny více než 3,3 miliony testů na koronavirus. Aktuálně je v Íránu podle ministerstva 3695 lidí s koronavirem ve vážném stavu a jsou hospitalizováni na jednotkách intenzivní péče.

V sobotu se mají za přísných protikoronavirových opatření v zemi opět otevřít školy. Někteří rodiče ale mají strach své děti opět poslat do lavic, jelikož se obávají, že by se mohly nakazit.

Související

Více souvisejících

Nový Zéland Jacinda Ardernová Austrálie Írán Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 47 minutami

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Roboti kradou lidem práci? Podle ředitele Amazonu naprostý nesmysl

Mýtus o tom, že roboti a jiné technologie berou lidem práci, podle ředitele globální robotiky, mechatroniky a udržitelného balení společnosti Amazon Stefana La Rovera, neodpovídá realitě. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy