Baldwinovi hrozí stejný trest. Zbrojířka z natáčení filmu Rust je vinna, rozhodla porota

Filmová zbrojířka Hannah Gutierrezová-Reedová je podle soudní poroty v americkém státě Nové Mexiko vinna z neúmyslného zabití. Při natáčení filmu dohlížela na bezpečné používání zbraní, přesto došlo k tragickému incidentu, při kterém slavný herec Alec Baldwin zastřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou.

O závěrech poroty informovala agentura AP s tím, že obviněné ženě, která je ve vazbě, hrozí trest odnětí svobody na osmnáct měsíců a pokuta ve výši pět tisíc dolarů (přes 115 tisíc korun).

Tento případ je o neustálých, nikdy nekončících bezpečnostních selháních, která vyústila ve smrt člověka a málem zabila dalšího," konstatovala státní zástupkyně Kari Morrisseyová v závěrečné řeči. 

Právní zástupce Gutierrezové-Reedové prohlásil, že filmová produkce na natáčení šetřila a nyní se z jeho klientky snaží udělat obětního beránka. V lednu byl nicméně z neúmyslného zabití znovu obviněn také Baldwin. Podle obvinění by také jemu mohl soud v udělit až osmnáctiměsíční trest odnětí svobody. 

Baldwinovi při natáčení filmu podal nabitou zbraň asistent režiséra Dave Halls, který herci řekl, že použití je bezpečné. Kromě úmrtí Hutchinsové došlo také ke zranění režiséra Joela Souzy. Slavný herec se nejprve bránil slovy, že spoušť zbraně, která měla být rekvizitou, nezmáčkl. Federální úřad pro vyšetřování FBI ale během svého šetření dospěl k závěru, že Baldwin musel spoušť zmáčknout. 

Související

Alec Baldwin

Kde se vzal v Baldwinově revolveru ostrý náboj? Kontrolorka zbraní pila a kouřila marihuanu, tvrdí prokuratura

Zbrojařka, která měla na starosti kontrolu zbraní při natáčení filmu, při němž herec Alec Baldwin zastřelil kameramanku, během natáčení pila alkohol a kouřila marihuanu, tvrdí prokurátoři. Podle nich tak měla v době, kdy do zbraně umístila ostrý náboj, zřejmě kocovinu. Baldwin ze zbraně následně vystřelil a 21. října 2021 zabil kameramanku Halynu Hutchinsovou. Uvedl to server Huffington Post.

Více souvisejících

Alec Baldwin soudy USA (Spojené státy americké)

Aktuálně se děje

před 37 minutami

před 42 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

Babišův případ nekončí. Šaroch se odvolal v kauze Čapí hnízdo

Žalobce Jaroslav Šaroch se v pátek odvolal proti osvobozujícímu rozsudku v kauze Čapí hnízdo. Státní zástupce se odvolal v neprospěch dvou obžalovaných, tedy expremiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Nagyové. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy