Peking kvůli novým případům covidu-19 zrušil plán na postupné otvírání škol

Většina dětí v Pekingu se kvůli nové vlně covidu-19 příští týden nezačne vracet do škol, jak se původně předpokládalo. Podle agentury AFP to dnes oznámily čínské úřady. V Šanghaji úřady na tento víkend naplánovaly plošné testování, které se bude týkat 15 ze 16 částí města, v němž žije 25 milionů obyvatel.

Čína pokračuje ve své politice nulové tolerance vůči koronaviru a přijímá extrémně přísná opatření hned při výskytu prvních několika případů nákazy.

Mluvčí čínské vlády uvedla, že v Pekingu se objevilo ohnisko infekce kolem jednoho z barů. Všech 61 nakažených, oznámených v Pekingu v pátek, buď bar navštívilo nebo bylo v blízkém kontaktu s návštěvníky. Do dnešních 15:00 místního času (9:00 SELČ) přibylo dalších 46 místních případů infekce.

Od čtvrtka začaly pekingské úřady opět uzavírat některé zábavní podniky a zastavily uvolňování opatření. "Většina studentů základních a středních škol bude od pondělí pokračovat ve výuce na dálku," sdělily úřady.

Největší čínské město Šanghaj na tento víkend nachystalo plošné testování na koronavirus, které se dotkne více než 20 milionů lidí. V pěti z 16 částí města nesmějí lidé během testování opouštět své domovy.

Čínská finanční metropole k tomuto kroku přistoupila necelé dva týdny po ukončení dlouhé přísné uzávěry, která poznamenala ekonomiku regionu a vyvolala stížnosti u místních obyvatel kvůli problémům s dodávkami potravin a podmínkám v karanténních centrech.

"Mám trochu strach, protože pokud budou v našem obytném komplexu pozitivní případy, zavřou nás zase doma," prohlásil obyvatel Šanghaje Š' Wej-čchi. "Raději si nakoupím nějaké zásoby pro případ, že by se situace opakovala," dodal.

V Šanghaji bylo za posledních 24 hodin ohlášeno 16 místních případů nákazy koronavirem.

Související

Více souvisejících

Čína Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 56 minutami

Byty

Kam nás doženou vysoké ceny nemovitostí? Sdílené byty nebudou v Česku za chvíli vůbec divné

Už vás taky napadlo, kdy konečně dojde k tomu, už nějakou dobu avizovanému, snížení cen nemovitostí, tedy domů a bytů a pozemků? Dění na realitním trhu, a to nejen vzhledem k všeobecnému naštvání populace z drahoty, nutně vyvolává otázky, jako třeba, kdy se vyplatí koupit si byt nebo postavit dům či kdy mám prodat nějakou tu svou „realitu“? Na ten poslední dotaz platí obecná poučka o tom, že peníze uložené v nemovitostech dlouhodobě, a ten výraz si prosím zapamatujte, protože znamená třeba déle než pět let, s jistotou poráží inflaci. Takže, jestli hned nepotřebujete peníze, nemovitosti rozhodně uchovejte ve svém portfoliu. 

před 1 hodinou

Aktualizováno včera

StarDance

Na prahu semifinále StarDance opustil Josef Maršálek

Dnes poprvé v letošní řadě StarDance páry tančily dvakrát. V minulém díle nikdo nevypadl, naopak se taneční páry rozrostly o vozíčkáře, kterým byl přenos věnován. Během večera se vybralo více než 25 milionů korun a padala i velmi vysoká hodnocení od poroty, která se promítla do dnešního hodnocení. Nečekaně také nastala změna ve složení poroty. Soutěž dnes nakonec opustil Josef Maršálek s Adrianou Maškovou.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Válka proti Hamásu bude pokračovat, dokud ho nezničíme, řekl Netanjahu. Další rukojmí nepropustíme, reagují militanti

Válka proti Hamásu v pásmu Gazy bude pokračovat, dokud Izrael nedosáhne všech svých cílů včetně návratu všech rukojmích a zničení islamistického hnutí. Dnes to uvedl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Hamás naopak vzkázal, že nepropustí další rukojmí, dokud Izrael neosvobodí všechny palestinské vězně a neobnoví příměří v Pásmu Gazy.

včera

včera

včera

císař František Josef I.

Před 175 lety usedl na trůn František Josef I. Jeho život poznamenaly mnohé tragédie

Přesně před 175 lety, dne 2. prosince 1848, usedl na trůn mladičký císař František Josef I. Panovníkem se tehdy osmnáctiletý člen habsbursko-lotrinské dynastie vůbec neměl stát, donutily ho k tomu však náhlé okolnosti. O jeho vládě, která trvala bezmála 68 let, již bylo napsáno mnohé. Jaký byl však jeho osobní život? Ten poznamenala řada tragédií a neštěstí. 

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Zimní počasí úřaduje. Platí výstraha pro značnou část Česka

Na Česko se už v pátek začal z oblohy opět sypat sníh, do neděle mají místy spadnout desítky centimetrů nového sněhu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto varuje před jevy, které mohou dělat problémy zejména v silniční dopravě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy