Pevninská Čína v úterý zaznamenala 22 nových případů nákazy koronavirem, o den dříve jich bylo šest. S odvoláním na čínské úřady o tom dnes informovala agentura Reuters.
Doposud byla v pevninské Číně, která nezahrnuje Hongkong a Macao, potvrzena nemoc covid-19 způsobená koronavirem u 82.858 lidí. Žádné nové úmrtí stejně jako za pondělí nebylo hlášeno, a tak oficiální bilance počtu obětí spojených s nákazou v nejlidnatější zemi světa zůstala na 4633.
S výjimkou jednoho byly všechny úterní případy infekce zaznamenány u lidí, kteří do Číny přicestovali ze zahraničí, uvedla čínská Národní zdravotnická komise v dnešním prohlášení. O den dříve evidovala Čína tři importované případy.
Nově se mají uvolnit karanténní opatření, která platí v hlavním městě Pekingu, sdělily Reuters dva anonymní zdroje obeznámené se situací. Lidé, kteří do města přijedou z jiných čínských oblastí, nebudou muset povinnou čtrnáctidenní karanténu absolvovat. Oproštění od karantény se ale nemá vztahovat na ty, kdo přicestují ze zahraničí nebo z rizikových čínských regionů, jako je severní provincie Chej-lung-ťiang a část provincie Kuang-tung na jihovýchodě.
Karanténa je nyní povinná dokonce i pro obyvatele Pekingu, kteří se do města vracejí odjinud. K postupnému uvolňování různých omezení po celé Číně dochází v návaznosti na to, že místních přenosů koronaviru ubývá. V Pekingu nebyl takový případ zaznamenán od 15. dubna. Částečné zrušení karantény v Pekingu přichází v době, kdy se město připravuje na důležitou politickou událost, tedy zasedání téměř 3000členného zákonodárného sboru.
Samostatně vede Čína statistiku takzvaných asymptomatických případů nákazy, což znamená, že u daných lidí je infekce koronavirem bez příznaků. Národní zdravotnická komise oznámila za úterý 26 nových případů, což je oproti pondělní bilanci pokles o 40 případů.
Související
Pentagon: Čína v roce 2027 rozpoutá válku s Tchaj-wanem
Spor USA s Venezuelou má nečekaného vítěze. Zatím z něj těží pouze Čína
Čína , Peking , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera
Lidé si přejí, aby původce zla zemřel, vzkázal Zelenskyj ve vánočním projevu Putinovi
včera
Nejvlivnější osobou v Evropě je Trump, ukazuje prestižní žebříček
včera
Ukrajinská armáda provedla raketami Storm Shadow masivní úder na ruskou energetickou infrastrukturu
včera
Pentagon: Čína v roce 2027 rozpoutá válku s Tchaj-wanem
včera
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
včera
Předvánoční úspěchy českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
včera
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
včera
Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal
včera
Na Kilimandžáru se zřítil vrtulník s pěti lidmi na palubě. Mezi mrtvými jsou čeští turisté
včera
Papež vyzval Ukrajinu a Rusko, aby zasedly k jednomu stolu a začaly jednat
včera
Soud poslal MMA zápasníka Karlose Vémolu do vazby
včera
Turecko zadrželo stovku sympatizantů Islámského státu. Chystali teroristické útoky během novoročních oslav
včera
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
včera
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
včera
Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena
včera
Počasí bude mrazivé i po svátcích, o víkendu se přidá sněžení
24. prosince 2025 21:48
Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá
24. prosince 2025 21:26
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
24. prosince 2025 19:52
Napětí na Blízkém východě: Izrael stupňuje údery v Libanonu před klíčovým termínem
24. prosince 2025 18:44
Referendum o konci války, budoucnost Záporožské jaderné elektrárny. Co obsahuje 20bodový mírový plán?
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dal najevo novou ochotu ke kompromisům v klíčových bodech, které dosud brzdily mírový proces s Moskvou. Během úterního setkání s novináři detailně popsal dvacetibodový plán, který označil za základní politický dokument mezi Ukrajinou, Amerikou, Evropou a Ruskem. Podle jeho slov je nyní míč na straně Kremlu, od kterého Kyjev očekává vyjádření po středečním jednání amerických zástupců s ruskou stranou.
Zdroj: Libor Novák