V Aucklandu dál platí omezení pohybu, u výjezdů z města nyní hlídkuje policie

Nový Zéland kvůli desítkám nových případů koronaviru prodlouží o 12 dní omezení pohybu, které platí od tohoto týdne v největším městě země Aucklandu. Dnes to podle agentury AFP oznámila premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardernová.

V úterý se koronavirus prokázal u čtyř členů aucklandské rodiny, čímž se narušila řada 102 dní, kdy ostrovní stát neregistroval žádný případ lokálního přenosu. Od úterka pak země zaznamenala téměř 30 nových případů, většinu z nich právě v Aucklandu.

U výjezdů z města nyní hlídkuje policie, zdravotnické týmy mají na starost dohledávání původu nových případů.

Podle Ardernové rozbory genetického složení viru neprokázaly souvislost nynějších nákaz s první vlnou infekcí v zemi v březnu a dubnu ani s navrátilci ze zahraničí, kteří jsou v karanténě.

Od začátku pandemie se koronavirus na Novém Zélandu, který má necelých pět milionů obyvatel, potvrdil podle dat Univerzity Johnse Hopkinse u 1602 lidí, 22 z nich zemřelo.

Související

Více souvisejících

Nový Zéland Auckland Jacinda Ardernová Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 13 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Zemřela Hana Brejchová, mladší z dvojice herecky nadaných sester

Den po oznámení ohledně Josefa Laufera přichází další smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřela Hana Brejchová, mladší ze sesterského dua a hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy